Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Alfasect i agama

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#1 Daeion Postowanie wyłączone

Daeion
  • Terrarysta
  • Z nami od: 949 dni
  • Polska / Mazowieckie / Pruszków

Napisany 31 grudzień 2018 - 13:04

Hej, niedawno sprowadziłem się do nowego mieszkania w którym jest ciepło czysto i mój brodacz bardzo chętnie je zwiedza codziennie.

Po paru tygodniach zauważyłem w mieszkaniu mrówki (Monomorium pharaonis), przegrzebałem internet i znalazłem gdzieś informacje że mogą być niebezpieczne dla agam brodatych.

Zadzowniłem gdzie trzeba, przyjechał pan spec i mnie wystraszył ponieważ środek który zabija mrówki podobno też zabija inne zmiennocieplne stworzenia.

Pytanie teraz do was, czy środek ALFASECT rzeczywiście jest szkodliwy dla agam, czy może je zabić, czy mój gaduś teraz będzie zamknięty w swoim drewniano-szklanym więzieniu aż przestanie ów środek działać(spec powiedział nawet do roku)?

Spryskane zostały wszystkie listwy, a ten mój głupol lubi się na listwie zatrzymać i ją mlemnąć więc na pewno będzie miał kontakt z tym jak go wypuszczę.

Mam nadzieję że napiszecie że agamy są nieśmiertelne i im nie zaszkodzi ale znam odpowiedź na moje zapytanie.(zawsze jest szansa że są jednak nieśmiertelne)

Grupa chemiczna: Pyretrioidy

Edytowany przez Vulpes90, 15 styczeń 2019 - 06:48.

Podobne tematy: Alfasect i agama     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2073 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 31 grudzień 2018 - 14:04

Przede wszystkim to szkodzisz mu ciągłym wypuszczaniem z terrarium. Więc równie dobrze możesz ją zabić wypuszczaniem. To w terrarium ma odpowiednie warunki i lampę uvb, nie na podłodze i prędzej czy później poważne odbije się to na jej zdrowiu.

#3 Daeion Postowanie wyłączone

Daeion
  • Terrarysta

Napisany 31 grudzień 2018 - 14:21

Nie popadajmy w paranoję bo to niezdrowe. Na ojczystych ziemiach agam brodatych nie ma wszędzie lampek UVB i odpowiedniej wilgotności. To nieludzkie trzymać tak ciekawskie stworzenie całe jego życie w pudle 120x60x60. Teraz jak mój gad może pobiegać to widzę jaki jest żywy i chętny do kontaktu, jaki się zrobił przez to zdrowy a tak to jak dobił 3 lat to przestał już nawet ganiać za jedzeniem (podobno słynna leniwość agam). Jest pod prawie że stałym nadzorem weterynarza który się na gadach zna. I bardzo proszę nie odbiegać od tematu(dziękuję).

#4 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 31 grudzień 2018 - 14:23

@Daeion No jakbyś nie zauważył w naturalnym środowisku agam mają dostęp do uvb i odpowiedniej temperatury cały czas, ale jak wolisz wychładzać agamę i doprowadzić do mbd to twój wybór. Jeśli nieludzkie jest trzymanie agamy w takim terrarium to zrób większe. Agama się nie obrazi za terrarium 3x3m, o ile będą tam odpowiednie warunki.

#5 Daeion Postowanie wyłączone

Daeion
  • Terrarysta

Napisany 31 grudzień 2018 - 14:57

W pokoju w którym mój agam spędzał większość dnia jest 27 stopni w dzień, wilgotność powietrza to ~50% a uvb ma z okien przez które cały czas pada światło słoneczne i ze szklanego terrarium (jedno w mojej sypialni drugie tam gdzie biega) na środku pokoju, gdzie robił sobie często tak zwany pitstop tylko nie na 5 sekund a raczej tak godzinę przynajmniej. Jak kończy się naturalne źródło uvb to siedzi już tylko w terrarium. O dziwo nie jest taki głupi i jak mu źle to wraca do swojego domu. Na wszystkich bogów świata nie odbiegajmy od tematu. To nie jest wątek "offtopic: wszyscy terraryści po za mną to niekompetentne dzbany i gówniarze" tylko poważne pytanie do doświadczonych terrarystów i może chemików jednocześnie.

#6 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 31 grudzień 2018 - 16:30

@Daeion Chyba jednak nie jesteś taki kompetentny skoro nie wiesz, że UVB nie przechodzi przez szkło, więc nie ma ani grama UVB w pokoju (promieniowanie z lampy UVB z terrarium sięga tak maksymanie na 50cm od źródła, o ile w ogóle masz dobre źródło UVB w terrarium), a agama powinna mieć cały czas punktowo dostęp do miejsca, w którym jest około 40 stopni, ale tak jak mówię - twój wybór, chcesz śmierci agamy to rób tak dalej.

Zadajesz poważne pytanie poważnym terrarystom, pomimo że sam nie zachowujesz się poważnie. 

#7 Daeion Postowanie wyłączone

Daeion
  • Terrarysta

Napisany 31 grudzień 2018 - 16:30

Dobra, idę ją wykąpać w pestycydach bo najwidoczniej weekendowe spacery to śmierć więc czemu nie skrócić jego męki i nie zabić od razu.(dla wrażliwych: To był S A R K A Z M)

Zadaje pytanie na forum a zamiast tego zostaje zbombardowany NIC nie wartymi informacjami. Nie będę się rozpisywał jak wygląda dzień mojej jaszczurki bo to odbiega od tematu. Rozumiem że twój gad czy tam gadzia hodowla nie wychodzi ze swoich słoików nawet na 5 minut bo przecież to by im odebrało uvb którego potrzebują cały czas bo inaczej przekręcą się w młodzieńczym wieku 10 czy 15 lat. Rozumiem że trafiłem na drugą elektrodę, czyli pod-forum na którym nie dowiem sie absolutnie niczego po za tym że hurr wymieniaj żarówkę uvb co pół roku durr.

Zanim wziąłem swojego gada to przeczytałem wszystko co oferował internet i zobaczyłem masę video z rożnych hodowli (plus rozmawiałem ze znajomymi terrarystami) więc ja Cię(@VisibleNoise) proszę nie musisz usilnie próbować mi udowadniać że CH*J wiem na temat mojej agamy i na pewno go zabije. Jest moim jeba*ym oczkiem w głowie i ma WSZYSTKO czego mógłby potrzebować a widzę że potrzebuje też się poruszać więc wtedy kiedy jestem w m2 (czyli sobota i niedziela) daje mu rozprostować stare kości i widzę że mu daje to wiecej niż tylko trochę radości bo teraz ma tyle energii co jak miał te 2 lata na karku czy mniej.

I zanim dotrzesz do mojego pierwszego posta w którym padło "zwiedza je codziennie", takie o przyzwyczajenie bo teraz miałem go trochę więcej niż zazwyczaj (święta).
WRACAJĄC DO TEMATU.

Edytowany przez Daeion, 31 grudzień 2018 - 16:39.

#8 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 31 grudzień 2018 - 16:31

i mój brodacz bardzo chętnie je zwiedza codziennie.

najwidoczniej weekendowe spacery

Coś Ci się pomyliło.

#9 Daeion Postowanie wyłączone

Daeion
  • Terrarysta

Napisany 31 grudzień 2018 - 16:40

Coś Ci się pomyliło.

I zanim dotrzesz do mojego pierwszego posta w którym padło "zwiedza je codziennie", takie o przyzwyczajenie bo teraz miałem go trochę więcej niż zazwyczaj (święta).
WRACAJĄC DO TEMATU.

#10 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 31 grudzień 2018 - 16:43

Jak edytowałeś dwa razy post to teraz możesz cytować cokolwiek ;)

Widać niestety bardzo źle Ci idzie czytanie ze zrozumieniem. Nie wiem gdzie wyczytałeś, że agamy powinny być wypuszczane z terrarium i nie wiem jaki hodowca mógłby coś takiego doradzić, ale jak już pisałam - rób co chcesz, szkoda tylko zwierzęcia. Ale niestety są dostępne dla wszystkich osób, nie tylko dla tych, które potrafią się nimi zajmować. Agama to nie pies czy kot to gad i żadnej przyjemności nie sprawiasz jej wychładzając ją na podłodze i odbierając odpowiednie warunki (o ile ma takie zapewnione) dla własnej przyjemności, żeby sobie popatrzeć jak agama biega.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).