Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium

- - - - -  
tani metahalogen dla zoltolicego

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 hesus1357

hesus1357
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1757 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 28 grudzień 2018 - 16:23

Cześć. Co myślicie o takiej zarowce jako zrodlo ciepla dla zolwia zoltolicego? https://allegro.pl/oferta/repti-zoo-metahalogen-grzewczy-50w-halogen-e27-7610679572?reco_id=85f4b8f4-0aa5-11e9-9a13-6c3be5c06da0 moze ktos uzywal takiej lampy i moze podzielic sie opinia :) ?

Podobne tematy: tani metahalogen dla zoltolicego     x

#2 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3136 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 28 grudzień 2018 - 17:56

To nie jest nawet metalohalogen, tylko halogen grzewczy (jest nawet napisane w opisie). Ja bym nie ryzykował, ogólnie nie ma czegoś takiego jak halogen UVB dla gadów, na rynku jest kilka chińskich podróbek halogenów bez przedniej szyby emitujących UVB, aż po UVC, a także kilka halogenów z UVB tylko w nazwie. Także osobiście unikałbym tanich podróbek. Lepiej kupić zwykły halogen, albo jakąś normalną lampę UVB jak np. Arcadia T5.

#3 hesus1357

hesus1357
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1757 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 28 grudzień 2018 - 17:59

w sumie to zoltolicy nie potrzebuje uvb. Myślisz ze trwałość takich zarowek jest wieksza niz "grzybków"?

#4 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3136 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 28 grudzień 2018 - 18:04

Nie wiem, nie używałem ich nigdy. Natomiast raczej unikałbym takich lamp, bo tak jak wyżej niektóre z nich faktycznie mogą być niebezpieczne dla zdrowia zwierzaka. Bezpieczniej i taniej jest poszukać zwykłego halogenu.

#5 Radagast

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów
  • Z nami od: 1863 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 10 styczeń 2019 - 17:39

Żółwie również potrzebują UVB!

A z tym ogłoszeniem to ohydne, takie manipulowanie. 

To zwykły halogen, a nie metalohalogen.

Tanie metalohalogeny odradzam również. Bo może tam być UVC, które jest szkodliwe.

Ale jeśli to rzeczywiście normalny, najzwyklejszy halogen, to jest to rzecz dobra jako źródło grzania.

Sprzedaje się takie tu i ówdzie na gwint E27. Mają niby być trwalsze od żarówek tzw. grzybków i pewnie są. Konstrukcja wydaje się mocniejsza, etc. I mają mieć barwę światła lepszą niż zwykłe grzybki E27. Jeszcze nie próbowałem, ale kiedyś pewnie spróbuję.

#6 Beccarii

Beccarii
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3148 dni
  • Polska / Lubuskie / Szprotawa

Napisany 10 styczeń 2019 - 20:00

Miałem okazje korzystać z halogegenu firmy trixie o nazwie „heatspot pro” i faktycznie był dużo bardziej żywotny od zwykłych grzewczych. Jeśli chodzi o barwe to nie przyjrzałem się, ale temperature na pewno fajnie utrzymywał.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).