Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Scotophaeus spp. - hodowla, karmienie.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
34 odpowiedzi na ten temat

#11 Sezzam

Sezzam
  • Terrarysta
  • Z nami od: 624 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Ostrów Wielkopolski

Napisany 19 grudzień 2018 - 23:06

@[member='docfaq']

Jeszcze ostatnie dwa pytania. Pierwsze o Scoto - on siedzi cały czas w oprzędzie i kompletnie nic nie robi (no, chyba że w nocy i wraca do oprzędu), odwłok wydaje mi się ma spory, spryskuję pojemnik wodą co jakiś czas żeby były krople. Nie powinienem czasem go znajdować luźno biegającego? Czy może taki będzie jak się głodny zrobi?

Drugie pytanie dotyczy kątnika. Maluch łaził mi po podłodze więc go też wziąłem. Pierwszy domek.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Scotophaeus spp. - hodowla, karmienie.     x

#12 docfaq

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 459 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 19 grudzień 2018 - 23:14

To jest nocny pająk, więc dzienna aktywność raczej będzie spowodowana jakimiś niekorzystnymi warunkami (brak miejsca, w którym może zrobić oprzęd, niewłaściwa wilgotność lub temperatura, głód). Raczej bym się nie nastawiał na obserwowanie go za dnia, choć myślę, że może się czasem zdarzyć.

Generalnie wszystkie zwierzęta pobierają wodę z pokarmu, ale niewielu gatunkom to wystarcza. Wydaje mi się, że kątnikowi również przyda się jej dodatkowe źródło.

#13 Sezzam

Sezzam
  • Terrarysta

Napisany 19 grudzień 2018 - 23:26

A gdybym chciał je poobserwować to czego użyć? Latarka UV? Jakaś konkretna barwa świata? Żeby się nie płoszyły.

Wysłane z mojego X520 przy użyciu Tapatalka

#14 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 19 grudzień 2018 - 23:41

Latarka UV jest dobra do obserwowania skorpionów, w których epikutykuli znajduje się β-karbolina odpowiedzialna za ich fluorescencję po wystawieniu na fale ultrafioletowe. Pająki zdaje się takiej substancji nie wytwarzają i jedynym sposobem ich obserwowania w nocy jest mało intensywne światło widzialne. Zazwyczaj do tego stosuje się kolory niebieski lub czerwony. W półmroku powinny czuć się dobrze.

#15 Sezzam

Sezzam
  • Terrarysta

Napisany 19 grudzień 2018 - 23:45

Dzięki za pomoc :)

Wysłane z mojego X520 przy użyciu Tapatalka

#16 Sezzam

Sezzam
  • Terrarysta

Napisany 05 styczeń 2019 - 17:01

@[member='docfaq']

Kątnik (mniejszy bo znalazłem w pokoju większą sztukę i siedzi w moim terrarium narazie) przeszedł wylinkę (widać starą w gnieździe) ale nie wiem kiedy. Zazwyczaj siedział głęboko w gnieździe ale teraz jest jakby u wejścia dolnego (ma jakby dwupiętrowy domek z pociętej podkładki pod mysz zrobiony), czy mogę mu dać jeść czy jeszcze za wcześnie?

#17 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 05 styczeń 2019 - 21:07

Wiesz co, najlepiej będzie sprawdzić jego zęby jadowe - jeżeli są białe albo jasne, to jeszcze nie wolno podawać pokarmu, jeżeli są już czarne, to odczekaj ze trzy dni i wtedy podaj pokarm. Jeśli nie masz możliwości sprawdzenia tego, to na Twoim miejscu dałbym mu jeszcze tydzień czasu i wtedy dopiero nakarmił. To zależy też od grubości odwłoka, przy bardzo wychudzonym pająku ja bym zaryzykował i podał coś do jedzenia jak najszybciej.

#18 Sezzam

Sezzam
  • Terrarysta

Napisany 05 styczeń 2019 - 22:13

Tak też myślałem, że sprawdza się jak w przypadku ptaszników. Odwłok ma raczej normalny, taki jak go złapałem. Poczekam do piątku. Pytanie co się może stać jeśli jeszcze nie stwardniał? Zaatakuje mimo to? Bo pinka rzucona na sieć raczej się z niej nie uwolni magicznie i go nie zje

Wysłane z mojego Le X526 przy użyciu Tapatalka

#19 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 05 styczeń 2019 - 22:27

U pająków najdłużej chyba twardnieją zęby jadowe, a że one nie są tego świadome, to mogą zaatakować ofiarę z miękkimi zębami. Wtedy może dojść do ich uszkodzenia i pająk się już więcej nie pożywi.

#20 Dark_Raptor W hodowli

Dark_Raptor

Miniony Koordynator w działach owadzich

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 5580 dni

Napisany 06 styczeń 2019 - 11:30

Latarka UV jest dobra do obserwowania skorpionów, w których epikutykuli znajduje się β-karbolina odpowiedzialna za ich fluorescencję po wystawieniu na fale ultrafioletowe. Pająki zdaje się takiej substancji nie wytwarzają i jedynym sposobem ich obserwowania w nocy jest mało intensywne światło widzialne. Zazwyczaj do tego stosuje się kolory niebieski lub czerwony. W półmroku powinny czuć się dobrze.

Nie wiem jak jest ze składem chityny u Araneomorphae, ale bardzo.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).