Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Scotophaeus spp. - hodowla, karmienie.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
66 odpowiedzi na ten temat

#61 Aneta_07

Aneta_07

Pomocna w dziale Owady

• Pomocny
  • Z nami od: 3410 dni
  • Polska / Łódzkie / Kutno

Napisany 15 kwiecień 2019 - 09:21

Oba kątniki, ale przecież należą do dwóch rodzajów, to dalej w pokrewieństwie niż dwa gatunki z jednego rodzaju. Różnica w długości odnóży to akurat żadna cecha, bo występuje choćby na poziomie płci.

E. atrica od T. domestica najlepiej rozróżniać, jak pisałam, po wyglądzie odwłoka - u tego pierwszego jasne plamy tworzą wyraźną jodełkę, widoczną nawet u mniej kontrastowo ubarwionych osobników. A i tak zupełną pewność daje ID po genitaliach - tu można sobie obejrzeć różnice:

https://arachno.piwigo.com/index?/category/76-eratigena_atrica

https://arachno.piwigo.com/index?/category/606-tegenaria_domestica

Podobne tematy: Scotophaeus spp. - hodowla, karmienie.     x

#62 Sezzam

Sezzam
  • Terrarysta
  • Z nami od: 741 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Ostrów Wielkopolski

Napisany 20 kwiecień 2019 - 17:29

To teraz z innej beczki (małego jeszcze nie udało mi się na tak długo wywabić żeby zrobić zdjęcie), ile czasu zajmuje stwardnienie kątnika? Duży wyliniał w piątek i nie wiem kiedy mu dać jeść. Na oko helicery ma już twarde.

#63 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 576 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 21 kwiecień 2019 - 00:39

Myślę, że nie ma co czekać ponad tydzień, ja swoim pająkom podaję już po kilku dniach, patrząc na chelicery. Jak się obawiasz, to możesz dać coś miękkiego, jak ćma albo gąsienica.

#64 Sezzam

Sezzam
  • Terrarysta

Napisany 27 kwiecień 2019 - 16:08

@Aneta_07

Udało mi się go wywabić. Załączam zdjęcie, mam nadzieję że może być :)

Załączony plik  DSCF8462.jpg   101,91K   2 pobrań

#65 Aneta_07

Aneta_07

Pomocna w dziale Owady

• Pomocny
  • Z nami od: 3410 dni
  • Polska / Łódzkie / Kutno

Napisany 27 kwiecień 2019 - 18:27

Zdjęcie dobre, tylko osobnik z tych mało oczywistych bladawców ;) Dla mnie raczej znów E. atrica, aczkolwiek jak pisałam, 100% pewności dałyby genitalia.

#66 Sezzam

Sezzam
  • Terrarysta

Napisany 27 kwiecień 2019 - 19:37

@Aneta_07

Z tymi genitaliami to jest tak, że z największym prawdopodobieństwem mógłbym pokazać swoje, potem kota (ewentualnie kotki) a pająka na samym, samym końcu ;) Za bardzo się ich boję żeby przy nich grzebać. Ewentualnie jak będę je przekładał to może ujęcie z jakiegoś pojemnika zrobię jak się da :)

@docfaq

Duży po wylince wszamał pinkę, to było jakiś tydzień temu. Dziś mu dałem drugą i tylko zabił - martwić się? Odwłok taki średnio na jeża gruby. Poza tym nie reaguje na ofiarę jak powinien. Maluszek od razu zapierdziela po żarło, wręcz energicznie, duży nawet się nie ruszy. Po chwili leniwie, jakby z przymusu podejdzie i dziabnie.

#67 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 576 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 28 kwiecień 2019 - 22:12

Wiesz co, oprócz upewnienia się, że ma odpowiednie warunki, to nic więcej raczej zrobić nie można, żadnych metod leczenia pajęczaków za bardzo nie ma. Jeżeli oprócz słabej reakcji na pożywienie nie wykazuje niepokojących zachowań, to zaufałbym jego instynktom i nie przejmował się zbytnio. Póki odwłok nie jest chudy, trzeba tylko go nawadniać i cierpliwie czekać. Możesz też spróbować podać różne rodzaje pokarmu, ruchliwe ćmy czy miękkie gąsienice najczęściej w moim przypadku działały, one czasem ni stąd, ni zowąd zmieniają swoje upodobania. 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).