Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Żaba rogata - C. Cornuta wymiotuje

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Qvirs

Qvirs
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1069 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 01 grudzień 2018 - 15:15

Witam, od dwóch może trzech karmień moja żaba rogata wymiotuje bądz wypluwa to co już zjadła. Sytuacja wygląda tak że zjada a za 2 dni jest w stanie wypluć nadtrawionego świerszcza. Mam ją od marca tego roku (wtedy była wielkości złotówki) i warunki nic a nic się nie zmieniły. Nadal ma 28 stopni średniej temperatury, mieszka w akwaterrarium więc wilgotność jest. Będę wybierał się do weta w tej sprawie ale może ktoś z was z.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Qvirs, 01 grudzień 2018 - 15:28.

Podobne tematy: Żaba rogata - C. Cornuta wymiotuje     x

#2 docfaq

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 389 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 01 grudzień 2018 - 16:49

Nie spotkałem się z czymś takim i nie znam odpowiedzi, ale żabka wygląda na sytą, więc może osiągnęła swój limit? Niby trudne w ich przypadku, ale kto tam wie... Wypróżnia się? 

Poza tym, bardzo ładna żaba. ;) 

#3 Qvirs

Qvirs
  • Terrarysta

Napisany 01 grudzień 2018 - 16:53

Ostatnio z 1.5 tygodnia temu. Metabolizm jej jest dosyć dziwny. Kamie ją raz na 4 dni dwoma świerszczami kubańskimi. Lub 3 rybkami akwariowymi (małe).

#4 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 01 grudzień 2018 - 17:19

Hm, to moja żaba przy tej wielkości (jakieś 3-4cm, tak?) jadła mniej. Myślę, że powinieneś poczekać aż się znowu wypróżni, bo poza tym wygląda zdrowo. 

#5 Qvirs

Qvirs
  • Terrarysta

Napisany 01 grudzień 2018 - 17:25

A tak w ogole co ile ją karmisz? Najważniejsze czym i jak dużo? Ogólnie najchetniej po tym jak trawi karmiłbym ją raz na 6 dni. Poza tym czy waga 30g jest ok?

#6 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 01 grudzień 2018 - 17:34

Już jej nie mam, ale jadła różne rzeczy: świerszcze bananowe, karaczany tureckie, mole woskowe, mączniki (ale te podałem chyba tylko raz, to raczej nie jest dobra karmówka). Karmiłem ją co jakiś tydzień lub dwa, jak widziałem, że trochę schudła, to podawałem dwa świerszcze lub karaczany, czasem trzy. W sumie trzymałem ją też w niższej temperaturze, do 26°C nie dochodziło, podobno wolą chłodniejsze klimaty. 

#7 Qvirs

Qvirs
  • Terrarysta

Napisany 01 grudzień 2018 - 17:45

Widzisz a w poradnikach opisuja gatunek w ten sposob by mlode karmic co dzien a starsze co okolo 3 lub 4 dni. Temperature ma ustawiona na optimum czyli 27-28 stopni. Niektorzy trzymaja w 30. Cóż w takim wypadku może poczekam do strawienia wszystkiego i dopiero podam kolejną porcję.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).