Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Żaba rogata (niejadek)

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 mateuszek88 W hodowli

mateuszek88
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4877 dni
  • Polska / Lubelskie / Łęczna

Napisany 26 lipiec 2013 - 13:21

Witam, juz dzisiaj idzie drugi tydzień od zakupu żaby, ma 2,5cm i zjadla przez ten czas tylko karaczana ubitego, zostawilem na noc i rano juz go nie bylo,nie możliwe żeby sie zakopał, bo był kaleką, jedynie to sie ruszał. No i jest problem, próbowałem wszystkiego, oseski, karaki, drewnojady, świerszcze, dżdżownice i nic, jak dotykam pysk owadem to zamyka oczy, próbowałem na siłe to się odwracała i nie wiem co mam robić, czyżby tak długo sie aklimatyzuje? Ma spokój, nie zaglądam często, warunki ma jak najbardziej 24-27*C wilgotność ok 80% z miska z wodą. Tracę nadzieję już, co mam zrobić? Pozdrawiam Mateusz

Podobne tematy: Żaba rogata (niejadek)     x

#2 wiktor_g99

wiktor_g99
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2182 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 26 lipiec 2013 - 15:34

A dzwoniłeś już do higi ?

Może ona coś poradzi.

#3 Gość_Bombinator_*

Gość_Bombinator_*
  • Gość

Napisany 26 lipiec 2013 - 16:29

Czyli ile nie je?
Niecałe dwa tygodnie?
Luzik, bez paniki.
Takich pytań były tu dziesiątki, poszukaj sobie odpowiedzi.
Przede wszystkim warunki:
Terrarium nie za duże, bez dogrzewania i doświetlania, ustawione w stabilnym termicznie miejscu, teraz w upały jak najchłodniejszym. Gruba warstwa bardzo mokrego podłoża, jakieś rośliny lub kryjówka.
Co drugi lub trzeci dzień, po zmroku proponuj dżdżownicę , rybkę czy karaczana, co tam masz.
Jeśli masz żywe, naprawdę małe oseski, połóż jednego na podłożu i zostaw na noc z żabolem.
Jeśli uznasz, że żabka jest mocno wychudzona, nakarm na siłę, ale tego się nie robi przed upływem miesiąca od ostatniego posiłku!
Karmienie przymusowe jest szalenie łatwe, martwego oseska lub rybkę przyciskasz do kącika pyska, dosyć mocno, ale z wyczuciem.
Drugą ręką trzymasz żabę lub jeśli się boisz, posadź ją na czymś.
Cała operacja powinna być przeprowadzana szybko i stanowczo, by zminimalizować stres.
Ale myślę, że niedługo zacznie sama jeść.

#4 mateuszek88 W hodowli

mateuszek88
  • Terrarysta

Napisany 26 lipiec 2013 - 16:41

Pisalem ale i tak dalej nie je.

Terrarium to ma 30/15/20, może i duże dla niej, ale chyba jej to nie przeszkadza, roślinki ma sztuczne (jako kryjówka), nie jest wychudzona, przez ten czas ani troche nie schudła, ma podłoże 10cm no i bardzo mokro ma, moze wina oswietlenia bo akurat oświetlam, teraz dam do ciemnego miejsca, na taką odpowiedz oczekiwałem, dzięki! Bede pisał co jakis czas co u niej. 

#5 mateuszek88 W hodowli

mateuszek88
  • Terrarysta

Napisany 31 lipiec 2013 - 23:32

Z żabą jest wszystko ok, musiala sie tak długo aklimatyzowac, bo teraz mi sie udało nakarmic, zjadla dwa srednie karaczany, woli cos ruchliwego i sama zlapie, z pensety nie tyka, może sie nauczy kiedys, pozdrawiam Mateusz. 

#6 Bravura

Bravura
  • Terrarysta
  • Z nami od: 83 dni
  • Polska / Łódzkie / Pajęczno

Napisany 18 marzec 2019 - 21:37

Moja tez nie je 2tyg i nie wiem,przekładam ja nawet do innego pojemnika wrzucam karaczany,maczniki olewa patrzy uciekac,jak podsuwam na pencecie zamyka oczy ,odwraca sie.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).