Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium

Co jak i do czego

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Smalczyk

Smalczyk
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 6 dni
  • Polska / Podlaskie / Sokółka

Napisany 11 sierpień 2018 - 11:39

/* /*

Witam. Jestem tutaj nowy i chcę zacząć przygodę z terrarystyką i tutaj mam kilka pytań:

Jakie podłoże dla Gekona Lamparciego?

Czy rozmiar terrarium ma znaczenie? Z tego co czytałem przy dużym może się nie odnaleść.

Czy rodzaj terrarium ma znaczenie. Bardziej preferowane jest pustynne czy leśne?

No i jakie lampy polecacie do ogrzewania terrarium: rodzaj i moc? Wiadomo aby nie były za słabe ale i nie za mocne.

Podobne tematy: Co jak i do czego     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Moderator w działach początkujący

• Moderator
  • Z nami od: 1827 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 11 sierpień 2018 - 14:37

1. Celuloza, podłoże kukurydziane.
2. Im większe tym lepsze, ale jeśli planuje się wielkie terrarium to lepiej młodziaka trzymać jakiś czas w przejściowym pudle (oczywiście odpowiednio urządzonym) żeby podrósł. Moim zdaniem dobry rozmiar dla jednej sztuki to 80x40cm.
3. Terrarium powinno być jak najbardziej zbliżone do naturalnych warunków.
4. Najprostszy w obsłudze będzie promiennik podłączony do termoregulatora, a jeśli nie promiennik to najlepiej dobrać żarówkę metodą prób i błędów, zwykłe żarówki kosztują po kilka złotych.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Smalczyk

Smalczyk
  • Nowy terrarysta

Napisany 11 sierpień 2018 - 19:30

/* /*

A co sądzisz o tym aby zrobić wnętrze bardziej pustynne ze styropianu i jakiejś zaprawy + roślinki?. Wtedy nie trzeba by było podłoża. I gdzie bym musiał umieścić kable grzewcze. Bo matę to wnioskuje że na spodzie terrarium.

#4 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Moderator w działach początkujący

• Moderator
  • Z nami od: 1827 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 11 sierpień 2018 - 19:32

@[member='Smalczyk'] Kable i mate na spodzie terrarium, ale trzeba je odpowiednio zabezpieczyć, bardziej polecam ten promiennik. Jeszcze zapomniałam, że jako podłoże można użyć gliny z piaskiem, wtedy podłoże jest zupełnie twarde. Takie wnętrze jak piszesz będzie ok.

#5 Smalczyk

Smalczyk
  • Nowy terrarysta

Napisany 12 sierpień 2018 - 14:26

A czy znasz może jakiś godny polecenia sklep z wyposażeniem do terrarium? I jeszcze pytanie odnośnie terrarium. Jakie było by najlepsze: drewniane, szklane czy może siatka?

Edytowany przez Smalczyk, 12 sierpień 2018 - 14:32.

#6 Pyton507

Pyton507
  • Terrarysta
  • Z nami od: 547 dni
  • Polska / Śląskie / Siemianowice Śląskie

Napisany 12 sierpień 2018 - 16:18

/* /*

Siatka odpada ja polecam żarówkę 40w i też posiadam ściankę z styropianu i zaprawy, jest spok ale na dno wysyłałem piasek znacznie łatwiej zbiera się odchody i lepiej się prezentuję.Co do wielkości ja trzymam 2 jaszczurki w 100x30x50 lecz stwierdzam, że jeżeli chcesz mieć tylko 1 lamparta to nie polecam gatunku.

#7 Smalczyk

Smalczyk
  • Nowy terrarysta

Napisany 12 sierpień 2018 - 16:41

No tylko że z tego co wiem to piasek nie za bardzo podchodzi gdyż może go połykać i się zaczopować. Na razie planuje tylko jednego ale z biegiem czasu... Mógł byś mi wytłumaczyć o co chodziło Ci z gatunkiem bo nie zrozumiałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#8 Pyton507

Pyton507
  • Terrarysta
  • Z nami od: 547 dni
  • Polska / Śląskie / Siemianowice Śląskie

Napisany 12 sierpień 2018 - 16:57

Jestem młody ale trzymam lamparty luz od 3lat i z tego co zauważyłem był to najgorszy zakup jaki dokonałem choć przed zakupem czytałem o gadach przeszło 4lata to uświadomienie się dlaczego jest banalne. Popularność tego gatunku jest taka, że w Polsce istnieją 3 typy terrarystów agama brodata, gekon lamparci lub orzeska Sam posiadam jeszcze orzeske i ona jest znacznie lepsza po pierwsze terrarium jest pionowe, bardziej aktywna (szczególnie przy polowaniach), nie potrzeba dogrzewania i można.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).