Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

Urzadzene Terrarium/wybór jaszczurki

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
20 odpowiedzi na ten temat

#1 Lswit

Lswit
  • Terrarysta
  • Z nami od: 71 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 12 czerwiec 2018 - 09:55

/* /*

Witam, przymierzam się do zakupu pierwszej jaszczurki, mam terrarium 80x40x60 szerxglxwys. W tej chwili zyja w niej żaby arlekiny, mojej drugiej połowy ale ma je zabrać do siebie i zostanie mi szkło częściowo urządzone. Podobają mi się felsuma madagaskarskie tylko czy takie szkło nie będzie za małe dla pary? Dodatkowo boję się o temperaturę, w mieszkaniu mam od ok 22° do ponad 30 w lato(w upalne dni), mieszkam na najwyższym piętrze w bloku i z.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Urzadzene Terrarium/wybór jaszczurki     x

#2 filogrzybek2005

filogrzybek2005
  • Terrarysta
  • Z nami od: 471 dni

Napisany 12 czerwiec 2018 - 12:24

Witam, przymierzam się do zakupu pierwszej jaszczurki, mam terrarium 80x40x60 szerxglxwys. W tej chwili zyja w niej żaby arlekiny, mojej drugiej połowy ale ma je zabrać do siebie i zostanie mi szkło częściowo urządzone. Podobają mi się felsuma madagaskarskie tylko czy takie szkło nie będzie za małe dla pary? Dodatkowo boję się o temperaturę, w mieszkaniu mam od ok 22° do ponad 30 w lato(w upalne dni), mieszkam na najwyższym piętrze.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 docfaq

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 272 dni

Napisany 12 czerwiec 2018 - 16:24

/* /*

Mimo że rozmiary terrarium są odpowiednie, to temperatury wydają mi się za wysokie jak na ten gatunek. Nie przychodzi mi też na myśl inne zwierzę, które by sobie poradziło. 

Drenaż, siatka, węgiel (zwykły zapewni większą powierzchnię dla bakterii nitryfikacyjnych) i właściwy substrat - ja to w ten sposób robię, zdaje egzamin, ale jeżeli wrzucisz węgiel do drenażu też będzie dobrze. Wtedy bez problemu można sadzić bez doniczek do podłoża, korzenie z czasem przejdą przez.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 Lswit

Lswit
  • Terrarysta

Napisany 12 czerwiec 2018 - 20:41

Zmierzę dokładnie tą temperaturę bo trochę strzelałem tymi 30° ale myślę że przy upale typu 30-35° na zewnątrz to w środku nie jest wiele chłodniej, nie jest to też norma- normalnie mam ok 22-25° w środku, powiedz mi proszę coś więcej o tym Twoim patencie na podloze- jaki substrat, jaki węgiel, jaka warstwa, czy odprowadzasz wodę? Węgiel aktywny w drenażu podobno ma za zadanie pochłaniać toksyczne/szkodliwe? produkty przemiany materii ale nie do końca wiem czego.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 13 czerwiec 2018 - 11:09

Nie mój patent, ale chętnie powiem. ;)
Jako drenaż 2-3cm żwirku (keramzyt tak samo dobry), moskitiera jako bariera między drenażem a substratem, węgiel drzewny (pokruszony na centymetrowe kawałki) i właściwy substrat (torf kokosowy, piasek, kora, liście i ewentualnie mech Sphagnum). Wody jak dotąd ani razu nie odprowadzałem, zazwyczaj jej poziom utrzymuje się na wysokości 1cm.

W tych słoikach z czasem robi się sporo martwej materii organicznej, która zostaje rozłożona przez bakterie i grzyby......................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 Lswit

Lswit
  • Terrarysta

Napisany 13 czerwiec 2018 - 13:57

/* /*

I ile najdłużej trzymałeś takie podłoże? Rosną w tym wszystkie rośliny, te które normalnie potrzebują ziemii też? Te skoczogonki są niezbędne w takim przypadku? Możesz pokazać jak to u Ciebie wygląda?

#7 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 13 czerwiec 2018 - 16:29

Tak to wygląda u mnie. 

Tego podłoża nie trzeba wymieniać (chyba że coś nie wyjdzie i wszystko, na przykład spleśnieje), jeżeli dodasz tam wspomniane przeze mnie mikroorganizmy, będzie samowystarczalne (choć czasem warto dorzucić jakieś liście czy korę/drewno, by nie zabrakło pożywienia). Oprócz skoczogonków można też włożyć dwuparce, równonogi (stonoga tropikalna) i dżdżownice - wszyscy destruenci się nadadzą. Według mnie, ich udział w takim zbiorniku jest nieodzowny, pożywiają się martwą materią organiczną, grzybami, po.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

#8 Lswit

Lswit
  • Terrarysta

Napisany 13 czerwiec 2018 - 21:13

Im więcej tych robali tym bardziej zastanawiam się czy chce takie podłoże:) a zostawienie tego mojego żwirku z wodą i filtrem to zły pomysł przy felsumach? To nie jest tak że tam jest jezioro na dole- woda jest mniej więcej równo że żwirem a jak odparuje to się dolewa, filtr jakoś tam chodzi chociaż jest zasypany żwirem więc nic nie plsnieje a działa to tak już prawie rok. Na dnie powsadzalbym jakies rosliny wodne nie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Lswit, 13 czerwiec 2018 - 21:14.

#9 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 13 czerwiec 2018 - 21:34

/* /*

Wystarczą tylko skoczogonki, ja się głównie nimi posługuję i czasem wspieram stonogą tropikalną w niektórych zbiornikach. Zastosowanie takiego podłoża jest bardzo wygodne, bo nie trzeba sprzątać i można posadzić wysokie rośliny, po których jaszczurki mogą się wspinać. Po zrobieniu wszystkiego to już właściwie kwestia podlewania i kontemplacji. ;)

Może się pojawić problem, kiedy do tego żwirku trafią odchody, nie wiem, jak się wtedy cały "system" zachowa, ale to też jest pomysł. 

#10 Lswit

Lswit
  • Terrarysta

Napisany 14 czerwiec 2018 - 07:17

Teraz jest tam 8 arlekinów więc są i odchody, nic nie pleśnieje, do wspinania będą korzenie akwariowe + spróbuję wysepki/doniczki z drzewem żywym zacznę od kumkwata, w ramach nawożenia posłużę się wodą z akwarium powinno działać teoretycznie

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).