Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Wykluta agama nie je, dziura na bruchy

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi na ten temat

#11 stefanekkk

stefanekkk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 864 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 08 czerwiec 2018 - 17:52

Doskonale rozumiem, ale według mnie to przejściowo nie ma znaczenia, jak zacznie jeść i prawidłowo żyć to go wrzucę do gotowego terrarium 120/50/50. Z drugiej strony słyszałem że dla takich małych agam to też nie jest dobre. Wiem że to nie jest odpowiednie miejsce do życia dla niej, ale to nie jest miejscówka na stałe, mały zbiornik gdzie łatwo może dostrzec świersza czy żebym mógł co wieczor wyzbierac wylęg. Wracając do tematu, czy w takiej.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Wykluta agama nie je, dziura na bruchy     x

#12 hubix557

hubix557
  • Terrarysta
  • Z nami od: 490 dni
  • Polska / Śląskie / Siemianowice Śląskie

Napisany 08 czerwiec 2018 - 17:56

Najlepiej idź z nią do weta, obejrzy ją i powie co to jest. Jeśli Ci się uda to możesz zebrać kupę i też zanieść, chyba że nie wydala w ogóle. 

#13 docfaq

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 363 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 08 czerwiec 2018 - 17:57

@[member='hubix557'], akwaria niewysokie i o odpowiednio dużej nieprzykrytej powierzchni - tak. Widziałem hodowle, w których w ten sposób były przetrzymywane gatunki pustynne (między innymi agamy) oraz tropikalne. Jak już wspomniałem, powietrze znajduje się w ciągłym ruchu, co oznacza, że bez przerwy się miesza. Nawet bez ogrzewania taki zbiornik wciąż byłby dobrze wentylowany. A w przypadku dogrzewania zachodzi podobny proces jak przy standardowej wentylacji góra-dół - nagrzane powietrze unosi się i opuszcza zbiornik, w jego miejsce.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#14 stefanekkk

stefanekkk
  • Terrarysta

Napisany 08 czerwiec 2018 - 17:59

Oki dzięki za pomoc, jutro postaram się to ogarnąć.

#15 Piotr997

Piotr997
  • Terrarysta
  • Z nami od: 424 dni
  • Polska / Opolskie / Namysłów

Napisany 23 czerwiec 2018 - 19:58

Stefanek czy jesteś tak tępy żeby nie wiedzieć do czego służy akwarium i dlaczego dla jaszczurki musi być terrarium z wentylacją???

#16 stefanekkk

stefanekkk
  • Terrarysta

Napisany 24 czerwiec 2018 - 09:19

Piotrze, proponuję rozbiec się z końca pokoju i jak najszybciej uderzyć tym cebulowym łbem o ścianę, dziękuję za odpowiedź w temacie :)

#17 hubix557

hubix557
  • Terrarysta
  • Z nami od: 490 dni
  • Polska / Śląskie / Siemianowice Śląskie

Napisany 24 czerwiec 2018 - 13:35

@[member='VisibleNoise']
Może się wypowiesz, bo kłótnia powstała ;d

#18 docfaq

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 363 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 24 czerwiec 2018 - 13:54

@[member='stefanekkk'], jak wygląda sprawa z agamą?

@[member='hubix557'], jedna nierozważna wypowiedź to jeszcze nie kłótnia. ;)

#19 stefanekkk

stefanekkk
  • Terrarysta

Napisany 24 czerwiec 2018 - 14:00

Agama urosła już około 2cm, podaję jej pokarm bo jeszcze nie jest zainteresowana polowaniem :). Rana już praktycznie niewidoczna. Więc myślę że najgorsze już opanowane.

BTW:jak mowilem, przeżyje to zmieni lokum. zamówiłem dwa terraria 60/40/40, będą za około 2tyg. Mam nadzieję że psychofani już zejda ze mnie :D

#20 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Moderator w działach początkujący

• Moderator
  • Z nami od: 1921 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 24 czerwiec 2018 - 14:11

Bez sensu kupować takie małe terraria, będą w nich problemy z zamontowaniem UVB i grzewczej. Małe agamki możesz bez problemu wrzucić do docelowego i właśnie w takim będą miały najlepsze warunki.

Akwarium - tak jak chyba pisałam - ewentualnie może być o ile góra jest odkryta, ale na pewno nie na stałe, jednocześnie grzanie wzmaga cyrkulację powietrza, ale też powoduje zwiększanie się temperatury w środku, szczególnie że agamy zazwyczaj są grzane żarówkami bez termostatu,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).