Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Wykluta agama nie je, dziura na bruchy

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi na ten temat

#1 stefanekkk

stefanekkk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 866 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 07 czerwiec 2018 - 13:46

Witam, moja 8dniowa agama nie jest zainteresowana pokarmem, podaję jej wylęg świerszcza - nawet nie zwraca na nie uwagi. Czy ma mnie to niepokoić? Agama jest sama w akwarium 30/15/20, podłoże to ręczniki papierowe/zwykły biały papier toaletowy, stały dostęp do uvb, codziennie wymieniana miska z wodą, w dzień jest około 28-29C w nocy 21/22. Dodatkowo agama ma mała dziurkę na brzuchu, czy tak ma być? Bo nigdzie nie może znaleźć takiego tematu. https://zapodaj.net/dbaebb570b86a.jpg.html.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Wykluta agama nie je, dziura na bruchy     x

#2 HeLLta

HeLLta
  • Terrarysta
  • Z nami od: 396 dni
  • Polska / Łódzkie / Sieradz

Napisany 07 czerwiec 2018 - 20:05

Jak najszybciej do weterynarza. Jeżeli weterynarz jej nie pomoże to może ma 3 tyg życia. FAST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#3 hubix557

hubix557
  • Terrarysta
  • Z nami od: 492 dni
  • Polska / Śląskie / Siemianowice Śląskie

Napisany 08 czerwiec 2018 - 08:57

Akwarium? Agamy wymagają terrarium, a nie akwarium.  Poza tym co to są za wymiary? Przecież ona się tam kisi i nie ma możliwości ruchu.

#4 stefanekkk

stefanekkk
  • Terrarysta

Napisany 08 czerwiec 2018 - 10:36

I może bezglutenowe świerszcze, ma to przejściowo bo ma 7-8cm, czasem na forach ludzie mnie przerażają. A jak przynoszą Ci na giełdę w pojemniku 15/5 to dzwonisz na Greenpeace? Przecież logiczne że ma mieć terrarium i będzie mieć, jeśli jest jedną sztuka to sobie poczekam czy dozyje, mam trzy dorosłe gekony, i trzy agamy, od dwóch lat maja się dobrze. Wiec jeśli mógłbym prosić to proszę o odpowiedzi na moje pytanie, na które nie znam.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 hubix557

hubix557
  • Terrarysta

Napisany 08 czerwiec 2018 - 10:37

Nie jest wystarczające, w akwarium jest brak cyrkulacji powietrza, więc zwierze się najnormalniej dusi, tym bardziej przy takiej temperaturze. 

#6 stefanekkk

stefanekkk
  • Terrarysta

Napisany 08 czerwiec 2018 - 10:42

Ok więc według logiki u mnie po tygodniu tak zaszkodzi ale w sklepach, hodowlach czy na giełdach wszystko gra. Czasem na olx oglądam jakie ludzie sprzedają terraria, w jakich warunkach je trzymają to uwierz - nie ma źle.

#7 hubix557

hubix557
  • Terrarysta

Napisany 08 czerwiec 2018 - 10:46

To w jakich warunkach są trzymane w sklepach to każdy wie, w hodowlach są zachowane przynajmniej jakieś standardy. To że ludzie trzymają je w złych warunkach, to nie znaczy że tak można, osobiście nie wsadziłbym takiej agamy do szklanej kostki bez wentylacji, w której temperatura może osiągnąć nawet ponad 50 stopni przy takiej temperaturze na dworze. 

#8 stefanekkk

stefanekkk
  • Terrarysta

Napisany 08 czerwiec 2018 - 10:53

Jeśli w środku mam termometr i jest w zacienionym miejscu? Więcej niż 29C
w ciągu dnia nie zaobserwowałem. Analogicznie patrzeć to można łatwo policzyć, w 30cm pojemniku agama mająca 7cm zajmuje 1/4dlugosci, moja dorosła agama z 45cm w terrarium 140cm długości zajmuje około 1/3. Więc aż tak ciasno nie jest. Jak zaczynałem przygodę z gadami to też dużo się odczytałem na forach itd, i wydaje mi się że wiedza teoretyczna a praktyczna to duża.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 docfaq

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 365 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 08 czerwiec 2018 - 17:31

@[member='hubix557'], jeżeli akwarium jest odkryte, nie ma problemu z wentylacją. W końcu powietrze nie stoi w miejscu, tylko cały czas się "przemieszcza", szczególnie w przypadku ogrzewanego zbiornika. Wiele zwierząt hoduje się w akwariach i mają się dobrze, taka tendencja widoczna jest szczególnie na Zachodzie. Nie uśmiercą jej warunki, w jakich ją trzyma, tylko brak apetytu i/lub dziura w brzuchu, o którą pyta. 

@[member='stefanekkk'], według mnie brak apetytu może wynikać ze wspomnianej dziury w brzuchu......................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#10 hubix557

hubix557
  • Terrarysta

Napisany 08 czerwiec 2018 - 17:33

Czekaj co? Akwarium według Ciebie jest odpowiednie dla agam? Radziłbym Ci się doinformować co to jest cyrkulacja powietrza. 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).