Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Wakacje

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#11 krzemi

krzemi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1529 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 24 maj 2018 - 21:10

Ciągle szukam, jeśli ktos by sie zgodził gad by został

Podobne tematy: Wakacje     x

#12 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 519 dni

Napisany 24 maj 2018 - 21:23

@krzemi, przesadziłem, to prawda. 

#13 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2077 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 24 maj 2018 - 21:26

Tak jak mówię, moim zdaniem zabranie gada to najgorsza możliwa opcja. Dużo lepiej jeśli zostanie w terrarium, nawet jeśli nikt by się nim nie zajął, trudno trochę posiedzi w kupach, ale nic nie zrobisz. Jeśli chodzi o wodę to hodowcy węży często zostawiają swoje gady na dłużej, wkładają wtedy większą ilość miseczek z wodą, żeby wąż nie wypróżnił się do wszystkich, myślę że bez problemu można to zastosować w tym przypadku. Jedzenia też możesz mu zostawić większą ilość w misce, pewnie zje wszystko pierwszego dnia, ale to zwierzę pustynne, potrafi wytrzymać długo bez jedzenia.

Nikt nie miał tutaj na myśli, że nie jedzie nigdy na wakacje jeśli ma gady, po prostu przed kupnem zwierzęcia powinno się zorientować w kwestii ewentualnych hoteli, znajomych czy rodziny, którzy są w stanie gada nakarmić. Agama to nie pies, dla niej będzie to olbrzymi stres, dodatkowo będziesz musiał zabrać ze sobą karmówkę, a myślę że większość ośrodków wakacyjnych nie zareaguje entuzjastycznie na wizję karaczanów w pokoju (zresztą z samą agamą też mogłoby być problem, bo bardzo często jest zakaz posiadania zwierząt). Bez terrarium musiałbyś zajmować się agamą wręcz 24h na dobę, pilnować temperatur, żeby gad się nie wyziębił, moim zdaniem jest to niemożliwe do zrealizowania.

#14 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3052 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 24 maj 2018 - 22:13

Też wydaje mi się, że zostawienie agamy w terrarium wydaje się najlepszą opcją (ewentualnie hotel dla gadów). Myślę, że nawet znalezienie kogoś, kto wymieniłby raz lub dwa razy w tygodniu miski z wodą i podał jakąś zieleninę agamie, to powinno wystarczyć. Pomysł z kilkoma miskami na wodę też jest dobry. Można też zostawić kilka roślin posadzonych w doniczkach + podstawka z wodą żeby nie zwiędły zbyt szybko.

#15 krzemi

krzemi
  • Terrarysta

Napisany 25 maj 2018 - 08:54

Okej, dzięki wszystkim za rady, postaram się tak to zorganizować

#16 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 519 dni

Napisany 25 maj 2018 - 19:28

@krzemi, napisałem Ci prywatną wiadomość.

#17 krzemi

krzemi
  • Terrarysta

Napisany 25 maj 2018 - 23:24

@docfaq już odpisane :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).