Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

Żaba rogata i Hermetia illucens (Black Fly Soldier)

* * * * * 1 głosów

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Igorakowiec

Igorakowiec
  • Terrarysta
  • Z nami od: 682 dni

Napisany 06 marzec 2018 - 02:25

Hej!

Co sądzicie o larwach hermetia illucens dla 4cm żaby rogatej? Szukam jakiegoś wartościowego (bardziej niż mączniki) pokarmu dla żaby, który byłby mało zajmujący i wystarczający na długo (a hermetie i są bogate w wapno i tanie i długowieczne w lodówce i nie trzeba ich nawet karmić). Podobnie sprawa ma się dla larw barciaka większego, tutaj też cięzko o konkretne informacje. Jak żaba będzie dorosła to będą szarańcze i myszy, szukam czegoś póki jest.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Żaba rogata i Hermetia illucens (Black Fly Soldier)     x

#2 docfaq

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 303 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 07 marzec 2018 - 07:58

Zarówno larwy Hermetia illucens, jak i larwy barciaków są dobrym pomysłem, bo odpowiednio hodowane zawierają stosunkowo duże ilości wapnia, przez co niektórzy hodowcy rezygnują z dodatkowej jego suplementacji przy podawaniu tego pokarmu (aczkolwiek ja wciąż podaję i zalecam robić to samo). Larwy te zawierają niewielką ilość chityny, dzięki czemu nie sprawiają zwierzętom problemów. Ponadto larwy Hermetia illucens są wysokobiałkowym pokarmem i mogą stanowić podstawę diety. Gąsienice barciaków są dosyć tłuste, więc ich podawanie należy trochę.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Igorakowiec

Igorakowiec
  • Terrarysta
  • Z nami od: 682 dni

Napisany 07 marzec 2018 - 21:07

Śwetna odpowiedź, dziękuję!

#4 Yahilles

Yahilles

Pomocny w dziale Płazy

• Pomocny
  • Z nami od: 4370 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 11 marzec 2018 - 14:34

Ja bym był ostrożny. Od dwóch różnych osób słyszałem dwie wersje nt. Hermetia illucens:
-Jedna z nich straciła wszystkie nakarmione nimi płazy dzień po skarmieniu
-Druga nie odnotowała strat, ale larwy wychodziły z kałem praktycznie niestrawione.
Z barciakami jest lepiej. Pomyśl też o dendrobenach wędkarskich. Po zakupie przełóż je do pojemnika z ziemią uniwersalną wymieszaną z suchymi liśćmi i tak można je przechowywać bardzo długo.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).