Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Dziwny nalot

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 REKSIOO

REKSIOO
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1933 dni
  • Polska / Śląskie / Wodzisław Śląski

Napisany 12 wrzesień 2017 - 14:05

Witam,
mam małego raczka, dziś zauważyłam, że jego skorupkę pokrywa jakiś mech(?). Do tej pory tego nie było. Raczek zachowuje się normalnie, ma apetyt i chodzi po całym akwarium.

Czy  ktoś mógłby mi powiedzieć co to za nalot, czy jest groźny dla raczka i jak z tym walczyć ? 

zdjęcia nie najlepszej jakości, ale  lepszych nie mam

Załączone pliki

Podobne tematy: Dziwny nalot     x

#2 Azumaro

Azumaro
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4248 dni
  • Polska / Mazowieckie / Siedlce

Napisany 03 październik 2017 - 20:48

Ten nalot wygląda na pleśniawkę. To choroba grzybiczna. Raki są podatne na takie choroby. Jak leczyć? U skorupiaków nie wolno dodawać do wody żadnych leków, bo rak może od nich paść. Może jak rak przejdzie kolejną wylinkę to pleśń zniknie.

#3 Shibuyas

Shibuyas
  • Terrarysta
  • Z nami od: 697 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 16 październik 2017 - 18:15

Skąd taka informacja o tym, że nie można podawać żadnych leków do raków?  Skoro są bezpieczne dla ryb to dlaczego rakowi miałoby zaszkodzić ? Proszę nie traktować tego, jako ataku. Pytam z ciekawości, bo nigdzie nie znalazłam w internecie takich informacji, a jest to dosyć istotna rzecz. Nie miałam pojęcia o tym, że może im to zaszkodzić. Na szczęście nie musiałam też nigdy używać  lekarstw.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).