Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

- - - - -  
Felsumy madagaskarskie - młode 2+1 - problemy terytorialne - prośba o rady

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
23 odpowiedzi na ten temat

#1 madly

madly
  • Terrarysta
  • Z nami od: 679 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 05 czerwiec 2017 - 21:41

Gatunek: Phelsuma grandis (Felsuma madagaskarska)
Data zakupu: 07.05.2017
Wiek (w miesiącach lub latach): 2-3 miesiące (urodzone pomiędzy 05.03.2017, a 17.04.2017 - dokładna data nie znana)
Pochodzenie (WC/CB/FB**): CB
Długość ciała: samica 1 = 9,8 cm, samica 2 odm. Hyper Red = 11,0 cm, samiec odm. Hyper Red = 10,6 cm
Waga (w gramach): nie zważone
Liczba sztuk w terrarium: 3 = 2 + 1
Płeć (danego osobnika i towarzyszących mu w zbiorniku): 2 x samica i 1 x samiec
Wielkość terrarium (w centymetrach.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Podobne tematy: Felsumy madagaskarskie - młode 2+1 - problemy terytorialne - prośba o rady     x

#2 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2959 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 05 czerwiec 2017 - 23:49

Najmniejsza, a rządzi całym terrarium, te małe chyba tak już mają :p 

Jeśli masz możliwość i zamierzasz zmieniać wnętrze terrarium warto by było wykorzystać ten fakt i przetrzymać Melkę przez jakiś czas (np. 1-2 tygodnie) osobno w innym terrarium. HRy powinny poczuć się wtedy trochę pewniej, a Mela wracając trafi na coś nowego nieznanego. HRy będą miały przewagę.

To tak czysto teoretycznie, bo w praktyce podejrzewam, że dominacja będzie się zmieniała jeszcze nie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Rabahamaer

Rabahamaer
  • Terrarysta
  • Z nami od: 669 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 06 czerwiec 2017 - 07:09

Na Felsumach się nie znam, ale podobny problem miałem z Anolisami zielonymi. Wydaje mi się, że było to spowodowane gotowością do złożenia jaj i pilnowania gniazda przed złożeniem jaj. Z czasem samice się zaakceptowały, terytoria zawłaszczane się nieco zmniejszyły (ale nadal są), a nieco później zauważyłem jaja w dwóch miejscach, na terytorium samicy która była najbardziej agresywna :P Obserwuj czy nie ma jajek gdzieś. A co do promieniowania UVB to suplementuje wapnem z D3 samice.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów

Napisany 06 czerwiec 2017 - 10:32

Obserwuj czy nie ma jajek gdzieś.

Akurat te felsumy są jeszcze za młode, żeby składać jaja ;)

#5 madly

madly
  • Terrarysta

Napisany 06 czerwiec 2017 - 10:45

@[member='Vulpes90'] - dzięki za wskazówki. Niestety nie mam na razie terrarium zastępczego, wiem, że być musi i planuję ale to za jakiś czas, na razie poluję na jakiś tani zbiornik. Obecne terrarium jest syna (wiercił w brzuchu dziurę i po kilku miesiącach, gdy muu marzenie nie przeszło ulegliśmy i... wkręciłem się ;-)). Planuję w przyszłości "swoje" vivarium tropikalne z opcją na przejęcie felsum. Ale to za kilka m-cy.

Zdaję sobie sprawę, że ta sytuacja.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 Vulpes90

Vulpes90

• Koordynator działów

Napisany 06 czerwiec 2017 - 20:28

Bambusy często są wykorzystywane, bo utarło się przekonanie że w ich naturalnym środowisku też występują bambusy (co jest oczywiście prawdą, ale istnieją też środowiska, gdzie tych bambusów nie ma, a felsumy są) poza tym bambusy są bardzo praktyczne i są łatwą do zrobienia kryjówką dla felsum. Niemniej nie oznacza to, że nie da się zrobić terrarium bez bambusów ;)

To co ja spróbowałbym zrobić, to obsadzić trochę mocniej zbiornik w przedniej lewej części, takimi.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Edytowany przez Vulpes90, 06 czerwiec 2017 - 20:30.

#7 MikeB

MikeB

Pomocny wszechkolwiek

• Pomocny
  • Z nami od: 2894 dni
  • Canada

Napisany 06 czerwiec 2017 - 21:13

W naturalnym srodowisku Felsumy  madagaskarskie okupuje dosc duzy teren - jedno drzewo to jedna Felsuma. W zwiazku z tym w nawet tak duzym terra bedzie dochodzic do przepychanek. Zasadniczo para byc moze jest w stanie zaakceptowac wspolne "drzewo" ale trojkat raczej sie nie sprawdzi. 

Bambus wystepuje na Madagaskarze, ale rzadko I jest raczej malo okazalym krzakiem. . Okurat Felsumy nie korzystaja z bambusa, lecz raczej z duzych drzew okupujac pien drzewa - jeden osobnik na.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez MikeB, 06 czerwiec 2017 - 21:39.

#8 madly

madly
  • Terrarysta

Napisany 06 czerwiec 2017 - 23:02

Dzięki za porady. Spokojnie możecie wytykać niedoróbki i błędy, mam świadomość i już teraz wiem, że kilka rzeczy poprawił bym, to w sumie moje pierwsze terrarium.

Gdy będę miał luźniejszy czas w pracy, założę fotorelację z budowy. Każdą sugestia poprawy przyjmuję i rozpatruję. Po to poprosiłem o pomoc, bo sam mam wątpliwości, czy kolejne ruchy mają sens.

Poniżej.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Edytowany przez madly, 06 czerwiec 2017 - 23:02.

#9 madly

madly
  • Terrarysta

Napisany 06 czerwiec 2017 - 23:42

Scenka, gdy Mela wychodząc z tyłu korzeniai przegania Pasztecika. Fela z lewej na wyspie grzewczej - bardzo rzadki widok, gdy wyspa grzewcza jest w użyciu. Wtedy wygrzewała się tuż przed wylinką, którą przeszła właśnie w tym miejscu dając nam pokaz zdejmowania starego ubranka. O dziwo wtedy Mela jej nie przeganiała.

Załączone pliki

#10 MikeB

MikeB

Pomocny wszechkolwiek

• Pomocny
  • Z nami od: 2894 dni
  • Canada

Napisany 07 czerwiec 2017 - 16:26

Ten korzen jest bardzo atrakcyjny, uzycie bambusa przy obecnym wystroju zniszczy efekt jaki osiagnales komponujac ten zbiornik. Moze moglbys zastapic bambus wycinkiem lodygi dzikiego winogrona. 

Jednak na dluzsza mete skomplikowanie srodowiska nie wyeliminuje terytorializmu. Zanim dokonasz zmiany sprobuj przeniesc mele gdzies na 2 tygodnie. Bys moze przenosiny beda na stale

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).