Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący owady

* * * * * 1 głosów  
Moja modlicha nie chce jeść i sie trzęsie

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#11 mantiss111

mantiss111

Moderator w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

• Moderator
  • Z nami od: 2101 dni
  • Polska / Mazowieckie / Sochaczew

Napisany 02 maj 2017 - 23:33

@fenek112, ogólnie modliszka przed linieniem nie je i jest mniej ruchliwa, często zastyga w jednej pozycji, w wypadku młodszych z lekko wyprostowanymi chwytakami. Bezpośrednio przed linieniem nie zauważyłem żadnych objawów.

Udawanie trupa jest normalne i najczęściej zdarza się u Deroplatys. Nie jest oznaką linienia, tylko przerażenia (jeśli modliszka się poddaje, to naprawdę źle :D). Ja widywałem u: Yersiniops, Deroplatys truncata i Rhombodera basalis, jeden użytkownik u Phyllocrania paradoxa.

Podobne tematy: Moja modlicha nie chce jeść i sie trzęsie     x

#12 fenek112

fenek112
  • Terrarysta
  • Z nami od: 806 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Włoszczowa

Napisany 08 maj 2017 - 16:03

@fenek112, ogólnie modliszka przed linieniem nie je i jest mniej ruchliwa, często zastyga w jednej pozycji, w wypadku młodszych z lekko wyprostowanymi chwytakami. Bezpośrednio przed linieniem nie zauważyłem żadnych objawów.

Udawanie trupa jest normalne i najczęściej zdarza się u Deroplatys. Nie jest oznaką linienia, tylko przerażenia (jeśli modliszka się poddaje, to naprawdę źle :D). Ja widywałem u: Yersiniops, Deroplatys truncata i Rhombodera basalis, jeden użytkownik u Phyllocrania paradoxa.

No mniejsza modliszka wyliniała i teraz raz na dzień je świerszcza i własnie mam tu pytanie czy podawać jej tego świerszczyka raz na dzień jak jest chętna czy ograniczyć do jednego na dwa trzy dni?

Co do drugiej to niestety padła do tej pory nie wiem czemu, otrzymywałem dobrą temperaturę i wilgotność nie chciała jeść a pokarm dawałem odpowiedniej wielkości.

Nie poddaje się na razie zajmuje się maluszkiem z wielkim apetytem a później pomyśle o drugiej :D 

#13 mantiss111

mantiss111

Moderator w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

• Moderator
  • Z nami od: 2101 dni
  • Polska / Mazowieckie / Sochaczew

Napisany 08 maj 2017 - 19:10

No mniejsza modliszka wyliniała i teraz raz na dzień je świerszcza i własnie mam tu pytanie czy podawać jej tego świerszczyka raz na dzień jak jest chętna czy ograniczyć do jednego na dwa trzy dni?

[...]

Widzę, że temat dla początkujących nie przeczytany, a specjalnie po to przypięty ;).

Patrz na odwłok.

http://www.terrarium.pl/topic/494864-jaka-modliszke-na-poczatek-zbior-tematow-dla-poczatkujacych-ankieta/?p=1794868

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).