Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący owady

* * * * * 1 głosów  
Moja modlicha nie chce jeść i sie trzęsie

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 fenek112

fenek112
  • Terrarysta
  • Z nami od: 843 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Włoszczowa

Napisany 01 maj 2017 - 22:49

Więc kupilem modliszke 2 dni temu na giełdzie terrarystycznej jest w stadium l3 problem wygląda tak że modliszka przy karmieniu zaczyna sie trząść i ucieka wręcz przed 2-3mm świerszczem kubańskim sama modliszka jest dosyć duża także nie ma mowy o tym ze pokarm jest za duzy kupilem rownież drugą modliszke jest w stadium l1 ale hodlwca powiedzial ze moze nie jesc bo niedlugo przejdzie wylinke modliszka ta ignoruje podawany pokarm a nie ucieka i trzęsie sie są to moje pierwsze modliszki dlatego proszę o pomoc :)

Podobne tematy: Moja modlicha nie chce jeść i sie trzęsie     x

#2 AquariusDegel

AquariusDegel
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1259 dni
  • Polska / Lubelskie / Opole Lubelskie

Napisany 02 maj 2017 - 05:36

Jak pokarm nie jest za duży w stosunku do modliszki, oraz ma zapewnioną temperaturę, to spokojnie, jak zgłodnieje to zje. Może faktycznie obydwie przygotowują się do wylinki. A tym trzęsieniem nie przejmował bym się. Wiele modliszek robi jakieś wygibańce. Możesz dać foto modliszek i pokarmu

#3 fenek112

fenek112
  • Terrarysta

Napisany 02 maj 2017 - 06:56

Dziękuje zdjęcia wrzuce później i będe informował jakby coś bylo nie tak :D

#4 fenek112

fenek112
  • Terrarysta

Napisany 02 maj 2017 - 16:22

Jak pokarm nie jest za duży w stosunku do modliszki, oraz ma zapewnioną temperaturę, to spokojnie, jak zgłodnieje to zje. Może faktycznie obydwie przygotowują się do wylinki. A tym trzęsieniem nie przejmował bym się. Wiele modliszek robi jakieś wygibańce. Możesz dać foto modliszek i pokarmu

Załączone pliki

#5 AquariusDegel

AquariusDegel
  • Terrarysta

Napisany 02 maj 2017 - 16:29

Powiem tak. Spory ten świerszcz na ostatnim zdjęciu ;). Ten na zdj wcześniej powinien być ok. Ale jak masz mniejsze to rzuć jej mniejsze. A jaszcze dopytam. Bo w czym trzymasz te modliszki? Bo w tym kubeczku nawet nie ma się do czego przyczepić żeby pozwisać w dół. Chyba że takie skromne wyposażenie do zdjęcia tylko?

Edytowany przez AquariusDegel, 02 maj 2017 - 16:32.

#6 fenek112

fenek112
  • Terrarysta

Napisany 02 maj 2017 - 16:53

Powiem tak. Spory ten świerszcz na ostatnim zdjęciu ;). Ten na zdj wcześniej powinien być ok. Ale jak masz mniejsze to rzuć jej mniejsze. A jaszcze dopytam. Bo w czym trzymasz te modliszki? Bo w tym kubeczku nawet nie ma się do czego przyczepić żeby pozwisać w dół. Chyba że takie skromne wyposażenie do zdjęcia tylko?

Modliszki trzymam na razie w pojemnikach przejsciowych jednak mają już przygotowane terraria na imago (dla porównania penseta 30cm)
Ps modliszka l1 zjadla a l3 dalej boi sie pokarmu od najmniejszego do największego

Załączone pliki

#7 AquariusDegel

AquariusDegel
  • Terrarysta

Napisany 02 maj 2017 - 17:34

No mówię nie ma co panikować. Rzucaj co jakiś czas najmniejszą karnówkę. Może faktycznie wylinka się szykuję ;) 

#8 fenek112

fenek112
  • Terrarysta

Napisany 02 maj 2017 - 19:22

Mam jeszcze jedno pytanie, jest jakaś oznaka że modliszka faktycznie za chwilę będzie linieć i nie wolno jej przeszkadzać.

Właśnie jestem po próbie nakarmienia mojej l3 rhombodera extensicollis i skonczyło sie na tym ze po podaniu malutkiego w stosunku do niej świerszcza wyskoczyła z terrarium i zaczęła udawać zdechłą xDD

#9 AquariusDegel

AquariusDegel
  • Terrarysta

Napisany 02 maj 2017 - 20:11

Mam jeszcze jedno pytanie, jest jakaś oznaka że modliszka faktycznie za chwilę będzie linieć i nie wolno jej przeszkadzać.

Właśnie jestem po próbie nakarmienia mojej l3 rhombodera extensicollis i skonczyło sie na tym ze po podaniu malutkiego w stosunku do niej świerszcza wyskoczyła z terrarium i zaczęła udawać zdechłą xDD

W zasadzie właśnie tylko brak zainteresowania pokarmem.Tak samo po wylince bezpośrednio nie karmimy. Z 1 dzień odczekać. Ewentualnie spróbuj złapać jakieś małe muszki i wrzucić do zbiornika z modliszką. One mogą być cały czas w pojemniku, nawet jak modliszka ma wylinkę. (świerszcze należy wyjąć podczas przechodzenia wylinki, ponieważ mogą podgryzać jeszcze miękką modliszę)

#10 fenek112

fenek112
  • Terrarysta

Napisany 02 maj 2017 - 20:43

W zasadzie właśnie tylko brak zainteresowania pokarmem.Tak samo po wylince bezpośrednio nie karmimy. Z 1 dzień odczekać. Ewentualnie spróbuj złapać jakieś małe muszki i wrzucić do zbiornika z modliszką. One mogą być cały czas w pojemniku, nawet jak modliszka ma wylinkę. (świerszcze należy wyjąć podczas przechodzenia wylinki, ponieważ mogą podgryzać jeszcze miękką modliszę)

Dzięki za pomoc :D

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).