Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

Mój pierwszy wąż - zbożówka classic

* * * * * 1 głosów

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#1 kawon

kawon
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1223 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 12 maj 2015 - 10:01

/* /*

Witam,

Zakup węża rozważałem już od dłuższego czasu. W końcu zapadła decyzja i oto wybór padł na węża zbożowego w odmianie classic :)

Na początku zastanawiałem się czy dobrze robię, ale jak go ujrzałem to się zakochałem i wiem że to był dobry wybór :)

Terrarium na razie ubogie, bo w sumie mam go od 10 maja 2015, ale już niedługo dodam jakieś roślinki i inne ozdoby, aby był fajny klimat.

Mniejsza z.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Edytowany przez kawon, 12 maj 2015 - 12:04.

Podobne tematy: Mój pierwszy wąż - zbożówka classic     x

#2 nothin

nothin
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1325 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Słupca

Napisany 12 maj 2015 - 21:15

Wąż super, fajne kolory. Nie jestem pewien ale chyba masz termometr wodny do akwarium (sam kiedyś kupiłem taki szajs), radze zmienić na elektryczny z sondą (nie jest drogi).

#3 MorfSnakes

MorfSnakes

Terrarysta

• Terrarysta
  • Z nami od: 3112 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 12 maj 2015 - 21:58

/* /*

Termometr o ile mnie wzrok nie myli to owszem akwarystyczny, rtęciowy i prawda jest taka, że są one bardzo dobre :)

Z tym, że musisz umieścić go przy podłożu czyli tam gdzie przebywa wąż.
I zarowka obowiązkowo do zabezpieczenia bo jak Ci wąż na nią wlezie to po nim.

A sznurówka bardzo ładna :)

Edytowany przez morfeusz795, 12 maj 2015 - 21:59.

#4 kawon

kawon
  • Terrarysta

Napisany 13 maj 2015 - 17:00

Dzięki wielkie za porady :)

Termometr polecił mi hodowca, który stosuje je przy wielu terrariach z wężami i gekonami. Już go ustawiłem przy podłożu. Żarówkę postaram się jak najszybciej zabezpieczyć jakąś siateczką, bo rzeczywiście często w nią spogląda. Już zamówiłem parę akcesoriów do terrarium, myślę że jeszcze w tym tygodniu, a najpóźniej na początku przyszłego wszystko zostanie wrzucone do środka :)

#5 barik

barik

Koordynator w działach wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2795 dni
  • Polska / Śląskie / Jastrzębie Zdrój

Napisany 13 maj 2015 - 17:22

Fajny maluch :)

ogrzewasz żarówką? Lepszym rozwiązaniem dla węży jest kabel grzewczy lub mata grzewcza + termostat.

A jako kryjówki najlepiej coś małego i ciasnego, w takich miejscach węże czują się najlepiej. 

#6 kawon

kawon
  • Terrarysta

Napisany 13 maj 2015 - 19:44

/* /*

Tak mam żarówkę, ale zamówiłem już kabel grzewczy. Co do kryjówki to chyba mu odpowiada, bo jak się schowa to go w ogóle nie widać, a poza tym najczęściej to zwiedza terrarium albo jak go biorę na ręcę to obczaja otoczenie :)

Edytowany przez kawon, 13 maj 2015 - 19:48.

#7 kawon

kawon
  • Terrarysta

Napisany 18 maj 2015 - 14:39

Wąż przebywa u mnie już tydzień. Był już przewożony ponad 70km w piątek i w niedzielę. Wydaje mi się że jest on trochę inny, bo w ogóle nie stresował się podróżą (w pojemniku, terrarium osobno). Gdy go wpuszczałem do terrarium to badał otoczenie, w ogóle no stress. Przyszedł czas na karmienie. Jeden mrożony osesek, wrzuciłem go do wrzątku, po paru minut znów trochę wrzątku dolałem, odczekałem chwilę i nadszedł czas na karmienie. Położyłem plastikową pokrywkę.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

#8 kawon

kawon
  • Terrarysta

Napisany 04 maj 2016 - 14:04

Dawno mnie tu nie było, a moja modeleczka ma się całkiem dobrze :)

Wcina oseski jak zła, jak robię coś w terrarium to obserwuje rękę, raczej mało płochliwa :)

Załączone pliki

#9 Don_Vito

Don_Vito
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4076 dni
  • Polska / Mazowieckie / Iłża

Napisany 11 maj 2016 - 18:30

/* /*

Wąż fajny ;) ale tło bym trochę poskubał.

#10 Boa1982

Boa1982
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1658 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Luboń

Napisany 11 maj 2016 - 23:40

Termometr o ile mnie wzrok nie myli to owszem akwarystyczny, rtęciowy i prawda jest taka, że są one bardzo dobre :)

Tak dokładnie, to potocznie zwany "alkoholowy", na 100% bez rtęci, ale owszem, wyjątkowo dokładny.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).