Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

- - - - -  
Coś co modliszkarzy męczy od dawna - od czego zależy kolor modliszki?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
35 odpowiedzi na ten temat

#11 Moraglar

Moraglar
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3580 dni
  • Polska / Śląskie / Orzesze

Napisany 27 luty 2010 - 22:24

Moje C.Gemmatus trzymane eksperymentalnie w pojemnikach o różnej przezroczystości w zbliżonych warunkach i bez tła, nie wykazały szczególnej korelacji między 'doświetlaniem' a barwą osobnika, ale to mała próba (3 szt.).

Podobne tematy: Coś co modliszkarzy męczy od dawna - od czego zależy kolor modliszki?     x

#12 qwerty667

qwerty667
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3218 dni
  • Polska / Lubuskie / Gubin

Napisany 14 lipiec 2011 - 23:14

moja jedna modliszka jest ogrzewana lampką a druga kablem grzewczym i ta ogrzewana lampką jest zielona a ta kablem brązowa. są to sphodromantis sp

#13 robak_115

robak_115
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3024 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Krotoszyn

Napisany 06 sierpień 2011 - 20:53

moje paradoxy (6szt) zostały podzielone na 2 grupy jedna mieszkała w pojemnikach z zielonym tłem a drugie w pojemnikach z tłem brązowym. obie grupy mialy ta samą wilgotność i w miarę takie same naświetlenie. każda modliszka zaczęła się wybarwiać adekwatnie do tła pojemników. słyszałem jednak ostatnio ze to wilgotność warunkuje zabarwienie modliszek (te z wilgotnych zielonych terenów są bardziej zielone , te z suchych łąk lub pastwisk bardziej żółte lub brązowe) ta teoria oraz teoria mówiąca o oświetleniu są dość sensowne a z kolei kolor otoczenia jako czynnik wpływający na kolor modliszki uwazam za prawdziwy z autopsji. A zatem ktora z tych teorii to prawda a moze niema konkretnej reguly co do kazdego gatunku

Tło nie ma chyba znaczenia, ja 3małem moją modlichę w sałatkoboxie z jednym brązowym patyczkiem i była zielona, przeniosłem ją (a raczej go) do faunaboxa, wypchałem go po brzegi sztucznymi roślinami i po pierwszej wylince sie zrobiła jasnobrązowa. Teoria o wilgotności może być możliwa, bo mojej modliszce prawie wogóle nie pryskam i jest brązowa.

#14 Jadis

Jadis
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2741 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 13 styczeń 2012 - 16:54

Ja mam dwie modliszki S. gastrica L6, jedna jest żółto-brązowa, a druga zielona. Mają takie same warunki, ale ta żółto-brązowa, to chyba samica, a zielona to prawdopodobnie samiec. Pojemniki\światło\wilgotność\karmówka, są takie same, ale żółto-brązowa ma naklejkę na tylnej ścianie (od zewnątrz pojemnika). Naklejka jest w kolorze pomarańczowym i ten kolor prześwituje od strony wnętrza pojemnika, druga modliszka ma ścianki całe przezroczyste. Może więc faktycznie chodzi o tło...?

#15 paskudnik 3

paskudnik
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2072 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 18 październik 2013 - 09:32

Ja myśle że to zależy od otoczenia jest busz czyli zielone liscie i tepe to modliszka jest zielona jak jest wystrój pustyny to modliszka jesz brązowa modliszki wtapiają sie w tło otoczenia to ih maskowanie oczewiscie ja tak uwazam :-P

Mam pytanie czy ktos mi poda rozmiary w centymetrah l1 l2 l3 l l5 l6 l7 l8 l9

#16 Zsasz

Zsasz

Miniony Pomocny w działach początkujący hodowcy węży oraz początkujący hodowcy jaszczurek

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 2523 dni
  • Polska / Śląskie / Wilamowice

Napisany 18 październik 2013 - 11:42

@paskudnik - ortografia i poprawna polszczyzna, jeśli nie chce Ci się tego zgłębić to nie pisz więcej, bo aż oczęta bolą.

Dyskusja ciekawa, aż człowiek sam chce kupić kilka modliszek i przeprowadzić ,,badanie" :)

#17 mantiss111

mantiss111

Moderator w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

• Moderator
  • Z nami od: 2075 dni
  • Polska / Mazowieckie / Sochaczew

Napisany 07 listopad 2013 - 12:30

Hoduję cztery P. paradoxa, kiedy zapewniłem im wysoką temperaturę i wysoką wilgotność były brązowe, natomiast gdy obniżyłem temperaturę samica zrobiła się zielona (w jakieś 5 dni), druga zielenieje.

Edytowany przez mantiss111, 07 listopad 2013 - 12:31.

#18 JakubTeresik

JakubTeresik
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 1704 dni
  • Polska / Łódzkie / Piotrków Trybunalski

Napisany 20 październik 2014 - 15:29

Kolor zależy od otoczenia jeżeli modliszka ma w terrarium/moczboxsie dużo zieleni (tylko takiej soczystej) to kolor jej ubarwienia będzie wahał się od Jasnozielonego do Ciemnozielonego, natomiast gdy w pomieszczeniu będzie dużo patyków bądż roślin koloru Ciemnego (szary , czarny brązowy itp) to modliszka przyjmie taką barwę .. Dzieje się to przez to że modliszki w natuże mają wielu wrogów ,, z czego wynika że aby przetrwać muszą upodabniać się do otoczenia , podobnie jest ze wszystkimi owadami (prawie wszystkimi ). Mam nadzieję że pomogłem .

#19 leviatan

leviatan

Miniony moderator: Modliszki

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 5358 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 21 październik 2014 - 11:52

Kolor zależy od otoczenia jeżeli modliszka ma w terrarium/moczboxsie dużo zieleni (tylko takiej soczystej) to kolor jej ubarwienia będzie wahał się od Jasnozielonego do Ciemnozielonego, natomiast gdy w pomieszczeniu będzie dużo patyków bądż roślin koloru Ciemnego (szary , czarny brązowy itp) to modliszka przyjmie taką barwę .. Dzieje się to przez to że modliszki w natuże mają wielu wrogów ,, z czego wynika że aby przetrwać muszą upodabniać się do otoczenia , podobnie jest ze wszystkimi owadami (prawie wszystkimi ). Mam nadzieję że pomogłem .

To żadne wytłumaczenie że mają wrogów. W warunkach "domowych" modliszki nie mają wrogów, więc przed czym mają się kamuflować?

#20 JakubTeresik

JakubTeresik
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 1704 dni
  • Polska / Łódzkie / Piotrków Trybunalski

Napisany 21 październik 2014 - 12:45

Ale one są tak pżystosowane
One nawet nie wiedzą że nie są zagrożone przecież one myślą że są na wolności tylko w miejscu z którego nie wyjdą nie wiedzą że nie ma tam innych zwierząt .

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).