Skocz do zawartości

Nie lubisz reklam?  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


* * * * - 2 głosów

Coś się kończy, a coś zaczyna...

Napisany przez Seba1895, w Ptasznik kędzierzawy, Ptasznik czerwonokolanowy, Ptasznik białokolanowy 06 luty 2015 · 5284 wyświetleń

ptasznik ptasznik białokolanowy ptasznik czerwonokolanowy ptasznik kędzierzawy
Coś się kończy, a coś zaczyna...

Mój pierwszy ptasznik białokolanowy, którego nazwałem Fredi niestety zdechł w sierpniu 2014 roku. Co było przyczyną jego śmierci ? Hm... myślę, że niestety moje niedopatrzenie. Zdechł w pozycji z podkurczonymi odnóżami, znalazłem informacje, że jest to oznaka zbyt niskiej wilgotności. Lato gorąco i brak spryskania zrobiło swoje, zwłaszcza że w jego terrarium była zamontowana malutka żaróweczka (taka jaka jest w lodówkach), która w jakiś stopniu też mogła się przyczynić do obniżenia poziomu wilgotności powietrza. No, niestety czasu nie cofnę, ale drugi raz już nie popełnię takiego błędu.

O ile dobrze pamiętam w miejsce Freddiego kupiłem za 2 tygodnie 2 Acantchoscurie geniculaty L2, a na początku września wraz z wężem zbożowym zamówiłem 2 Brachypelmy albopilosium L2 + 1 w gratisie. No ale brakowało mi jeszcze jednego pająka, którego chciałem mieć już od jakiegoś czasu a mianowicie Brachypelmy Smithi L5, więc udałem się w niedziele na giełdę zoologiczną "Start" i kupiłem 6 pajączka. Wszystkie te ptaszniki żyją do dnia dzisiejszego i systematycznie przechodzą wylinkę. Podam która to już wylinka jest u danego ptasznika.


Acanthoscuria geniculata 1 - L6
Acanthoscuria geniculata 2 - L6
Brachypelma albopilosium 1 - L5
Brachypelma albopilosium 2 - L6
Brachypelma albopilosium 3 - L6
Brachypelma smithi 1 - L7

Kędzierzawe są obecnie trzymane w pojemniczkach plastikowych wielkością przypominających te na mocz, a czerwonokolanowiec i białokolanowce mieszkają sobie w mini terrariach 15 cm x 10 cm x 10 cm
Brachypelma smithi z uwagi, że jest największa trafi do terrarium, które zamieszkiwał zdechły ptasznik. A dla reszty będę szykował wystroje terrariów, bo same terraria 30 cm x 25 cm x 25 cm już są ;)
Mam nadzieje, że jakieś pająki dołączą w niedługim czasie, jeśli macie pomysł jakie to mogą być ptaszniki to piszcie :).

Załączone miniaturki

  • Załączony obraz
  • Załączony obraz
  • Załączony obraz
  • Załączony obraz
  • Załączony obraz
  • Załączony obraz
  • Załączony obraz
  • Załączony obraz

współczuje że fredi zdechł :(

Dzięki ;)

ładne pajączki.


Przekierowania dla tego wpisu [ URL ]

Brak przekierowań na ten wpis

Luty 2020

P W Ś C P S N
     12
3456789
10111213141516
17 181920212223
242526272829 

Moje zdjęcie

Losowe zdjęcie z albumu

Vipera

użytkownicy przeglądający

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

Przeszukaj mój blog

Ostatni odwiedzający

Żółw czerwonolicy

Moja przygoda z gadami rozpoczęła się 10 lat temu, kiedy to zakupiłem żółwia wodnego. Mam go do chwili obecnej. Z niewielkiego okazu dorósł do znacznych rozmiarów. Czy wtedy wiedziałem już że zainteresuje się terrarystyką ? Zdecydowanie nie :-P.
© 2001-2020 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).