Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

Naświetlanie Agam

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 HotSnow

HotSnow
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 30 dni
  • Polska / Lubuskie / Nowa Sól

Napisany 15 maj 2018 - 16:33

Hej. Piszę z dość zabawnym pytaniem ale muszę to wyprostować bo jest to podstawa  hodowli Agam Brodatych lub karłowatych ( jeszcze się nie zdecydowałem na którąś, ale to jeszcze jest czas bo terrarium sie powoli buduje). Zbieram informacje żeby mój przyszły jaszczur miał dobrze, Byłem dziś w zoologicznym się zorientować jak tam z cenami żarówek, obejrzeć bo to tak przez neta nie czuję tego :P. I tak z filmików na YT czy też jakiś stronach.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Naświetlanie Agam     x

#2 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Pomocna w działach początkujący

• Pomocny
  • Z nami od: 1741 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 15 maj 2018 - 17:20

Około 12h UVB minimum 10%.

#3 docfaq W hodowli

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 184 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 16 maj 2018 - 13:37

Agamy naświetla się UVB i dogrzewa żarówkami grzewczymi bez przerwy do 14 godzin z zachowaniem cyklu dnia i nocy (w nocy oczywiście wszystko wyłączone). Jeśli chodzi o UVB to wybierałbym wersje 15.0 (15%) i 20.0 (20%), czyli jak najmocniejsze.

Imitowanie pór roku, czyli zimowanie agam, nie jest konieczne, choć z pewnością korzystne dla gada i stymuluje rozród. U osobników młodych, chorych oraz w przypadku niedoświadczonych hodowców odradza się takich zabiegów. Podczas symulowania zimy temperatura.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2717 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 17 maj 2018 - 20:33

Wartości podawane w procentach niestety nie informują o ilości emitowanego UVB. Zazwyczaj są to tylko wskazówki 8-12% to lampy dla gatunków pustynnych, 5-7% dla gatunków tropikalnych. Dla przykładu większość osób zgadza się z tym, że świetlówki T5 są mocniejsze od T8, a przecież obie są opisane jako 12% (w przypadku Arcadii) i 10% (w przypadku Zoo Medu). Jakiś czas temu były to nawet dokładnie te same lampy o tych samych osiągach jedne opisane jako 12%,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 docfaq W hodowli

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 184 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 17 maj 2018 - 20:46

Racja, mój błąd, skupiłem się na kompaktowych.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).