Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Erm

Użytkownik od 21 mar 2018
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny sie 24 2021 16:34

Moje najnowsze najlepsze odpowiedzi

W temacie:Czy to już dorosły samiec

03 października 2020 - 21:58

Jeżeli są haki i bulbusy, to jest to dorosły samiec. To, że tak szybko osiągnął dorosłość może być wynikiem dobrego karmienia i wyższej temperatury. Co do rozmiaru to 6-7 DC są wartościami maksymalnymi, tak więc 4,5/5 DC nie jest niczym dziwnym.


W temacie:Kilka szczegółowych pytań o hodowanie gatunku Brachypelma.

15 sierpnia 2020 - 21:58

Ze sklepów, które wymieniłeś wszystkie są w porządku, można kupować bez obaw.

 

Co do DC to tak jest to długość ciała, spotyka się także oznaczenie BL. Niektórzy dodatkowo podają długość pająka z odnóżami w nawiasie. Co do wzrostu pająka, to może być to rożnie, Brachypelma są kapryśne i nie śpieszą się ze wzrostem, mogą robić głodówki, nie jeść kilka miesięcy, przechodzić wylinkę raz do roku i to nie tylko dorosłe sztuki, ale też maluchy. Sam mam taką sztukę, gdzie z L3 na L4 liniała rok, ale z L4 na L5 już 2 miesiące, warunki identyczne, po prostu jej się nie chciało. Nie ma znaczenia stadium wylinki, ważne jest DC, bo pająki w stadium np. L7 mogą mieć rożne DC, w przypadku samic płacisz za centymetry.

 

Co do terrarium, to zainwestuj od razu w szkło, jeżeli drażnią Cię braplasty. Za taką cenę kupisz już coś na lata, szkoda na to kasy, to ma 10x8,5x6,5 cm i płacisz, a raczej przepłacasz za markę. Pająk 2,5 DC w takim czymś to żart, ja takie 3DC trzymam w braplastach 19x19x19 cm.

 

Pożywienie dobiera się do wielkości pająka, ważne żeby nie było większe niż sam pająk, bo może się bać po prostu. 10mm dla braszki 2 DC to idealnie. Z czasem karmienie turkami będzie meczące, bo taki pająk 5-6 DC już ma swój gabaryt i takich karaczanów będzie musiał zjeść sporo (o ile złapie w ogóle), opłacalne wtedy jest podawanie większej karmówki, która powinna być urozmaicana. Karmienie tylko jednym rodzajem podobno wpływa na wolniejszy wzrost.

 

Ekipa sprzątająca to zawsze mniejsze ryzyko, że coś zakwitnie w terrarium. Możesz spróbować, chociaż ja wolę skoczogonki.

 

Miska z wodą może być, ale nie musi. Jeżeli jedziesz na wakacje, to jest to opcja, żeby pająk się nie przesuszył. Pająk z miski pije, ale też woda paruje, co zwiększa wilgotność w terrarium. Ja nie stosuje misek, chyba że wyjeżdżam na dłużej, a tak pająki spijają wodę ze ścianek lub właśnie z podłoża. Co do żelu to raczej nie stosuje się go u pająków, bo w sumie po co?

 

Jeżeli temperatura w nocy nie spada poniżej 20 stopni, a w dzień jest około 23+, to ogrzewanie można sobie odpuścić. Ważne, żeby nie grzać pojemnika od spodu, tylko na ściance. Brachypalma lubią kopać, pająki w ten sposób szukają chłodniejszego miejsca instynktownie. Grzanie od dołu to bardzo zły pomysł. Nie stosuje kabli, mat czy innych podgrzewaczy, higrometrów, termometrów itd., itp.. Wszystko na wyczucie, pająki rosną, przechodzą wylinki bezproblemowo, nie zdychają.

 

W przypadku ugryzienia pająka zabezpieczyć, ranę przemyć, nie panikować. Co do wapna, to jest skuteczne jak się spożywa regularnie, a nie dopiero jak pająk ugryzie. Brachypelma ma słaby jad, więc nic złego niż ból i pieczenie nie powinno się wydarzyć. Braszki nie są pająkami agresywnymi, wolą się wycofać, podkulić, wyczesać. Używając pęsety istnieje praktycznie zerowe prawdopodobieństwo, że braszka ugryzie. Bardziej uważałbym właśnie na włoski parzące, bo te potrafią dopiec...


W temacie:Czy to są larwy?

16 lutego 2020 - 10:22

To są jaja.







© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.