Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Przemoldemol

Użytkownik od 29 maj 2017
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny kwi 09 2021 18:54

Moje najnowsze najlepsze odpowiedzi

W temacie:Początki z Avicularia

04 maja 2019 - 20:07

Chętnie odpowiem, choć hodowałem tylko Avicularie/Caribeny versicolor i według mnie informacje ,że padają są dosyć wyolbrzymione. Wychowałem bezproblemowo 4 sztuki od L2. Dodam ,że pierwsza versi była moim drugim pająkiem zaraz po właśnie hamorii, wtedy jeszcze smithi.

 

1.Jeżeli chodzi o pierwsze nadrzewniaki to chyba idealny wybór, idealnie pokażą ci jak to jest z nieco szybszymi ptasznikami, w porównaniu do braszek. Są bardzo ładne i wdzięczne w hodowli. Idealny początek do czegoś więcej jak Irminia czy Poe.

2 Będzie ok. Jeżeli u versi wszystko w porządku, to z peru purple powinno być łatwiutko. Raczej cały pojemnik wilgotny, choć kawałek suchego miejsca można zostawić, oprócz tego warto pryskać trochę wody na pajęczynę. Sam widziałem ,że ptaszniki lubią w ten sposób pobierać wodę.

3 W moim przypadku łatwo, więc myślę ,że u ciebie powinno być podobnie. Wzrost zależy od warunków choć w optymalnych można liczyć nieco ponad rok, koło roku.

4.Jeżeli chodzi o apetyt to podobnie. To ptaszniki więc nie ma spektakularnych polowań. Jak jest głodny to łapie, jak nie jest to nie.

5. Z versi dają radę początkujący więc w peru purple powinno być jeszcze łatwiej. Jak mówię dla mnie padanie versi to mit. Może dlatego ,że sporo niedoświadczonych osób ją bierze na pierwsze ptaszniki i trzyma tak jak brachypelmy. Potem się roznosi ,że padają. 

6. Nie jestem zwolennikiem brania ptaszników na ręce i nazywanie ich bezpiecznymi, gdyż zawsze może się zdarzyć osobnik mniej lub bardziej agresywny. Jednak zdecydowanie gatunki te wolą uciec i nie są defensywne (nie stawiają się) Jak porównywalny do braszek.

 

Porady? Cóż pojemnik wyższy niż szerszy, na l2 spoko moczbox potem w miarę wzrostu zamiana. Ważne jest aby ptasznik ten miał coś  na czym może zawiesić pajęczynę i zrobić gniazdo. Przy małych avi, dobrym sposobem są nawbijane w podłoże patyczki higieniczne.


Co do tamtego pytania, ja w dzień mam 25-26C na oko w nocy jakieś 23C. W trakcie hodowli miałem awarię termostatu przez co ponad miesiąc avicularie były w temperaturze pokojowej 20-23C i nic im się nie stało. Zalecam jednak dogrzewanie już tych gatunków czy to versi,peru purple czy minatrix itp. Nigdy nie przekraczajcie 30C u ptaszników.Słyszałem od pewnego  hodowcy ,że 32C były letalne dla wielu ptaszników z jego hodowli gdy sobie nie dopilnował.


W temacie:Kilka pytań od początkującego hodowcy

13 marca 2018 - 19:52

1. Nie duże terrarum jej nie zaszkodzi,ale lepiej dać ją do czegoś mniejszego ,bo jednak jest wtedy wygodniej i łatwiejsza obserwacja

2. Urozmaicenie pokarmu jest dobre,ale sam mącznik też może być. Możesz spróbować dać trochę poturbowanego karaczana zaraz koło niej,może dziabnie..

3.Korzeń zupełnie niepotrzebny,może być,a może nie być. Zależy od ciebie.

4 Możliwe ,że wychodzi nocami. Ale tak będzie wychodził jak zgłodnieje. Kryjówke może sobie zrobić gdzie mu będzie pasowało. To ,że ty mu kupisz kryjówke nie znaczy ,że będzie w niej siedział.

5 Miseczka dla takich maluchów nie jest zbytnio potrzebna,ale można zostawić,w niczym nie przeszkadza,a nawet pomaga. Ptaszniki piją niewielkie ilości i najczęściej pobierają wode ze ścianek lub torfu. Jeśli będzie spragniony to się napije ,nie ma czym się przejmować.


© 2001-2021 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).