Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


patfilip

Użytkownik od 27 lut 2017
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny sty 04 2020 10:24

Moje posty

W temacie:anakonda zielona

19 stycznia 2019 - 10:16

Również od półtora roku posiadam samice anakondy zielonej. Zakupiona jako 60 cm sznurowka tuż po problemach związanych z pryszczami które często dreczyly młode anakondy. Obecnie ma około 260-280 cm i jest wspaniałym wężem. Wyjątkowo spokojnym i pewnym siebie. Przykładowo jeśli chce wyjść np. Siatkę z terrarium czy boasa to raczej nie stawiają się ale starają się odejść natomiast w przypadku anakondy sama wychodzi lub w przypadku ruchu podchodzi po szybę i obserwuje. Mega ciekawy wąż, jak widać coraz częściej zgłaszają się osoby które mają spokojne sztuki. Warto je hodować aby ich popularność wzrastała

W temacie:wylinka pyton królewki

28 września 2018 - 18:31

Weź delikatnie ręcznik papierowy i wymocz w ciepłej wodzie i spróbuj delikatnie zdjąć mu te kawałki które pozostały.

W temacie:Oswajanie pytona siatkowego

12 września 2018 - 23:03

Hodowalem lub hoduje wiele gatunków od właściwych przez boasy aż po anakonde i siaty i mogę śmiało powiedzieć że niestety największe dusiciele zachowują się całkiem inaczej nawet od węży właściwych o mocno kasliwym charakterze. Daj jej ten tydzień całkowitego spokoju i po tym czasie spróbuj ja wyciągać pewnie i zdecydowanie. Nie można zabierać się do tego powoli ponieważ siatki są terytorialne i będzie się bronić. Najlepiej złap ja pewnie jeśli jest odwrócona w druga stronę i wyjmij. Jeśli masz rękawice to dobrze bo osobnik ponad 2 metry już może kasac dość boleśnie jeśli jest powtarzalny.
No niestety kupując ten gatunek węża należy dobrze przemyśleć zakup i widać że nie do końca to zrobiłeś. Teraz jedynie możesz starać się przelamywac trudności związane z tym pięknym gatunkiem lub po prostu pogodzić się z jego charakterem i dbać by regularnie jadła i była zdrowa. Odpowiednio duży zbiornik w przyszłości ułatwi takie czynności jak wymiana wody czy karmienie.
Jeśli do tej pory hodowales pmb to niestety siatka to inna liga. Waz przede wszystkim ciekawszy w obserwacji ale też bardziej inteligentny. Nawet osobniki które sam posiadam są bardzo łagodne jednak podczas karmienia trzeba zachować szczególną ostrożność bo wręcz szaleją mimo że mają jedzenia pod dostatkiem. Najedzone są spokojne i po dotknięciu hakiem bez problemu dają się wyciągnąć na ręce nawet samica mająca już koło 4.5m. Dodam tylko że przy dobrym karmieniu rosną bardzo szybko zwłaszcza samiczki więc czas na naukę masz ograniczony.

W temacie:Oswajanie pytona siatkowego

12 września 2018 - 19:26

Kluczowe pytanie to takie ile autor danego węża posiada.
I jest spora różnica między czekaniem do wzrostu o kolejny metr a danie czasu na swobodna aklimatyzacje gada.
Poza tym u każdego węża są osobniki których po prostu nie da się przyzwyczaić do kontaktu z człowiekiem i są to słowa nie tylko moje lecz wielu doświadczonych hodowców. Pyton siatkowany sam w sobie jest gatunkiem w którym temperament poszczególnych osobników jest bardzo zróżnicowany. I bardzo często po pewnym etapie niemal niemożliwa jesy jego zmiana. Kiedyś Pan Ryszard z Żor powiedział mi mądre słowa dotyczące wtedy anakondy. Jeśli nie jest przyzwyczajona do kontaktu od sznurowki to później już nawet najwięksi specjaliści nie zmienia jej temperamentu. Poza tym wąż jeśli jest często przenoszony, nie ma stabilizacji itp. Ma naturalnie większa sklonnosc do agresji poprzez stres. Jeśli pochodzi od Boba to prawdopodobnie nie była tam często podnoszona. Poprzedni wlasciciel też sądząc po wzroście węża pozbył się to szybko. Trzeba się pogodzić że prawdopodobnie będzie to sztuka trudna w obsłudze. Kwestia własnego bezpieczeństwa i gada oczywiście także.

W temacie:Oswajanie pytona siatkowego

12 września 2018 - 14:53

Z tego co piszesz ewidentnie nadmiar stresu. Zmiana otoczenia, częste wyciąganie itp. Daj jej czas tak jak napisałem na swobodna aklimatyzacje. Dużo zależy też od warunków. Jeśli u Ciebie ma terrarium o dużej powierzchni w pokoju gdzie przebywasz to dla niej może być szok jeśli do tej pory przebywała w jakimś racku w cichym i spokojnym pomieszczeniu






© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.