Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


anka123

Użytkownik od 20 sty 2016
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny sty 17 2020 21:31

Moje posty

W temacie:Taśma grow led dla roślin wystarczy?

28 stycznia 2019 - 18:01

Ogółem większość zwykłych taśm "growled" czy to z allegro czy aliexpress to raczej dość słabe rozwiązanie, taśmy są kiepskie i z tego co ja obserwowałam to wcale nie mają takiego rewelacyjnego wpływu na rośliny jak obiecują w ogłoszeniu ( obserwowane na parapetowych owadożerach). Natomiast jeśli chodzi o terrarium to wszystko zależy na co to terrarium jest przeznaczone - jeśli do samego przetrzymywania roślin to może jeszcze, ale jeśli terrarium ma mieć jakiś mieszkańców i do tego dobrze się prezentować to odradzam, taśmy dają paskudne różowe światło i mało co wygląda w nim dobrze :)


W temacie:Dezynfekcja terrarium

13 marca 2018 - 12:55

I ja dorzucę swoje "trzy grosze" bo zwalczałam w terrarium już zarówno nicienie jak i kokcydia.

Początkowo stosowałam roztwór wody i octu, polecany w wielu wątkach tu na forum. Nicienie były zwalczane, ale powracały po kilku miesiącach (choć tu wina najprawdopodobniej leżała po stronie karmówki z jednego z Krakowskich sklepów). Później zainwestowałam w myjkę parową. Wojna z kokcydiami wyglądała tak, że najpierw spryskałam i wyszorowałam całe terrarium, a  ruchome elementy wymoczyłam właśnie ciepłą wodą z octem, jak wyschło to myjka parowa i dokładne mycie terrarium i wszystkich elementów, po 3 dniach powtórzyłam jeszcze mycie myjką parową (na czas leczenia gad oczywiście w innym terrarium). Po zmianie dostawcy karmówki i porządnym wyszorowaniu terrarium od 8 miesięcy pasożytów brak :)

A co do Virkonu S, wiem że jest często stosowany do szeroko pojętej "dezynfekcji", natomiast ja słyszałam, że podobno nie działa na kokcydia.






© 2001-2021 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).