Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Loxodonta

Użytkownik od 21 sty 2005
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny maj 02 2012 12:56

#1120659 Przepisy w UK, w USA, w samolotach...

Napisany przez Loxodonta na 29 stycznia 2007 - 22:28

Uprzejmie proszę nie zadawać na forum wciąż tych samych pytań o wywóz pająków do Anglii itp., bo będziemy je kasować!
Przepisy importowo-eksportowe obowiązujące w innych państwach a dotyczące zwierząt można sobie samemu odnaleźć w internecie.


Na początek Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

Przywóz, wywóz, przetrzymywanie zwierzaków z aneksów do Rozp.RadyNr338/97 i >>nieCITESowych<< nadzoruje DEFRA, Department for Environment, Food and Rural Affairs
http://www.defra.gov.uk/

Generalnie w UK obowiązują te same przepisy, co w całej Unii, czyli Rozp.Nr 338/97 oraz Nr 865/2006, i zwierzaki z aneksu B można wozić po całej Unii bez dokumentów, dopóki się ich komuś nie sprzedaje, ale... UK to taki dziwny kraj na wyspach i od czasu do czasu wymyślają a to jakąś kwarantannę, a to zakaz, a to konieczność posiadania świadectwa zdrowia dla zwierzaka...

Szukać tu>>> http://www.defra.gov.uk/animalh/int-trde/imports/iins/livebalai/bal_live_8.htm

co do ptaszników, to tam właśnie napisali, że bezkręgowce można przywozić w dowolnej liczbie, o ile robi to osobiście ich właściciel i jest przy nich pismo podpisane przez weterynarza lub... tegoż właściciela (!), że zwierzaki są zdrowe i przystosowane do podróży. (tylko uprasza się podróżnych, aby nie przywozili im na wyspy liściofagów i innych szkodników roślinnych).

Może wystarczyłoby więc zabierać ze sobą do UK takie pisemko:

To Whom It May Concern

According to the information published on http://www.defra.gov.uk/animalh/int-trde/imports/iins/livebalai/bal_live_8.htm

I hereby confirm that ......
(liczba ptaszników) tarantulas of ...... ...... (nazwa gatunku po łacinie) species are of my personal property and accompanying to me in my journey as my personal pets, which are healthy and properly prepared to complete the journey.

/imię i nazwisko/

mając ze sobą jednego ptasznika należałoby pisać:

I hereby confirm that one tarantula of ...... ...... species is of my personal property and accompanying to me in my journey as my personal pet, which is healthy and properly prepared to complete the journey.

Tylko sprawdzajcie sobie przed wyjazdem w DEFRA, czy się akurat coś nie zmieniło.

* *


Stany Zjednoczone Ameryki Północnej

Przywóz, wywóz, przetrzymywanie zwierzaków z Załączników CITES i >>nieCITESowych<< nadzoruje U.S. Fish and Wildlife Service
http://www.fws.gov



O przepisy dotyczące wywożenia zwierząt do innych państw należy pytać w ambasadach i konsulatach tych państw, m.in. od tego są, żeby udzielać informacji o przepisach obowiązujących w ich państwach, zwłaszcza przepisach przywozowych.


O przepisy dotyczące wywożenia i przywożenia zwierząt można pytać także swojego powiatowego lekarza weterynarii, urzędników-weterynarzy z Głównego Inspektoratu Weterynarii http://www.wetgiw.gov.pl, a przede wszystkim urzędujących na niektórych przejściach granicznych na granicy wschodniej i na większości (?) lotnisk granicznych lekarzy weterynarii, którzy są najlepiej zorientowani.
Przy problemach z celnikami odnośnie tego czy to gatunek >>objęty CITES<< czy nie, najlepiej od razu żądać wizyty u granicznego lekarza weterynarii, który jest ustawowo upoważniony do wykonania >>kontroli tożsamości<<, czyli ustalenia gatunku zwierzęcia, może też sprawdzać dokumenty zwierzaka.


Przewóz zwierząt samolotem

Większość linii lotniczych, także tych >>tanich<< (co najwyżej chcą dopłaty) stosuje przy przewozie żywych zwierząt Live Animals Regulations, to taka książeczka opisująca pojemniki przewozowe dla różnych gatunków i grup gatunków. Pojemnik nie musi być dokładnie taki, jak na rysunku, byle idea się zgadzała (wymiary, sztywne ścianki, otwory wentylacyjne itp.). Książka powinna być dostępna w każdym biurze linii lotniczych.
Duże skrzynki idą do luku bagażowego, a małe skrzyneczki można mieć w przedziale pasażerskim.


#135271 Abronia graminea a CITES

Napisany przez Loxodonta na 27 października 2011 - 22:13

Nie myl konwencji CITES (i jej załączników) z przepisami unijnymi (i unijnymi aneksami),
bo to WCALE NIE JEST TO SAMO!


Physignathus cocincinus Cuvier, 1829 [AGAMIDAE] jest w unijnym aneksie D (od dnia 15/08/2010 )
i NIE JEST wymieniony w żadnym z załączników CITES!

Abronia graminea (Cope, 1864) [ANGUIDAE] jest w unijnym aneksie D (od dnia 15/08/2010 )
i NIE JEST wymieniony w żadnym z załączników CITES!

Ctenosaura quinquecarinata (Gray, 1842) [IGUANIDAE] jest w unijnym aneksie D (od dnia 15/08/2010 )
i NIE JEST wymieniony w żadnym z załączników CITES!







© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.