Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Yavii

Użytkownik od 17 cze 2015
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny paź 10 2022 16:07

Moje posty

W temacie:Transport ptasznika samolotem

24 sierpnia 2021 - 16:16

Tak jak w kabinie jak i luku bagażowym nie możesz. Musisz przewieźć je w cargo (jeśli chodzi o trasę UK - Pl i Pl - UK), najlepiej załatwi to firma zajmująca się transportem lotniczym zwierząt, bo trzeba uzupełnić nieco papierów. Ja miałam podobną sytuację, tylko w drugą stronę i przewoziłam więcej pajunów - przeprowadzałam się do UK. Moim zdaniem mniej zachodu i pieniędzy wydasz gdy poczekać te dwa, trzy miesiące i zakupisz ptasznika w Polsce. Weź jedynie pod uwagę, czy w przyszłości nie będziesz musiał wyjechać na dłuższy czas i czy ktoś będzie mógł się nim zająć pod Twoją nieobecność.


W temacie:Brak apetytu

27 kwietnia 2021 - 22:44

Może za bardzo tam szturchasz? Czasami samo otwarcie pojemnika może przestraszyć pajuna tak, że nie chce jeść (miałam tak w przypadku właśnie poe, czy braszek). Daj jej spokój na kilka dni, zostaw karaczana i powinno być git. Miej też na uwadze, że czasami pajuny robią sobie krótsze lub dłuższe głodówki i to jest normalna sprawa. Oczywiście, że może to być też kwestia choroby (np. nicieni), ale raczej to zauważysz. I jeszcze kwestia pojemnika wchodzi w gre - jeśli jest za duży, to może się źle w nim czuć. Na razie daj jej czas i święty spokój.


W temacie:Brak apetytu

25 kwietnia 2021 - 22:37

Karkówka panierowana mchem powiadasz? :P A tak na serio, to co to za karmówka? Bo jak z tych co wymieniłam, to po jakimś czasie wyjdą i jeśli zbiornik nie jest duży to trafią albo na pająka albo pająk na nie (choć miałam przypadki świerszczy co się zaszywały w jakimś kącie i po kilku dniach bezruchu umierały, ale to rzadko kiedy). 


W temacie:Brak apetytu

25 kwietnia 2021 - 18:44

Niekoniecznie się zaklimatyzowały. Może jeszcze są zbyt "miękkie" i nie chcą przyjmować pokarmu. Możesz spróbować zostawić ruchliwą niezakopującą się karmówkę (świerszcz, karaczan) na noc i zobaczyć, czy zjedzą. Karmówka odpowiedniego rozmiaru nie powinna im zrobić krzywdy, szczególnie, że nie spodziewasz się wylinek w najbliższym czasie. Nie wiem jak duże zrobiłeś nowe pojemniki, ale czasem za duże są same w sobie dla nich nieco stresogenne na początku.


W temacie:Agama brodata - pytanie odnośnie terrarium/oświetlenia/zdrowia

21 kwietnia 2021 - 20:03

Niestety w doborze meta Ci nie pomogę (może napiszesz do ekipy z Exotic Room?), ale z tego co widzę sporo hodowców używa tylko meta bez dodatkowych UVB.© 2001-2023 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.