Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Kasperek1985

Użytkownik od 15 kwi 2015
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny Wczoraj, 16:23

Moje posty

W temacie:Kameleona lamparci nie je

09 kwietnia 2021 - 19:13

Spróbuj z różną karmówką, mucha nie jest zbyt wartościowa, a mącznik jest tłusty. Możliwe że młode u hodowcy były karmione monodietą i kameleony przyzwyczaiły się do karmówki która była podawana od początku. Jeżeli nie wiesz czym były karmione to zadzwoń do hodowcy i podpytaj. Oprócz tego jest kilka możliwości z dostępną karmówką, więc pokombinuj, a może trafisz z przysmakiem na który nawet zestresowany niejadek się skusi. W większości przypadków kameleony uwielbiają szarańcze. W tym wypadku szarańczaki subimago będą jeszcze za duże ale na małego (do 1,5 cm) powinien się skusić. Nie wiem czy w tej chwili małe są dostępne na rynku ale warto poszukać.


W temacie:Kameleona lamparci nie je

08 kwietnia 2021 - 18:31

Tak jak wyżej podstawowe badania są potrzebne. Oprócz tego trzy tygodnie na aklimatyzację może nie wystarczyć, wszystko zależy od charakterku kameleona. Jeden od razu przystosuje się do nowych warunków, a inny nawet kilka miesięcy będzie zestresowany. Brak apetytu kilka dni dla zdrowego młodego kameleona nie zaszkodzi ale jak jest wychudzony i osłabiony to lepiej nie ryzykować. W tym wypadku wizyta u weta i podstawowe badania są konieczne, możliwe że dostanie "bombę" witaminowo pokarmową na wzmocnienie.


W temacie:Kameleona lamparci nie je

07 kwietnia 2021 - 19:43

Możliwe że zbliża się wylinka ale przyczyn może być bardzo dużo... od kiedy dokładnie masz kameleony? czy kameleony widzą się wzajemnie? czy przechodziły aklimatyzację? czym były karmione przez poprzedniego właściciela? czym i jak suplementujesz? kiedy była ostatnia wylinka? czy kameleon jest aktywny czy raczej siedzi w jednym miejscu? jak długo się wygrzewa, czy częściej przebywa na dole terrarium? Dobrze byłoby zrobić podstawowe badania. Nie wiadomo w jakim stanie kupiłeś kameleona, możliwe że jest osłabiony, słaba suplementacja, zarobaczenie lub choroba. Także możliwa tak jak już pisałem zbliżająca się wylinka, często długo (tydz. i dłużej ) przed wylinką tracą apetyt.


W temacie:Kameleon leży na podłożu

25 marca 2021 - 18:02

Szczerze wątpię żeby spadała z gałęzi przez wylinkę. Jest z jakiegoś powodu osłabiona lub chora. Jak możesz to opisz dokładnie jak się zachowuje (czy śpi w dzień, czy pobiera pokarm, czy jest odwodniona, czy trzyma równowagę, czy leży na boku) oprócz tego napisz jaką podajesz suplementację, w jakiej ilości i kiedy. Jakie ma warunki. Najlepiej wklej zdjęcie terrarium i wnętrza oraz zdjęcie samego kameleona to coś więcej będzie można podpowiedzieć.


W temacie:Kameleon Lamparci samiec czy samica?

14 marca 2021 - 15:38

U kameleonów lamparcich ostroga jest mniej widoczna niż np. u kameleona jemeńskiego. Z tego zdjęcia ciężko stwierdzić ale widzę zgrubienie u nasady ogona, więc raczej to samiec, ubarwienie również na to wskazuje. Samice różnią się ubarwieniem i wielkością. Oczywiście to tylko zdjęcie i to młodego osobnika, więc 100% pewności nie mam.






© 2001-2021 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).