Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Jaksa

Użytkownik od 17 lut 2015
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny paź 13 2019 09:14

Moje tematy

Gekon lamparci

02 listopada 2017 - 22:30

Witam, przygotowuje się właśnie do pierwszej w życiu próby rozmnożenia swoich zwierzaków. Oczywiście zrobiłem wstępne poszukiwania informacji jak się do tego zabrać, jednak chciałbym się dowiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę przy procesie inkubacji jaj i po wykluciu maluchów. Przepraszam za mały off top aczkolwiek chciałbym nakreślić mój projekt i poprosić o sugestie lub poprawę, samicę hypo tengerine carrot tail bald mam zamiar skrzyżować z samcem o podobnym fenotypie żeby nie utracić cech selektywnych ale chciałbym uzyskać het na white and yellow. Samiczka jest zdrowa i wolna od pasożytów, cały czas pobiera pokarm i dwa razy w tygodniu witaminki z wapniem. Waga samicy to 60g i żyje ze mną od 3 lat bez jakichkolwiek problemów, samiec jeszcze nie jest w moim posiadaniu aczkolwiek zmieni się to za niedługo. 
Gdy znajdę już odpowiedniego samca mam zamiar poddać oboje procesowi zimowania (gekony oczywiście będą żyły w osobnych terrariach), potem wpuszczę samca na chwilę do samicy i tu tak naprawdę nasuwa się moje pierwsze pytanie, tj. w jaki sposób upewnić się, że samica została zapłodniona? 
Kolejną moją niepewnością są "czerwone flagi" jakie można zaobserwować u samicy w trakcie ciąży, oraz młodych po wykluciu i w jaki sposób zapobiegać częstym komplikacją. 
Za wszelką pomoc bardzo dziękuję i jeśli temat się powielił to przepraszam najmocniej, aczkolwiek nie znalazłem odpowiedzi na te pytania. © 2001-2022 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.