Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


KarKa

Użytkownik od 14 sty 2015
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny kwi 12 2021 21:21

#1842444 Prośba o indentyfikacje intruzów

Napisany przez KarKa na 18 lutego 2018 - 16:25

Jakiś opuchlak. Może Otiorhynchus sulcatus. Dla ludzi i zwierząt niegroźne. Z punktu widzenia ogrodnika-amatora dziadostwo. Samice rozmnażają się bez udziału samców a larwy żrą korzenie wielu różnych roślin




#1840378 Jak zamieścić kabel grzewczy

Napisany przez KarKa na 31 stycznia 2018 - 10:55

Cześć. Ja u siebie miałem dokładnie tak jak na Twoim rysunku. Kabel w środku, na macie, pod płytką, na połowie pojemnika i wszystko było zawsze w porządku. Jedna uwaga tylko. Może mam kiepskiej jakości pudła, ale nieznacznie się deformują pod wpływem temperatury. Pokrywa po pewnym czasie przestaje idealnie przylegać do pojemnika co u nas zakończyło się wywalaniem wszystkiego z szafek i przesuwaniem mebli w poszukiwaniu uciekiniera. I to nie raz :D




#1840374 Wąż zbożowy. Nie nazbyt otłuszczony?

Napisany przez KarKa na 31 stycznia 2018 - 10:29

Dzięki za opinie. Zejdziemy zatem jeszcze troszkę z wagi. Pomimo nacisków dzieci, nie będzie kryta, bo i po co. Z terrarium wyciągana jest przy sprzątaniu i ważeniu, sporadycznie w innym celu, a więc raz w tygodniu plus, minus. Nie sądzę, aby wąż wymagał i potrzebował częstszego "wyprowadzania na spacer".




#1763929 karmienie weza

Napisany przez KarKa na 17 czerwca 2016 - 20:05

Jak je martwe, niech je martwe. Dla dobra węża, wygody, spokojnego sumienia. Psy to też łowcy a nie karmi się ich żywcem.




#1759514 Czy hodowla karmówki, nawet jeśli się jej nie sprzedaje, jest opodatkowana ?

Napisany przez KarKa na 17 maja 2016 - 20:17

Co do hodowli ptaszników to one podpadają pod opodatkowany dział specjalnej produkcji rolnej, hodowle entomofagów. Ale w ustawie jest że podatek płaci się od "1m2 powierzchni roślin żywicielskich" co przy owadożercach, raczej miejsca nie ma ;)

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Częstochowie w interpretacji z dnia 20 grudnia 2005 r. (znak PBI/415-75/05) wypowiedział się na temat opodatkowania amatorskiej hodowli zwierząt egzotycznych takich jak: pająki, modliszki. Zdaniem organu podatkowego: „Prowadzona przez podatnika działalność polegająca na hodowli zwierząt egzotycznych, tj. pająków, modliszek, skorpionów, węży, jaszczurek nie jest wymieniona w tabeli stanowiącej załącznik nr 2 do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zawierającej wykaz rodzajów i rozmiarów działów specjalnych produkcji rolnej oraz norm szacunkowych dochodu rocznego. Zatem uzyskane z tego tytułu przychody nie stanowią przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej. Z powyższego wynika, że prowadzoną przez podatnika działalność należy zaliczyć do działalności rolniczej. Nie dotyczy to jednak sytuacji, w których okresy przetrzymywania zakupionych zwierząt egzotycznych jw., w trakcie których następuje ich biologiczny wzrost wynoszą licząc od dnia nabycia mniej niż 2 miesiące (dla pozostałych zwierząt). W takim przypadku działalność ta będzie stanowiła pozarolniczą działalność gospodarczą podlegającą opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych”. Część organów podatkowych opowiada się za prawidłowością stanowiska zaprezentowanego w powyższej interpretacji.

 

Cytat ze strony: www.pit.pl   Pogrubienie dodane.




#1759351 Czy hodowla karmówki, nawet jeśli się jej nie sprzedaje, jest opodatkowana ?

Napisany przez KarKa na 17 maja 2016 - 08:41

Odpowiedź na Twoje pytanie jest zawarta w tekście, który załączyłeś. Hodowla karmówki jest traktowana jako działalność rolnicza i nie podlega opodatkowaniu (podatek płacisz od gruntu rolnego, jeśli taki posiadasz). Podatek na zasadach ogólnych musisz zapłacić, jeżeli skupujesz i sprzedajesz zwierzęta przetrzymując je przez okres krótszy niż dwa miesiące.




#1756526 Poważny uraz ogona - wąż zbożowy ok 130cm

Napisany przez KarKa na 30 kwietnia 2016 - 21:07

Zaraz, ktoś Ci tu zmyje głowę. Według mnie to pakuj zwierza do pudła i jak najszybciej do weterynarza. Nie chodzi przecież o 100km tylko o cierpienie żywej istoty.




#1756378 problem z wilgotnością

Napisany przez KarKa na 29 kwietnia 2016 - 16:44

Moje zbożówki mają do dyspozycji pięciolitrowe butle po wodzie mineralnej wypełnione w 1/4 pociętą na kawałki, wilgotną gąbką. Z upodobaniem w nich przesiadują. Żadnego spryskiwania i żadnych problemów z wylinkami. Wilgotnością powietrza zupełnie nie zawracam sobie głowy.




#1756249 Temat poświęcony marzeniom terrarystycznym.

Napisany przez KarKa na 28 kwietnia 2016 - 17:33

A ja (wiem, nie zaczyna się zdania od "a") nie zamierzam zmieniać   karaluchowego profilu swojej pasji. Moje marzenie jest może banalne, ale chciałbym rozmnożyć Macropanesthia rhinoceros :oops: . Póki co, żona nie chce się zgodzić na karalucha za 200 euro za dorosłą parkę. 20 za malucha też jej nie pasuje, więc czeka mnie długie gromadzenie zaskórniaków... :-(




#1750738 Zbieranie motyli do celów kolekcjonerskich

Napisany przez KarKa na 28 marca 2016 - 20:11

  Nie, nie musisz mieć żadnego pozwolenia. Można w dowolny sposób pozyskiwać owady z natury z wyjątkiem gatunków chronionych. Nie można, również chwytać owadów w miejscach objętych ochroną, np. w Parkach Narodowych, czy rezerwatach. Owady uśmierca się za pomocą octanu etylu (dostępny w sieci: Allegro, internetowe sklepy entomologiczne, lub w hurtowniach chemicznych).

  Zasadniczym pytaniem jest tutaj aspekt etyczny, takiego postępowania. Należy pamiętać, że tworzenie tego typu kolekcji wiąże się z z pozbawianiem życia żywego organizmu. Jeśli chcesz, w imię kaprysu, stworzyć sobie "niebanalną" ozdobę ściany w salonie, to będę pierwszym, który Cię potępi. Jeśli, jednak interesuje Cię żywo krajowa entomofauna a kolekcja ma służyć rozwojowi wiedzy Twojej i wszystkich innych, to postaram się pomóc jak tylko będę potrafił.

  Pamiętać tylko należy, aby każdy schwytany okaz oznaczony był etykietą zawierającą informację na temat miejsca schwytania(siatka UTM), datę, oraz imię i nazwisko osoby, która owada schwytała. 

  Zbiór przechowuje się w miejscu zabezpieczonym przed wilgocią i światłem. Należy go także regularnie dezynfekować (grzyby i inne roztocze).

  W przypadku, kiedy ta "zabawa" Cię znudzi, moralnym obowiązkiem jest przekazanie zbioru, wraz z dokumentacją zainteresowanym osobom lub instytucjom.




#1750095 Wąż zbożowy

Napisany przez KarKa na 24 marca 2016 - 22:27

  Jesteś zbyt niecierpliwy. Masz węża od piątku. Daj mu jeszcze trochę czasu. Sprzątaj mu regularnie, wymieniaj wodę, spróbuj nakarmić, gdy przyjdzie na to czas. Jak zje, strawi, wypaskudzi się i na powrót zgłodnieje, stanie się bardziej aktywny. Zwierzę musi przyzwyczaić się do nowego miejsca i nowych warunków. Może to trwać tydzień, dwa, trzy, albo dłużej. zależy od stwora. Kiedy przyjdzie odpowiedni czas, chwyć, wyjmij, poczekaj aż się uspokoi i odłóż do terrarium. Bez pośpiechu, nerwowych działań. Nic na siłę.

  Cierpliwości i powodzenia.




#1743436 Pływak żółtobrzeżek

Napisany przez KarKa na 20 lutego 2016 - 00:38

   Cóż to za różnica czy akwarium 1,5l, czy szklana kula 1,5l, czy słoik, bądź miska? Ludzie trzymają zwierzęta w domach, uogólniając z dwóch powodów. Chcą się cieszyć z obcowania z naturą, żywą istotą innego gatunku, bądź po prostu na nich zarabiać. Pomijając wszelkie ideologiczne i etyczne implikacje tego uogólnienia, odpowiedz sobie na pytanie, czy trzymając owada w tak małym zbiorniku, w którym będzie on tylko obijał się o ścianki swojego "domu", przez tydzień, miesiąc, czy rok (póki nie padnie), będziesz mógł obserwować jego "naturalne" zachowania, w "naturalnie" odtworzonym przez siebie mikroświecie, cieszyć się nimi i cieszyć się wiedzą jaka z tych obserwacji powinna wynikać? Może, jeśli jesteś pozbawionym skrupułów "przedsiębiorcą"coś na tym zarobisz?

  Wprawdzie to tylko owad i wiele osób twierdzi, że istoty te nie są zdolne do odczuwania fizycznego bólu, czy jakiegokolwiek dyskomfortu, ale jeśli odpowiedź na moje wyżej postawione pytania brzmi "nie", to może owad niech lepiej realizuje swoje funkcje w stawie, jeziorze, bądź oczku wodnym u sąsiada. Albo bardziej się postaraj... A w kuli posadź kaktusy.




#1742650 Kartki i bany

Napisany przez KarKa na 15 lutego 2016 - 23:03

 Oczywiście masz rację. Więc o czym gadka o czym mowa? Może wystarczy wrócić do pierwszego wpisu założyciela tego tematu, pochylić nad nim czoła... Wszyscy poczują się lepiej.




#1742638 Kartki i bany

Napisany przez KarKa na 15 lutego 2016 - 22:00

  Witam wszystkich! Dociekliwi zauważą, że jestem stosunkowo nowym użytkownikiem, nigdy nie założyłem żadnego tematu (ponieważ odpowiedzi na wiele pytań, jak zauważono wyżej, już padła), nie napisałem też zbyt wielu postów i nie potrafię odpowiedzieć na pytanie na ile były one wartościowe. Trochę obawiam się także Waszej reakcji na moją wypowiedź, ale nurtuje mnie jedno pytanie. Dlaczego doświadczeni hodowcy, fascynaci z doświadczeniem, naukowcy, "znawcy rzeczy" nie podejmują pomiędzy sobą merytorycznych polemik, nie dzielą się swoimi wątpliwościami, nie zadają pytań? Tak jakby każdy, kto odrobinę wie, uważał, że wie wszystko.

  Oczywistym jest jedno. To forum będzie żyło tak długo jak długo będzie cieszyć się powodzeniem wyrażanym w ilości użytkowników To dzięki nim są reklamy i są pieniądze na funkcjonowanie tej małej społeczności.

  Nikt nikogo nie zmusza do udzielania mądrej odpowiedzi na głupie pytanie. Niepoważni użytkownicy sami odejdą w zapomnienie.

  Według mnie o wartości merytorycznej forum decydują "starzy wyjadacze" z doświadczeniem a nie głupie pytania Zielonych Koniczynek. Oczywiście chamstwo, brak elementarnej dbałości o czystość języka należy w jakiś sposób piętnować, ale całą mnogość obostrzeń, jakie niektórzy chcieliby tutaj wprowadzić trzeba potraktować bardzo ostrożnie.

  Na miłość boską, przecież: "Jaki pan taki kram", a nie jacy klienci i naprawdę nie chcę nikogo obrazić.




#1665907 Wąż zbożowy i dziwna wylinka.

Napisany przez KarKa na 03 marca 2015 - 20:02

 Jeśli wylinka zeszła cała nie masz się czym martwić. Zmętnienie oczu mogłeś po prostu przeoczyć :-D . Artykuł o linieniu oferuje portal.

  http://www.terrarium.com.pl/zobacz/linienie-wezy-1897.html











© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.