Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Mephisto

Użytkownik od 08 gru 2014
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny kwi 14 2024 18:41

Moje posty

W temacie:Identyfikacja gatunku pająka

07 września 2018 - 14:59

Segestria florentina (zwany również "Tube web spider), jeżeli chelicery mają zielony metaliczny odblask (Jak się wydaje na 1szym foto), to samica.

W temacie:Mrówki

03 sierpnia 2018 - 11:36

@19nosferatu22
Jednak mimo wszystko na wybiegu uważaj/ pilnuj/ obserwuj.
Mówisz o "częściach twardych" pokrytych łuską i skorupą, a co z "częściami miekkimi"? Albo oczy? Wspominam, bo niejednokrotnie miałam nieprzyjemność widywać żółwie pokąsane/ wygryzione przez mrówki, które w pewnym momencie uznały je za pożywienie i właśnie od części miękkich czy oczu zaczeły. Od zwykłych pogryzień do śmierci czy nawet zjadania żółwia żywcem.
Przezorność nie zaszkodzi ;)

W temacie:Pyton królewski odchody

03 sierpnia 2018 - 10:16

Wodnista kupa może się zdarzyć raz na jakiś czas kazdemu z różnych powodów jak np. zmiana karmówki/ wysokie temperatury/ pasożyty / "coś" zepsutego itp.
Obserwuj węża po następnych posiłkach jak się załatwia, zawsze dla swojego i węża spokoju możesz zbadać jego odchody u weta czy nic w nich nie siedzi i pytony jest zdrowy.
Karmówke obecną i wcześniejszą masz ze sprawdzonego/ pewnego źródła? Może jeśli przerzuciłeś go teraz na mrożonki to "coś" siedziało w żywcu?
@HeLLta- jest jak najbardziej mozliwe, wąż może się wypróżnić nawet w trakcie posiłku, one po prostu robią jak im się "zbierze" "odpowiednia" ilość. Po prostu tak własnymi słowami- Wąż coś połyka, pokarm przesuwa się wgłąb ciała więc naciska/ popycha to co się "uzbierało" na zewnątrz. W ten sposób może się wypróżnić w trakcie lub zaraz po posiłku.
Oczywiście w przerwach między jedzeniem także, po prostu narobi jak już się "zapełni" ;)

W temacie:Pomożcie określić wiek zbożówki

03 sierpnia 2018 - 09:56

Wiek i waga to cecha osobnicza i wpływ ma również ilosc/ częstotliwość karmienia. Wąż zapewne tegoroczny.
Przede wszystkim powinien mieć czas na aklimatyzacje i jak najmniej stresu. Węże to nie pies czy kot żeby ciągle/ dzień w dzień je brać na ręce więc źle doradził. Owszem z czasem raz na jakiś można, co by się "przyzwyczaił", że człowiek to nie zagrożenie co ułatwia manewry w terra czy karmienie + te 3 dni spokoju po posiłku.
Karmić i co 5 dni, to jeszcze sznurówka i karmówka w odpowiednim rozmiarze.
Czy masz/ jaki odpowiedni pojemnik/ terrarium dla niego? Wentylacja i ogrzewanie? Podłoże? Czytałeś o gatunku?
Zrób badanie odchodów czy wąż jest zdrowy/ nie ma pasożytów i na przyszłość- Najlepsze źródło to zaufani hodowcy, nie sklepy zoologiczne.
Tu też możesz więcej o nim poczytać, a odpowiedzi na większość pytań znajdziesz na forum.
https://www.terrarium.com.pl/484-pantherophis-guttatus-waz-zbozowy/
Najlepiej niech się dopowie @adamkraka

W temacie:Python regius. pytania,początek hodowli.

02 sierpnia 2018 - 09:14

W plastiku pamiętaj żeby zrobić odpowiednią wentylacje, a co do wielkosci/ wymiarów- długość nie krótsza niż 2/3 długości węża. Weź też pod uwagę, że musisz tam wstawić basen w którym zmieści się cały regius i kryjówki.






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.