Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


INFOmag

Użytkownik od 07 maj 2014
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny lut 08 2024 21:59

#1874922 Problem z metalohalogenem wyłącza się po paru godzinach

Napisany przez INFOmag na 22 marca 2019 - 19:26

Jeżeli wszystko jest nowe to zgłosiłbym mimo co na reklamację. 
Przy starych balastach może być to normalne gdy po paru H pracy się przegrzewają. Co nie zmienia faktu, że taki balast należy wymienić gdyż uszkadza lampę.




#1874343 Mało popularne węże

Napisany przez INFOmag na 14 marca 2019 - 11:25

A dopiero co E. carinata na hamm wysyłałem.

Ogólnie polecam jedynego z tego co wiem hodowcę tego gatunku w Polsce, hodowla ILoveSnakes.pl Adama. Warto napisać i rozeznać się na maluchy od niego.


#1839470 Metalohalogeny

Napisany przez INFOmag na 23 stycznia 2018 - 17:54

Od siebie mogę polecić firmę Reptilesexpert, posiadam 8 lamp tej firmy i zero zastrzeżeń, przy zamówieniu powyżej 100€ wysyłka za darmo więc warto zrobić większe zamówienie na przyszłość albo uzbierać parę chętnych osób ;) 




#1797537 Korzenie

Napisany przez INFOmag na 21 lutego 2017 - 09:29

Pleśń to naturalna kolej rzeczy w każdym tropikalnym zbiorniku, póki jest "młody" pleśń będzie zawsze obecna do momentu aż sama z siebie nie zniknie. Nie ma co się przejmować gdyż to naturalna kolej rzeczy, zbiornik w końcu dojrzeje i będzie po problemie.

Uważam że zwierzęta można śmiało wpuszczać chyba że chciało by się plazy wtedy należy uważać i raczej poczekać do okresu gdy zbiornik dojrzeje.

Co do ekipy sprzątającej tupu skoczogonki/stonogi to jest to niezbędny zestaw uważam w każdym wysoko wilgotnym zbiorniku, chcąc nie chąc każdy odchód czy resztka pokarmu będzie się rozkładać i pokrywać pleśnią a taka ekipa sprzątająca znacznie przyspiesza ten proces, wiec jeśli nie chce się obornika w terrarium/viwarium to należy zaopatrzyć się w nie.


#1797533 Agama zjada drewnianą sciółkę

Napisany przez INFOmag na 21 lutego 2017 - 09:07

Drewienka bukowe to największy syf z podrósł możliwych podłoży dla brodaczy, nie rozumiem czemu dalej ludzie przy nich zostają, już znacznie lepiej spisuje się piach gdyż jest dużo większa szansa na wydalenie, niewiele jest udokumentowanych przypadków zaczopowaniem piaskiem i przy takim zaczipowaniu wystarczy płukanie żołądka a przy większych drewienkach trzeba często usuwać operacyjnie. Osobiście stosuje piasek gdyż jestem zwolennikiem naturalnego podloza, przy odpowiednim dawkowaniu witamin oraz urozmaiceniu pokarmu zwierze nie wykazuje zainteresowania podłożem, osobiście ani razu nie zauważyłem by jaszczurka jadła podloze.

Polecam poważnie pomyśleć nad zmiana podloza na kukurydziane. Teraz jak widzisz że zjadła duże kawałki jak najszybciej pozbądź się tych drewienek i na jakiś czas daj ręczniki papierowe/gazety i tak jak wyżej wypatruj odchodów, jeżeli w przeciągu najbliższego tygodnia zauważysz niepokojące objawy niezbędna będzie wizyta u weterynarza ;)


#1771279 Witam ;)

Napisany przez INFOmag na 14 sierpnia 2016 - 10:20

Ogólnie jeżeli zaczynasz zabawę z jaszczurami poleciłbym ci coś jak na początek mniejszego w gabarytach, tańszego i bardziej odpornego na błędy początkującego hodowcy, osobiście polecam anolisy, bardzo ciekawskie jaszczury piękne i odporne na błędy, nie chowają się po terra jak gekony a w obserwacji są znacznie ciekawsze według mnie, tylko tyle że to nie jest zwierze do brania na ręce tylko do patrzenia, są strasznie szybkie i łatwo by gdzieś prysnęły podczas wyciągania z terra. Polecam anolisy dosyć łatwe w zdobyciu w Polsce -anolis roquet summus, anolis equestris(największy z anolisów) anolis carolinensis(największa dostępność).

Jeżeli natomiast uprzesz się na kameleona czy agamę musisz mieć potężną wiedzę teoretyczną do tych gatunków, kameleony są bardzo wrażliwe na wilgoć oraz wymagają terrarium zbudowanego minimum 2 ściany z siatki by wentylacja była odpowiednia, bardzo ważną rzeczą jest to u kameleonów, trzeba również uważać na temperatury ponieważ z tego co dość często widzę w porównaniu do innych jaszczurów kamyki mają tendencje do przegrzewania się w lato, z pojeniem też bywają problemy gdyż głównie spijają one wodę z cieków wodnych, picie z miseczki jest mega rzadkością u kameleonów, co prawda to prawda są to przepiękne i bardzo interesujące jaszczury lecz wymagające i wielu terrarystów stawiających pierwsze kroki nie podołają nad opieką kameleona, lecz jeśli jesteś odpowiedzialną osobą wiedzącą czego chcesz i jesteś zdecydowana a nie jest to jednodniowa zachcianka możesz podołać temu. Agamki błotne zajmują meega dużo miejsca, są to spore jaszczury dla których według mnie gabaryty terrarium są największym problemem, wiedzę też trzeba mieć odpowiednią oczywiście. 

Ja osobiście na pierwsze zwierzę bym nie wybrał nic z tego ponieważ wiem iż nie są to zabawki a doświadczenie jest tu najważniejsze by utrzymać takie jaszczury w dobrej kondycji, jest to trochę skok na głęboką wodę w szczególności że jest mnóstwo różnych innych ciekawych gatunków znacznie mniej wymagających niż kameleony. Polecam różnego rodzaju gekony oraz anolisy.




#1771266 Czy modliszka Sphodromantis gastrica przeżyje podróż?

Napisany przez INFOmag na 14 sierpnia 2016 - 09:16

Mi modliszki w lutym przeżyły podróż trwającą 48h i siedzenie koło godziny w skrzynce na listy gdzie na dworze było poniżej 0, są to twarde bestie, w styropianowym pudle z hot packiem przetrwają naprawdę wiele. 

Nie wiem jak może być z upałem lecz na pewno podróż 12 godzinna nie zabije je jeżeli będą leżeć w pojemniku na tylnych siedzeniach samochodu czy w bagażniku, ja bym się o to nie martwił, podstawa dobrze zapakować i przemyśleć rozsądnie gdzie się idzie ugotować a gdzie nie ;) 




#1745451 Tworzenie terra

Napisany przez INFOmag na 01 marca 2016 - 22:43

Witam, mam zamiar przerabiać szafkę na terraria dla modliszek i innych owadzich towarzyszy mojego domu, i oto mam pytanie, co najlepiej dać do terra z gastricą? jakie roślinki polecacie, w jakim klimacie utworzyć wnętrze, czy bardziej zielono lub pustynnie, ponieważ mam problem mały z ocenieniem biotopu gastrici. Sphodromantisy to tak rozległy gatunek że może pasować wszędzie, podawajcie swoje propozycje co wrzucić do terra i co polecacie, a  i jeszcze jedno pytanko, czy bluszcz zwyczajny może negatywnie wpływać na świerszcze którymi karmie modliche? 









© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.