Właśnie, interesowało mnie, czy będzie traktował mysz, jako pokarm, tak jak królika. Jeśli nie, to pomysł po prostu odpada. A co do systematyczności i wielkości pokarmu- lepiej jakąś mieć, bo nigdzie nie czytałem, by podawano jedzenie raz tak, a raz tak, mimo, że wąż by jadł zawsze. Może nie zjeść- to fakt. I wtedy trzeba odstawać od reguły, ale jak je tak, jak się mu podaje, to czemu by nie zachować systematyczności? Przez to nie trzeba się martwić, kiedy podać- patrzysz na kalendarz- aha: 1, no to pora na króliki. Jak źle wygląda, to wtedy też trzeba odstać od reguły. Może wynikło parę nieścisłości i źle mnie zrozumieliście, ale chodziło mi o to, byście po prostu sprawdzili rozpiskę, które podałem i powiedzieli, czy dobrze to ustaliłem, czy coś by trzeba zmienić. Dostałem już odpowiedzi, więc dziękuję
- terrarium.pl
- → Ogląda profil: Posty: Avertis
- Przegląd
- Aktualizacje statusu
- Rekomendacje
- Znajomi
- Tematy
- Posty
- Blog
- Najlepsze odpowiedzi
- Galeria
- Filmy
- Hodowla z terrarium.com.pl
- System komentarzy
- Hodowla
Avertis
Użytkownik od 10 cze 2013W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny cze 18 2013 20:09
Statystyki społeczności
-
Grupa
Nowy terrarysta
- Aktywnych postów 25
- Wyświetleń profilu 730
- Najbardziej aktywny w Dusiciele (8 postów )
- Wiek 34 lat
- Urodzony Październik 25, 1990
-
W terrarystyce od
2010
-
Płeć
Mężczyzna
Informacje kontaktowe
- Skąd: Polska / Śląskie / Gliwice
Narzędzia użytkownika
Znajomi
Avertis nie posiada jeszcze znajomych.
Ostatni goście
Moje posty
W temacie:Karmienie PMB adekwatne do wieku
16 czerwca 2013 - 09:59
W temacie:Karmienie PMB adekwatne do wieku
16 czerwca 2013 - 00:07
Ok, to nie tak, że chcę za wszelką cenę na nim oszczędzać. Będę mu dawał tyle jedzenia ile tylko będzie mu potrzebne, wpadłem po prostu na taki pomysł, wydał mi się interesujący i podzieliłem się nim z szerszym gronem. A jeśli chodzi o plan karmienia, to słyszałem, że systematyczność jest dobra dla zdrowego wzrostu węży i dlatego chcę go ułożyć jak najlepszy.
W temacie:Karmienie PMB adekwatne do wieku
15 czerwca 2013 - 13:09
Właśnie dlatego piszę tutaj, bo są tu zaawansowani hodowcy, których mogę się radzić Jeśli chodzi o dokładność i sporo matematyki, to mam jeszcze rok czasu. W tym czasie wolałbym wszystko z grubsza zaplanować, zdobyć jak największą wiedzę, później ewentualnie zmieniać.
Zawsze łatwiej do czegoś podejść, mając o tym czymś dużą wiedzę teoretyczną, która w wielu przypadkach eliminuje pomyłki praktyczne. A jeśli chodzi o głodówki, to podawałbym co jakiś czas jedzenie. Słyszałem, że można je zamrozić do 2 razy, tak by nie straciło wartości odżywczych i się nie zepsuło, w związku z czym, by zachować ciągłość finansową, a jednocześnie nie narazić węża na głód, podawałbym je 2-3 razy częściej niż w rozpisce. Gdy wąż zacząłby jeść, to podałbym mu więcej jedzenia, by zaspokoić jego wzmożony wtedy apetyt, a tygryski to wtedy temperamencik maja, więc wolę z nim nie zadzierać
Właśnie wpadł mi do głowy chyba niezły pomysł: Co powiecie na takie rozwiązanie w czasie głodówki, by zaoszczędzić trochę kasy: Zwyczajne dawanie królików, a gdy zaczyna pościć- częstsze podawanie myszy, które są tańsze, a które również można do 2 razy zamrozić. Gdy jakąś zje- podanie mu królików. Wydaje się dobre, ale jak sprawdziłoby się w praktyce?
A jeśli chodzi o tabelkę, to dobry pomysł, dzięki za nadesłanie. Z pewnością będę ją stosował, w razie czego może się przydać weterynarzowi.
W temacie:Parę pytań odnośnie projektu dużego terrarium
14 czerwca 2013 - 14:16
Tak, zamierzam zrobić z tego fotorelacje, ale to dopiero za rok+, więc trochę poczekacie Ale plany mam już ukończone, wszystko rozrysowane wraz z wymiarami
Tylko pozbierać, kupować i składać
W temacie:Szerokość samicy pytona tygrysiego
14 czerwca 2013 - 14:01
Heh, nice
Ta jest też dosyć utyta, a swojej będę dawał jedzenia tyle, ile potrzebuje, bo nie chcę mieć węża, który nie będzie mógł się ruszać
- terrarium.pl
- → Ogląda profil: Posty: Avertis
- Polityka prywatności
- Regulamin ·