Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


exelf

Użytkownik od 05 lut 2013
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny sie 13 2020 19:53

Moje najnowsze najlepsze odpowiedzi

W temacie:Agama Brodata - karmienie, ilość pokarmu

07 marca 2016 - 19:04

Zapoznaj się z http://pogona.pl   -   Tutaj podałem Ci przykład, że warto zaglądnąć na stronkę i poczytać, bo ktoś stworzył i napracował się nad taką stronką aby pomóc Wam, początkującym Brodaczom ;) posiada najważniejsze informacje o Agamie.

Jak często i w jakich ilościach należy podawać, zależy od wieku, długości Gada, jak i od karmówki którą będziesz skarmiał :) Nie możemy powiedzieć dokładnie ile zje danego pokarmu, ponieważ każda agama jest inna :)

Młody osobnik powinien jeść do syta, oczywiście pokarm musi być odpowiedni co do wielkości.

 

 

1. Wiek agamy
*Młodym osobnikom - podajemy pokarm 1-2 razy dziennie
*Podrostki do 30 - 35 cm karmimy raz dziennie
*Agamom powyżej 35 cm podajemy pokarm co 2-3 dni.
Przy czym w przypadku braku zainteresowania pokarmem warto jest zrobić 1-2 dniową przerwę w karmieniu, w celu pobudzenia apetytów naszych podopiecznych.

2. Wielkość danego osobnika
*"Żywy" pokarm powinien być dostosowany do wielkości brodacza- nie powinien być większy niż głowa agamy (negatywnym skutkiem nie trzymania się powyżej zasady jest pojawienie się ryzyka zwrócenia pokarmu)
*Młode zazwyczaj nie chcą przyjmować pokarmu roślinnego, dopiero z czasem się do niego przekonują


POGONA.PL


 


W temacie:brak apetytu u agamy?

15 stycznia 2016 - 13:10

;) Spróbuj podać mu mole woskowe jako dodatek i zaopatrz się w świerszcze.
- musisz powiększyć terra bo to jest za małe
- jakie witaminy i wapń ? podaj dokładną nazwę
- Lampa UVB  działa od Marca 2015 ? 


W temacie:Swędzenie brody,brak apetytu,badanie

27 października 2015 - 00:13

Witam :) wszystkie odpowiedzi znajdziesz na stronie pogona.pl znanej praktycznie każdemu. Nie każdemu chce się szukać więc pomogę i pokaże jakie to proste.

 

 

 

Jak długo moze trwać proces oswojenia sie jaszczurki z terrarium ?

-Proces aklimatyzacyjny 

Jest to proces trwający od kilku dni do 2-3 tygodni. Proces aklimatyzacyjny jest związany ze zmianą otoczenia brodacza podczas którego:
*będzie chował się w kryjówkach
*przyjmował ciemne barwy
*uciekał od ręki/próbował gryźć
*niechętnie przyjmował pokarm
*mało ruchliwy i ospały
 
Proces aklimatyzacyjny jest normalnym procesem, którego czas trwania zależy od charakteru. Oczywiście możemy ten proces skrócić następującymi czynnościami:
*ograniczeniem manewrów w terrarium do wymiany wody i pokarmu na świeży
*nie karmieniem na siłę ! zgłodnieje to zje !!
*zasłonięciem terrarium tak, aby zwierzak nie widział nic na zewnątrz
 
Gdy poczuje się pewniej i będzie już wiedział, że jest to jego nowy dom na pewno stanie się jaśniejszy, zacznie się pochłanianie coraz większych ilości pokarmu oraz pukanie pyszczkiem w szybkę. 
 
Przez okres trwania procesu aklimatyzacyjnego należy bezwzględnie unikać brania zwierzaka na ręce, ponieważ takie zachowanie może tylko przedłużyć proces aklimatyzacji oraz możemy przyczynić się do rozniesienia bakterii/wirusów po mieszkaniu. Wiem, że jest to nowy zwierzaczek i fajnie jest go „poprzytulać”, czy pochwalić się znajomym, ale należy się powstrzymać dla dobra obydwu stron. więcej...

 

 

Agama czasami jak chodzi po stole czy tez w terrarium liże podłoże,stół - dziwne ?
-Język przechwytuje mikroskopowe cząsteczki znajdujące się w powietrzu, które noszą ogrom informacji. Język wracając do jamy ustnej, wchodzi w kontakt z Organem Jacobsona. Agama w mózgu przetwarza informacje przenoszone przez cząstki, a następnie identyfikuje pokarm, podłoże, wodę, itp.. To sprawia, że Organ Jacobsona jest niezwykle istotnym czynnikiem w środowisku dla przetrwania agam. więcej...

 

 

 

Czasami swedzi ja broda i ociera nia o ozdobny w terrarium.

- W okresie wylinki Agamy odczuwają dyskomfort (podobnie jak człowiek po procesie opalania, którego wynikiem jest łuszczenie się skóry) i bardzo często próbują na "własną rękę" pozbyć się wylinki, dlatego bardzo często pojawiają się takie zachowania jak: ocieranie o wystrój terrarium, drapanie się (jak piesek), wybałuszanie oczu (żabie oczy). więcej... ;) 
 

 

Gdy biore agame na rece, następnego dnia szarzeje, agamy jak sie stresuja to od razu szarzeja ?

-»Przybieranie ciemnych barw - Jest to sposób zachowania bardzo często występujący u agam brodatych. U nowo zakupionych osobników zazwyczaj oznacza on stres związany z aklimatyzacją. Ponadto ciemne kolory mogą wskazywać na: obecność pasożytów, chorobę, ból, zbyt niską temperaturę w terrarium. Praktycznie jest to jeden z pierwszych sygnałów dla właścicieli agam, że naszemu podopiecznemu coś przeszkadza, bądź zaczyna dziać się z nim coś złego (ciemne barwy, połączone z apatią i odmową przyjmowania pokarmu).  Co do oswajania to łap jeszcze Linka :)


Źródło:pogona.pl 


 

 

1.czy moge jakos wysłać kał na badanie poczta ?  :)

 

2.Gdy jeszcze jadła cały czas patrzyła sie na mnie, podczas karmienia mam wyjsc z pokoju?

 

1. Jeśli masz blisko do Veta to radziłbym osobiście doręczyć kał do badania.
2. Bez przesady :P


Na koniec dodam o abyś zapoznał się z Lekturą ^_^ Hi

Jak coś pominąłem, przeoczyłem lub zaplątałem (wybaczcie śpię na siedząco) na pewno ktoś mnie poprawi z Pomocników. Pozdrawiam :) 







© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.