Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


czkot

Użytkownik od 02 maj 2012
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny gru 12 2018 19:24

#1706149 Achatina achatina Ghana, Subulinidae i wije czerwononogie

Napisany przez czkot na 04 września 2015 - 22:35

Oferuję:

-Rumina saharica
młode 6zł/szt.
dorosłe 15zł/szt.
-Subulina octona
100szt mix wielkości-20zł
-Achatina achatina Ghana
maluchy 25zł/szt.

-Epibolus pulchripes Tanzania (wij czerwononogi)

maluchy ~2cm 10zł/szt.

 

Chętnie wymienię na różne bezkręgowce (proszę proponować) i akcesoria (pojemniki, podłoża itd.)
Nie wymieniam na Lissachatina, nie interesują mnie straszyki.
Kontakt: PW
Wysyłka PP, PKP, odbiór osobisty.

 




#1696066 Moje Ampularia wyszła z muszli !

Napisany przez czkot na 18 lipca 2015 - 17:56

Jakie urozmaicenie gatunkowe...ampularie, welony, pustelnik..brakuje jeszcze karpia, neonek i może jakiś ukwiałów.

 

Ślimak umrze, nawet jeśli funkcjonuje- a funkcjonuje dlatego, że jego narządy nie zostały uszkodzone, i jest w wilgotnym środowisku. Jednak teraz powierzchnia otaczająca worek trzewiowy zostanie uwapniona i długo w tym stanie nie pociągnie.




#1692120 Karmienie pyxicephalus adspersus ślimakami.

Napisany przez czkot na 25 czerwca 2015 - 16:33

Hodowałam w zeszłym sezonie Cornu aspersum na karmę, ale z racji na rozszerzenie profilu hodowli nie mam już czasu się w to bawić. Czasem coś oddaję, obecnie nic nie mam; to nie wątek na dyskusję więc piszę PW.

http://www.snailsgarden.com/files/slimaki_jadalne.pdf tu macie publikację chyba najpopularniejszej w Polsce hodowli przemysłowej ślimaków (imho wiarygodne źródło)- co prawda dotyczy innych gatunków, ale wątpię, by skład mięsa znacząco odbiegał, jedynie może mięso ślimaków nagich może zawierać mniej wapnia z racji chociażby na dietę fermowców. Jest tu podana zawartość % tłuszczów, białek i przybliżenie wartości odżywczych- myślę, że warto poczytać.




#1690899 Bursztynki

Napisany przez czkot na 20 czerwca 2015 - 16:19

Samica mówisz...




#1683537 Achatina achatina (pytania, dyskusje i treści różne związane z gatunkiem)

Napisany przez czkot na 14 maja 2015 - 15:16

Powinna. Lepiej wrzucić kokos, również zalany wrzątkiem.




#1682017 Nicienie płucne roznoszone przez ślimaki

Napisany przez czkot na 07 maja 2015 - 12:57

"We Francji naturalne infekcje tym pasożytem wystąpiły w wyniku spożycia ślimaka gatunku Arion ater. Jednak eksperymentalnie pasożytem udało się zarazić znacznie więcej gatunków tych niewielkich mięczaków(...)"

 

Przykro mi, ale czytać Cię nie nauczę przez internet. Zamieszczając cytaty, podawaj źródła. Wyczerpałam się, pozdrawiam.




#1681069 Nicienie płucne roznoszone przez ślimaki

Napisany przez czkot na 02 maja 2015 - 18:04

Witam!

Ostatnio przeczytałem artykuł o ślimakach,które roznoszą nicienie płucne na psy,czy takie ślimaki hodowlane typu achatiny helixy też to roznoszą?

Jak hodujesz też nicienie to pewnie.

 

Nie przenoszą, skąd miałyby wziąć ten rodzaj nicieni? I czy karmisz swoje psy ślimakami?




#1680295 Mech do terrarium (Pytanie)

Napisany przez czkot na 28 kwietnia 2015 - 22:34

Tę siatkę mocno przyczep, żeby tego nie oderwały, bo wejdą pod spód jak tylko znajdą możliwość, i wszystko Ci poniszczą. Źródło światła na zewnątrz terrarium najlepiej, żeby nie śliniły po tym :). Jak będziesz często zraszał mech to im jak najbardziej wystarczy za źródło wody.




#1680277 Mech do terrarium (Pytanie)

Napisany przez czkot na 28 kwietnia 2015 - 21:30

 

Chciałbym trochę urozmaicić terrarium dla moich podopiecznych i zastanawiałem się czy można dla tych ślimaczków (Lissachatina reticulata) zrobić omszałe terrarium (boczne ścianki + podłoże) z zapewnieniem im większej powierzchni (korzenie)

Możesz, o ile mech stanowiący podłoże będzie miał postać luźnej warstwy (polecam Sphagnum), tak, żeby miały możliwość kopania.

 

Dodatkowo - czy świetlówka (UVB 5%) bardzo by im przeszkadzała gdyby chodziła bądź czy nie przeszkadzałoby im brak oświetlenia całkowitego (tylko tyle co daje im światło pokojowe), świetlówka byłaby włączana tylko w celach pokazowych

Oświetlenie nie jest im potrzebne do szczęścia, ale jeśli nie będzie to żarówka grzewcza (wysusza powietrze) i zachowasz mniej-więcej cykl oświetlenia noc-dzień, to nie powinno im przeszkadzać.

 

Oraz - czy "pojemniczek" z wodą może być jakiś głębszy niż tylko podstawka? Czy jest wtedy prawdopodobieństwo podtopienia "małych"

Wody powinno być tyle, żeby sięgała maksymalnie do brzegu muszli ślimaka, wtedy komfortowo im się oddycha. Młode mogą się potopić w głębszej misce, zwłaszcza świeży wylęg i u nich nie stosowałabym tego wcale.




#1677808 Stonoga murowa jako karmówka

Napisany przez czkot na 18 kwietnia 2015 - 19:46

Stonoga murowa to nie owad.

 

Z racji na pancerzyk, stonoga jest ciężka do przytrzymania i spożycia (podobnie jak chrząszcze), a przy tym mała, więc chyba niezbyt opłaca się nimi karmić nawet krajowe pająki. Lepiej chyba podać karaczana czy świerszcza. Hoduję stonogi jako pomocne w utrzymaniu higieny i zdarza się, że skorpy czy scolopendry jakąś złapią i zjedzą...ale nie traktowałabym ich jako docelową karmówkę z racji na budowę.

Ich pancerzyki zawierają wapń więc dla kręgowców niosą jakąś wartość, ale na co to pająkowi?




#1675779 LOGO

Napisany przez czkot na 10 kwietnia 2015 - 14:34

Logo za darmo w 20 min? Upieczcie sobie chleb za darmo w 20min, pozdrawiam.




#1674410 Jajko papużki falistej na wielkanoc.

Napisany przez czkot na 04 kwietnia 2015 - 19:36

Droga pół-kobieto pół-ślimaku: troszkę więcej dystansu... ;) porównanie jajek do okresu wcale nie jest wg. mnie takie głupie i złe, z tego co wiem to WY w tym czasie też macie jajeczko, tylko go nie znosicie jak ptaszki ;) może te nerwy akurat zostały spowodowane takim jajeczkiem comiesięcznym? :P

\\

Tak Knypolu, z pewnością moja aktualna faza cyklu spowodowała we mnie wzburzenie powyższym przejawem głębokiej wiedzy kolegi Mikołaja, świadczącym niewątpliwie o jego 5 z biologii :D. Nie widzę bezpośredniego związku między menstruacją u ssaków, a znoszeniem jaj u ptaków..tzw. jajeczka pojawiają się zazwyczaj przy owulacji, nie miesiączce, a pocenie się też jest sposobem oczyszczania organizmu. Nie trzeba wszystkiego w świecie zwierząt koniecznie przekładać na ludzi.

 

Fakt jest taki, że nie mogłam powstrzymać się od komentarza, więc wysiliłam się na dość oczywistą radę ;) miałam i rozmnażałam papużki faliste. Alfą i omegą w ich temacie nie jestem, niemniej cieszę się, że mój post spowodował tyle merytorycznych odpowiedzi.




#1656730 Amaurobius sp. - postępowanie z samicą i młodymi

Napisany przez czkot na 04 lutego 2015 - 20:27

Postanowiłam odkopać swój własny temat, może na przyszłość się komuś przyda.

Młode finalnie zabiły i pożarły matkę. Dopiero około 14 dni później pajączki zaczęły wygryzać się na zewnątrz komory i bytować na pajęczynie. Młode nie polują-nawet na małe owady (muszki owocowe)-chętnie za to przyjmują martwy pokarm (ubite karaczany, kawałki mącznika), którym posilają się zbiorowo. Nie zaobserwowałam jak dotąd kanibalizmu, natomiast widoczne jest coś w rodzaju hierarchii. Trudno je policzyć, jest ich przynajmniej 60, szacunkowo 80-90, obecnie mierzą po ~2mm.

Opieka nad nimi nie sprawia jak dotąd żadnych problemów- na wiosnę większość z nich planuję wypuścić na wolność.




#1647949 Dlaczego tak mało jest kobiet akwarystek i terrarystek?

Napisany przez czkot na 12 stycznia 2015 - 19:33

Jak mnie bawi, kiedy o kanonach piękna i brzydkich zapachach w odczuciu kobiet dyskutują faceci. Stuprocentowo stereotypowa kobita-kura brzydkich zapachów i brzydkich rzeczy przecież nie doświadcza :P nie zmywa garów, nie zmienia dzieciom pieluch i nie wącha męża-piwożłopa.

Kwestia indywidualnych zainteresowań, jak ze wszystkim. Jeśli nie macie w swoim otoczeniu kobiet-terrarystek i wzdychacie, to bardzo współczuję, na szczęście jest internet. Inna sprawa, @Mesjah Tobie chyba w ogóle brakuje kobiet na każdym polu życia- taki problem niestety wyziera z ostatnich kilku postów. Rozejrzeć się trochę dookoła, zamiast stękać, że mało Panowie. :)


#1647941 PROSTE PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH [zebrane]

Napisany przez czkot na 12 stycznia 2015 - 19:19

@edzio541 ślimaki to zwierzęta nocne. W dzień śpią. Lubią spać na szybach, na torfie, w torfie, w miskach i pod miskami również. Rozumiem, że się martwisz, ale jeśli będziesz się zwracał na tyle nieuprzejmie, to mało komu będzie się chciało odpisywać na Twoje posty. Zwolnij z tonu :) to normalne zachowanie.
Jajko może leżeć przez dzień, albo przez noc, nie dłużej. Gotowane to gotowane, bez różnicy czy na twardo czy na miękko. Tylko nie syp soli.
Przenoszę do wątku dla początkujących.











© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.