Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


czkot

Użytkownik od 02 maj 2012
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny gru 12 2018 19:24

#1390656 Akcesoria do terrarium

Napisany przez czkot na 13 marca 2013 - 18:36

Jeszcze jedzenie :mrgreen: masz wszystko co niezbędne. Możesz im dodać jakieś patyczki czy korę, ale nie jest to konieczne i stanowi raczej dekorację. Nie wkładaj do pojemnika kamieni.




#1388103 Pytanie ogólne o utrzymanie Warana z Komodo

Napisany przez czkot na 08 marca 2013 - 19:53

Przepraszam, że nic nie wnoszę, ale chciałam tylko powiedzieć, że do tego tematu nic więcej wnieść się nie da; proponuję więc nie robić z niego sensacji, nie odgrzewać i albo zostawic albo zamknąć, bo temat idzie w złą stronę zdecydowanie :)




#1387849 Zdjęcia ślimaków [zebrane]

Napisany przez czkot na 07 marca 2013 - 21:46

Nie ma co panikować, one większość czasu śpią, jeśli jedzą, rosną i nic po nich nie chodzi to jest ok. Czy nic nie chodzi, to też możesz sprawdzić, najlepiej przez lupę, czy nie mają białych kropek (roztoczy) na muszli i przy otworze oddechowym, bo to się niestety często zdarza, że się w prezencie dostanie. :)

Do terrarium patyczki są ok, ale mogą Ci pleśnieć, więc jakby tak się działo to wyrzuć. Małym możesz jedzenie rozkładać w kilku miejscach, łatwiej im je wtedy znaleźć.

Myślałam kiedyś o korzeniach akwarystycznych do terra, ale nie mam ładnych zbiorników więc nie testowałam tego.




#1386343 Owsiki (glizdy) u slimakow

Napisany przez czkot na 04 marca 2013 - 18:06

Witaj, są to prawdopodobnie nicienie. Mogą one spowodować śmierć ślimaków. Jeżeli masz jakieś niezarażone, to izoluj je i dezynfekuj ręce oraz cały sprzęt jakiego używasz.Dodatkowo na Twoim miejscu pozbyłabym się podłoża na rzecz mokrych ręczników lub nawet bez nich - to bardzo ułatwia ocenę ilości pasożytów i zmniejsza ich szansę na przeżycie i rozprzestrzenienie się poza ślimakiem.

Bardzo trudno jest leczyć ślimaki; nie wiem czy są w ogóle jakieś sposoby na nicienie, przypuszczam, że nawet gdyby były, ich szanse są marne.

Co to za gatunek? Postaraj się przeanalizować, skąd możesz mieć te pasożyty. W żadnym wypadku nie możesz dopuścić do kontaktu chorych ze zdrowymi ślimakami lub wypuszczenia pasożyta do środowiska nat.




#1385466 Ślimacze aukcje

Napisany przez czkot na 02 marca 2013 - 19:29

Pragnę poinformować, że dostałam odpowiedź od sprzedającego (zresztą dopiero widze ze podałam zły link na poczatku, ale mniejsza) i warunki ślimaków poprawiły się zdecydowanie z opisu :) miło mi to słyszeć, jak również to, że błędy w utrzymaniu wynikały z niewiedzy i nie były celowe. Myślę, że to kamień z serca dla kupujących (dla mnie osobiście też) i ulga dla zwierząt.

Maila odczytałam z opóźnieniem chyba 5 dni, ale odpowiedź jest, właściciel odpowiedzialny i miły. :)




#1383162 przerosniety swierszcz? czy inny mutant;-)

Napisany przez czkot na 25 lutego 2013 - 17:30

Na tym zdjęciu dla mnie owad ma max 5cm + pokładełko, dłoń owszem widać, ale z tyłu, sugeruję się więc wielkością opuszków dłoni, która trzyma owada. Nie chwaląc się ocenę odległości, wielkości i proporcji mam dobrze wyćwiczoną.

Nigdy nie widziałam czarnej łatczyny, świerszcza skaczącego - i owszem :) są one zresztą bardzo ciekawe; zawsze na wakacjach jak byłam mała probowałam je łapać. Mocno gryzą, bardzo nieprzyjemnie, potrafią też rozciąć skórę kolcami na odnóżach.




#1383149 Ślinik wielki hodowla

Napisany przez czkot na 25 lutego 2013 - 16:41

1. Najlepiej wiosną, złapać 2 młode osobniki, lub tyle ile chcesz mieć. Polecam odławiać z 1 stanowiska, ponieważ ślinika wielkiego i luzytańskiego nie da się odróżnić po wyglądzie i masz wtedy większą pewność, że to ten sam gatunek. Teoretycznie można odłowić je w ciągu zimy, jednak jest to trudne, ponieważ większosć śliników jej nie dożywa, a te, które dożyją są b.dobrze ukryte.

2. Przelicznik jak przy fulicach, min. 10l. na osobnika :) karmić możesz grzybami, płatkami dla ryb i mięsem; śliniki zjadają wszystko.

3. Rosną przez 1 rok od kilku mm do kilkunastu cm długości, czasem więcej. Ich cykl życiowy trwa od wiosny do wiosny/jesieni lub od jesieni do jesieni (w zależności od tego, czy wyklują się wiosną czy na jesień).

4.W hodowli powinny wykluć się w około 3tyg, w naturze zwykle są składane jesienią, a wykluwają się na wiosnę. Inkubować jak wszystkie inne :) w wilgotnej ziemi.

Podłoże: torf, kokos, ziemia lub miesznaka wszystkiego. Nadają się do trzymania z fulicami, jednak najlepiej trzymać je osobno (mniejszy stres; np. moje fulici brały je za pożywienie początkowo).




#1382776 Ślimacze aukcje

Napisany przez czkot na 24 lutego 2013 - 19:33

Jak się zbierze ~25 osób to możemy się zrzucić na pakiet i podzielić 8-)




#1378876 Kraby i jaszczurki, czy to wypali ?

Napisany przez czkot na 16 lutego 2013 - 17:19

Myślę, że większosć hodowców by odradziła takie połączenie. Prędzej krab uszkodzi jaszczurkę niż ona jego, np. mógłby uszkodzić jej oczy, to raz. Drugą i ważniejszą kwestią są odmienne wymagania obu zwierząt. Jak sobie wyobrażasz takie terrarium? Na dole kraby, u góry kameleon...przez kraby nie bedzie mógł chociażby schodzić na dół, poza tym wilgoność, temperatura, jak osiągniesz optimum dla obu gatunków? Myślę, że takie połączenie nie wypali, a będzie jedynie generować niepotrzebny stres dla zwierząt. Kraby i kamyki, o ile gdzieś na świecie występująrazem to napewno nie w tak bliskim i stałym sąsiedztwie.




#1369423 Jaki to ślimak?

Napisany przez czkot na 26 stycznia 2013 - 21:44

wyklują się za jakieś dwa tygodmie

Przepraszam, czego dotyczy post?
Mam gorącą prośbę. Rozumiem, że jesteś nowa i fajnie, że się udzielasz :) ale proszę, pisz po polsku, merytorycznie i mniej-więcej na temat. Robisz tu straszny chaos. W każdym wątku jest data, nie ma sensu odpowiadać na pytania sprzed kilku lat, naprawdę.


#14014 patenty na urozmaicenie diety- czym karmimy swoje ślimaki

Napisany przez czkot na 29 sierpnia 2012 - 10:30

Świeżo rozbitych się chyba nie powinno, zwłaszcza jeśli to takie zwykłe jajka ze sklepu, może być w nich jakaś salmonella czy inny syf...pewnie przesadzam, ale moim zdaniem należało by uważać (już przy samym kontakcie z surowym jajkiem) bo nie wiadomo co w nim i na nim może być.

Co ciekawe, dałam wczoraj ślimakom resztę pomidora....pochodziły i nie ruszyły, mimo, że lubią. Tym samym pomidorem się później zatrułam...


#10288 CHOROBA ROZTOCZOWA - AKAROZA pospolity problem troszkę profesjonalniej

Napisany przez czkot na 09 września 2012 - 21:54

Na brak higieny raczej winy nie zrzucę, sprzątane mają codziennie, podłoże też dość często wymieniam. Dziś, tak jak poprzednim razem roztocza znalazłam w pojemniku z 2 fulicami (właśnie z tego powodu wtedy umieściłam je osobno) ale zapobiegawczo kąpiel i zmianę podłoża zafundowałam wszystkim.
Więc chyba możliwe są 2 źródła: albo kokos (nie wygotowuję go, namaczam gotowy brykiet) albo te 2 osobniki były już zarażone jak je kupiłam...nie wiem co jest bardziej prawdopodobne.
U reszty na szczęście nic nie znalazłam, ale wolę dmuchać na zimne. Mam wrażenie, że ślimaki bardzo tych kąpieli nie lubią...

EDIT: co do kwarantanny bo o tym nie napisałam, to jedyne nowe ślimaki pochodzą od Lopa (bez roztoczy) nie miały one zresztą styczności z pozostałymi.









© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.