Zamiast muszek moim zdaniem dobre są mszyce grochowe. Szybko się rozmnażają, są różnej wielkości, nie śmierdzą, łatwo "aplikować" pojedynczo. Nie wiem jak jest z wartościami odżywczymi ale hoduje się o niebo łatwiej.
- terrarium.pl
- → Ogląda profil: Posty: sedols
sedols
Użytkownik od 15 mar 2011W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny sie 07 2019 12:26
Statystyki społeczności
- Grupa Terrarysta
- Aktywnych postów 75
- Wyświetleń profilu 2 998
- Czas spędzony7 dni 19 godzin 12 minut 56 sekund
- Najbardziej aktywny w ŚMIETNIK GIEŁDOWY (23 postów )
- Wiek Wiek nieznany
- Urodzony Data urodzin nie została podana
-
W terrarystyce od
2006
-
Płeć
Mężczyzna
Informacje kontaktowe
- Skąd: Polska / Mazowieckie / Warszawa
Narzędzia użytkownika
Ostatni goście
Moje posty
W temacie:Nie śmierdząca karmówka dla modliszki
11 czerwca 2018 - 08:57
W temacie:Karaczany które najmniej "śmierdzą?
28 kwietnia 2018 - 16:12
Od dawna hoduję zielone nie zaobserwowałem żadnego kanibalizmu Larwy czasem zjedzą martwego dorosłego ale jak mają wybór to wolą pokarm dla rybek. W ich otoczeniu rozwija się pożyteczna grzybnia która hamuje rozwój pleśni dodatkowo rozkłada podłoże tworząc ziemię idealną dla roślin np storczyków. Humus powstający w terrarium jest świetnym nawozem szczególnie dla kaktusów moja niezimowana mammilaria obsypana jest kwiatami. Argentyńskie wywołały u mnie alergię a te nie. Wymiana podłoża polega na wstawieniu pudełka z wilgotnym torfem gdy stare zacznie wysychać larwy przejdą do pudełka.Ogrzewam matą od spodu same szukają miejsca o odp temp
11.05.2018r Dopiszę coś bo nikt się w temacie nie udziela albo ja nie widzę. Jeszcze co do kanibalizmu, kiedyś połączyłem osobniki z dwóch różnych źródeł to dorosłe walczyły odrywając sobie przy tym odnóża następne pokolenie już żyło w zgodzie. Karaczany te mają słabe stawy i nóżki można oderwać przy np brutalnym łapaniu. Wyższą temperaturę dorosłym ogrzewając terrarium od spodu można zapewnić odwracając pudełko do góry dnem i podkładając coś pod nie żeby mogły wchodzić przez powstałą szczelinę. Ja używam braplastu z grubego tworzywa i wypełniam go plastikową siatką ogrodniczą o oczkach 0,5cm. złożoną w harmonijkę albo dębowymi liśćmi. Mają ciepło i wilgotno kładę też liście na górę dodatkowo zapobiegają utracie ciepła a owady chętnie w nich siedzą. Używam 8W maty 26x28cm bez termoregulatora temp w domu nie spada poniżej 20 stopni wyłączam ją tylko przy największych upałach. Zapach u nich jest jedynie z podłoża, pachną torf i liście. Sporadycznie może się zdarzyć, że padły ze starości zagrzebany karaczan może się zacząć rozkładać wtedy trzeba go znaleźć ale w większości wypadków jakoś się mumifikuje. Wylęg lubi lekko "skruszały" pokarm dlatego zalewam mlecz czy babkę wrzątkiem i taką sparzoną podaję Po jednym czy dwóch dniach pożywia się na tym pełno maluchów. To chyba tyle jak sobie coś przypomnę to dopiszę
W temacie:Jakiś sposób na wyłapywanie larw karaczana zielonego
03 października 2017 - 17:45
Kiedyś myślałem nad zastosowaniem najprostszej pułapki na owady z małej plastikowej butelki. Odcinasz górną część i ten "lejek" odwracasz i wkładasz do drugiej części, zakrywasz siatką,gazą albo firanką o odp. wielkości oczek. Można by jeszcze posmarować wazeliną ten lejek od zewnętrznej strony i wsypać trochę wilgotnego podłoża żeby nie uciekały, no i coś na przynętę, np pokarm dla rybek. Zakopać do wys siatki i przykryć czipsami kokosowymi Wygląda to trochę jak plan kojota z kreskówki o strusiu pędziwiatrze, nigdy go nie zrealizowałem i na razie nabieram podłoże razem z larwami spod miseczki gdzie się zbierają.
W temacie:Karmówka dla Liocheles australasiae
26 września 2017 - 07:34
Bardzo chętnie jedzą małe larwy mącznika więc pewnie larwy muszki owocówki i larwy żuczka też będą jadły jeśli da się je wydłubać z tej fasoli. U mnie chętniej jedzą mały pokarm w całości, duży pokrojony już mniej.
- terrarium.pl
- → Ogląda profil: Posty: sedols
- Polityka prywatności
- Regulamin ·