Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Agata

Użytkownik od 14 sty 2011
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny Wczoraj, 12:06

#1832945 Warszawskie Targi Egzotyczne 26/11/2017

Napisany przez Agata na 26 listopada 2017 - 21:02

Garstka zdjęć z dzisiejszej giełdy

 

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.819242788258055.1073741833.727512927431042&type=1&l=7f1bbc0a18

 

 




#1779954 Czy gekon zje martwego mącznika?

Napisany przez Agata na 21 października 2016 - 11:49

Nie wiem czy z miski pobierze takiego martwego, ale z pęsety jest duża szansa. Chociaż nie zaleca się przyzwyczajać jaszczurek do tego sposobu karmienia.

Możesz spróbować przecinać i od razu po przecięciu podawać do miseczki jak jaszczura jest obok. Przecięty mącznik, przynajmniej ta połówka z głową, jeszcze chwilę po tym się rusza i wije ;)
I jeśli mączniki są za duże proponuję założyć własną hodowlę. Wrzuć larwy do wentylowanego pojemnika z płatkami owsianymi, rzucaj codziennie jakiś kawałek marchewki, jabłka, batata, pojemnik postaw w ciepłym miejscu. Po niedługim czasie pojawią się naprawdę małe mączniczki ;) a do tego czasu kup od jakiegoś hodowcy mniejsze owady karmowe. Małe larwy macznika, larwy trojszczyka, małe świerszcze, małe karaczany.




#1778985 Ścianka z zaprawy + korek - czy ktoś próbował?

Napisany przez Agata na 13 października 2016 - 15:13

A może kawałki korka na piankę montażową do styropianu przytwierdzić i wtedy zaprawę położyć na styropian/piankę? Bo jakoś nie widzę tego, żeby sama zaprawa utrzymała dobrze korek... 




#1778345 Wąż zbożowy z zoologicznego czy od hodowcy?

Napisany przez Agata na 08 października 2016 - 13:18

popieram @bozydar
Po pierwsze ceny gadów w sklepach zoologicznych zazwyczaj są podbite kilkukrotnie. Po drugie nie oszukujmy się - znam wiele osób pracujących w sklepach zoologicznych, które są 'rzucone' na dział terrarystyka bez żadnej wiedzy na temat hodowli zwierząt egzotycznych. Przekłada się to na jakość warunków jakie mają tam zwierzęta. Warunków nieodpowiednich co odbija się na ogólnym stanie zwierzaka.

Dodatkowo wielu sprawdzonych hodowców po sprzedaży węża nie odcina się od kupującego tylko służy radą w razie mniejszych czy większych problemów.

No i kasa, którą byś przeznaczył w sklepie na zakup zwykłego classica, u hodowcy często wystarczy na jakąś ciekawszą odmianę ;)




#1771210 Czy Warszawa posiada hodowców Pytona Królewskiego?

Napisany przez Agata na 13 sierpnia 2016 - 16:00

Polecam warszawską hodowlę Snakes Infinity. Ładne kluchy w dobrej cenie; sprzedawca chętnie udziela porad gdy zajdzie taka potrzeba ;)
 




#1761369 Polecicie jakiś dobry przepis na pożywkę dla muszek?

Napisany przez Agata na 29 maja 2016 - 21:04

Ja ścieram jabłko na tarce, do tego dodaje z dwie garści płatków owianych, zalewam to ciepłą wodą z rozrobionymi świeżymi drożdżami (jakieś pół paczki).
Jak wychodzi za gęste - dolewam wody, jak wychodzi za rzadkie - dosypuję płatków, czasami mąkę kukurydzianą. Nie mam jakiś dokładnych proporcji, dodaje wszystko na oko. Taka mieszanka rośnie od drożdży; mi starcza pół jabłka, kilka garści płatków i pół paczki drożdży na dwa pojemniczki niewielkie.
Jak wszystko wymieszam zostawiam na kilka minut, potem na wierzch kładę jakieś patyczki drewniane po lodach czy cokolwiek innego po czym będą muszki mogły łazić i wpuszczam do środka lokatorów ;)
Nie pleśnieje mi to, nie zasycha, muszki ładnie się rozmnażają i tłuściutkie rosną ;)

 

tutaj masz też kilka fajnych przepisów - http://drzewolazy.pl/przepisy-na-pozywki.html




#1753648 Jak poprawnie wykonać ściankę pianka+torf?

Napisany przez Agata na 13 kwietnia 2016 - 17:35

Witam

Od jakiegoś czasu przygotowuję terrarium dla gekonów płaczących. Tylną ścianę przykryłam pianką, po jej wyschnięciu przeleciałam ją porządnie papierem ściernym, na to nałożyłam brązowy sylikon i obsypałam torfem.
Przez dwa tygodnie testowałam ściankę codziennie zraszając ją wodą i wszystko fajnie się trzymało. Obsadziłam więc zbiornik roślinami i cieszyłam się, że za jakiś czas, jak się wszystko ładnie przyjmie a moje gekony trochę podrosną, będę mogła je tam wpuścić.
Niestety wczoraj zauważyłam, że w niektórych miejscach pojawiają się niewielkie, białe prześwity a sylikon zaczyna odłazić. Początkowo planowałam po prostu 'załatać dziury', jednak doszłam do wniosku, że to nie jest dobre rozwiązanie. Jak odłazi w jednym miejscu - będzie pewnie odłazić wszędzie. Zdemontowałam więc całą ściankę i tutaj rodzi się pytanie - gdzie popełniłam błąd? Za mało wyszorowałam piankę papierem ściernym? Trochę pracy mnie to wszystko kosztowało, nie chcę znowu spędzić kilku wieczorów nad kolejną ścianką, która znowu po niecałym miesiącu zacznie się rozwalać. Czy powinnam zaschniętą piankę dokładniej zetrzeć papierem? Nożykiem odciąć błyszczącą powierzchnie? A może piankę pokryć zaprawą i dopiero na to położyć sylikon? Jakie rozwiązanie zagwarantuje mi dłuższą żywotność takiej ścianki?
 




#1750729 Zbieranie motyli do celów kolekcjonerskich

Napisany przez Agata na 28 marca 2016 - 19:32

Ja zbieram i preparuję owady.
 

Jest to legalne jeśli chodzi o gatunki niebędące pod ochroną.

Owady uśmierca się za pomocą octanu etylu - bierzesz jakiś słoiczek (do motyli i ciem najlepsze są takie wąskie i wysokie, po oliwkach). Na dno wysypujesz korek, albo układasz gąbeczkę i na to wlewasz kilka kropelek octanu. Uśmiercają opary więc słoiczek musi być szczelny.

 

Jeśli chodzi o samo preparowanie - do chrząszczy wystarczy kawałek styropianu i szpilki (najwygodniejsze są takie dłuższe niż te krawieckie; do zakupienia w sklepie ze specjalistycznym sprzętem). Jeśli chodzi o motyle i ćmy - do tego potrzeba specjalnych rozpinadeł. Jeśli jednak masz zdolności manualne można je zrobić samemu :) oprócz rozpinadeł potrzebne są też szpilki oraz bibułka (do odpowiedniego umocowania skrzydeł w rozpinadle) no i szpilka entomologiczna, na którą naszpila się owada.

 

Dodatkowo do spreparowanego owada naszpila się etykietkę z datą i miejscem zebrania (w Polsce posługujemy się najczęściej UTM), oraz nazwiskiem osoby, która zebrała. Do tego dodaje się jeszcze jedną etykietę - z oznaczeniem gatunku + nazwiskiem osoby, która oznaczała. Bez tych etykiet zbiory są bezwartościowe.




#1748643 Witam wszystkich

Napisany przez Agata na 17 marca 2016 - 08:35

Chciałabym, żeby wszyscy rodzice młodych terrarystów z takim zaangażowaniem i odpowiedzialnością podzielali pasję dziecka ;)
 




#1631918 Witam wszystkich

Napisany przez Agata na 20 listopada 2014 - 15:07

Czarne gliniaste to odchody, białe to kwas moczowy (żółwie siuśki ;) ) więc wszystko w jak najlepszym porządku.

A przygotowujesz go w tym roku do zimowania? Bo jeśli nie to podniosłabym temperaturę.

Może wstaw zdjęcie terrarium to będzie można ocenić i coś poradzić :)

Ale ogólnie wspinanie się to normalne zachowanie ;)

 

Polecam opis, dużo przydatnych informacji można wyciągnąć (szczególnie poczytaj o żywieniu) : http://www.terrarium.com.pl/zobacz/testudo-hermanni-zolw-grecki-174.html




#1628255 [Ostrawa] Nastepna giełda w Ostrawie-warto jechać?

Napisany przez Agata na 08 listopada 2014 - 20:09

@alica_12 co do cen, to popatrz na fotorelacje :) jest dużo zdjęć na których ceny są widoczne :) np. orzęsione na ostatatnich zdjęciach z Ostravy widziałam w cenach 700-2000 koron czeskich ;)


#1404854 Inkubacja kokonu?

Napisany przez Agata na 13 kwietnia 2013 - 11:40

I na przyszłość lepiej tytułuj temat. "O co kaman?" nie jest opisaniem problemu.

I jest sprzeczne z regulaminem forum :"Tytuł posta powinien przynajmniej w zarysie sygnalizować czego dotyczy pytanie - posty o tytułach "pytanko", "mam problem", zwłaszcza dotyczące spraw, które wielokrotnie były omawiane na forum i stronie będą kasowane bez uprzedzenia." 

http://www.terrarium.pl/topic/895-regulamin-forum-faq-koniecznie-przeczytaj/




#1402373 Pomożecie przekonać mame :d :)

Napisany przez Agata na 06 kwietnia 2013 - 20:24

Ja zazwyczaj stawiałam przed faktem dokonanym, ale to nie zawsze jest dobrym pomysłem. U mnie w domu 'od zawsze' były jakieś zwierzaki, więc miałam pewność, że jak coś się pojawi to kilka dni rodzice będą narzekać, złościć się, ale koniec końców zwierzak zostanie bo nie będą mieli serca go wyrzucić .

 

Dobrym sposobem jest ten, który przewijał się w kilku postach już wcześniej - pokazać, że jest się odpowiedzialnym, a kolejny ptasznik to nie tylko chwilowa zachcianka.

Warto poczekać trochę i udowodnić, że posiada się wiedzę potrzebną do opiekowania się nad danym zwirzem. Czytaj sporo o tym, opowiadaj, pokazuj artykuły, zdjęcia, ciekawostki.

 

Odkładaj pieniążki, kup sobie terraria, ładnie je pourządzaj.

Dobrym mykiem jest też prośba o pomoc. Moja mama np. uwielbia kwiaty, więc prosiłam ją o odnóżki, o rady jak zasadzić, jak podlewać. Gdy roślinka już była w terrarium mama miała jakieś wrażenie, że przyczyniła się do tworzenia wystroju terrarium. Ojca prosiłam o drobne pomoce przy majsterkowaniu (mimo, że równie dobrze sama dałabym sobie radę ;) ) i on potem też patrzył na terrarium przez pryzmat swojej pracy włożonej w tworzenie ;)

 

Warto też skombinować sobie słoik/skarbonkę, nakleić na to nalepkę z napisem ' na pająki/na futrzaczki/na potworki' i wrzucać od czasu do czasu tam jakieś drobne z kieszonkowego. Rodzice widzą wtedy, że poważnie podchodzi się do tematu, że sami nie będą musieli łożyć pieniędzy na karmówkę/leczenie. To też jest ważne. W ten sposób rodzice mogą zobaczyć, że jakoś potrafisz zagospodarować pieniążkami tak, że jakaś ich część będzie szła na Twoje zwierzaki, że będą to Twoje wydatki a nie ich.









© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.