Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Elidek

Użytkownik od 17 paź 2010
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny kwi 13 2013 17:35

Moje tematy

Usypianie axolotla?

13 kwietnia 2013 - 09:56

W zeszłym roku dowiedziałam się, że niepokojąca "otyłość" mojego axolotla, to niestety wodobrzusze. W międzyczasie Emil jadł coraz mniej, przeszedł zabieg "spuszczenia" części płynu. Niestety problem narastał, obecnie zwierzak ma duże problemy z poruszaniem się, do tego bardzo marne skrzela (małe, bardzo słabo upierzone, dawniej wyglądały dużo lepiej). 

Uważam, że dalsze utrzymywanie go przy życiu w tym stanie jest po prostu męczeniem go. Skłaniam się ku uśpieniu Emila, ale zanim skieruję się do weterynarza, chciałabym się poradzić. Axolotle w takim stanie się usypia, jak inne zwierzęta czy jak to wygląda? Zasugerowano mi metodę stosowaną przy rybach, które się podobno zamraża?

 

Nie wiem, nie wiem... może mi ktoś podpowiedzieć?

 

Link do zeszłorocznego tematu:

https://www.terrarium.pl/topic/341229-jak-odchudzic-aksolotla/

 


Jak odchudzić aksolotla?

10 czerwca 2012 - 14:03

Jak w tytule. Mam problem z jednym z moich aksów. Jest zwyczajnie otyłym gościem. Walczymy z tym od kilku miesięcy (zwierzak ma 2,5 roku), ale skutek jest marny. Czy jest na sali ktoś, kto jest w stanie pomóc uporać się z problemem?
Czym go karmić, z jaką częstotliwością?
Dotychczas jadał pokarm w żelu, sezonowo dżdżownice, czasem drewnojada lub świerszcza, czasem wpuszczaliśmy mu gupiki, żeby zmusić do ruchu. Niestety zrobiłam błąd i przyzwyczaiłam go do jedzenia z ręki, co spowodowało totalne rozleniwienie w kwestii polowania, a mnie zmusiło do szukania tego, co jestem w stanie chwycić palcami. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to najlepsza dieta, bije się w pierś i proszę o pomoc.






© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.