Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Azazel

Użytkownik od 27 wrz 2003
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny kwi 20 2024 06:23

#1540215 Indentyfikacja ptaszników

Napisany przez Azazel na 10 marca 2014 - 21:33

Miałem możliwość zrobienia zdjęć w kiepskich warunkach oświetleniowych i w dodatku jedynie telefonem komórkowym.

 

Pierwszy pająk jest popielaty z jasnymi odnóżami, drugi ciemno brązowy.

 

W przyszłym tygodniu postaram się zrobić zdjęcia w kilku wymiarach w dużym powiększeniu. 

 

Stawiałem w pierwszym przypadku na Pamphobeteus antinous a w drugim na Pamphobeteus fortis.

 

P.S

Odpowiedzi traktuję tylko i wyłącznie jako sugestie z góry dziekuję.




#1530942 Pyton Tygrysi,Pyton Siatkowy a Anakonda Żółta

Napisany przez Azazel na 17 lutego 2014 - 23:35

W moim przypadku i nie tylko taką zależność widzę, choć nie twierdzę że to reguła, to co mówić powinien a co nie pozostaw mi. Nie powiedziałem nic czego nie potwierdziłem na własnej skórze, na własnych obserwacjach. P.S Chętnie zobaczyłbym ponad 5m greena. Masz namiary na hodowle z takimi sztukami ? Europe zjeździłem i ponad 4m sztuki na własne oczy nie widziałem. P.S Powodzenia z anakondą. Ciekawe gady. Sent from my RM-821_eu_euro2_248 CV DE BLACK using Tapatalk


#1530087 Pyton Tygrysi,Pyton Siatkowy a Anakonda Żółta

Napisany przez Azazel na 16 lutego 2014 - 14:21

Siatki są bardzo żarłoczne. Po roku mierzą już około 2m a przypadki 2,5-3m są liczne. Jeśli masz pieniądze, miejsce, i stały dostęp do karmówki to każdy z nich będzie dobry. Poczytaj o każdym z osobna i sam zdecyduj, są to gatunki o których tu wiele zostało napisane. Z wymienionych przez Ciebie anakonda ma najtrudniejszy temperament, siatka natomiast będzie najciekawsza w obcowaniu, zwłaszcza odmiany tiger, super tiger, Purple, lavender - które to mają z reguły bardzo łagodny temperament. Oczywistym jest zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku dużych osobników, których nie powinno obsługiwać się samemu. Sent from my RM-821_eu_euro2_248 CV DE BLACK using Tapatalk


#1411873 Październik 2014r - Sebae,Regiusy,Siatki,Tygrysy,Boa,Morelie,Żółwie

Napisany przez Azazel na 03 maja 2013 - 22:39

Informacji w sprawie hurtowej sprzedaży żółwi stepowych oraz karmówki ( świerszcze, szarańcza, drewnojady, myszy, szczury ) udzielamy pod tel. 601-308-767 lub w siedzibie firmy

Animals Live Witold Plucik

ul. Przemysłowa 1 
41-600 Świętochłowice.




#1369582 pyton tygrysi czy boa dusiciel

Napisany przez Azazel na 27 stycznia 2013 - 13:00

Pytony tygrysie to nie węże na początek.
Ich zakup należy to tanich. Tanie juz za to nie jest utrzymanie. Jedzą dużo, wymagają dużych zbiorników i sporych kosztów ogrzania. Tak duże zbiorniki pochłonąć mogą łącznie około 300 - 400 wat. Pytony te łatwo się przeziębiają. Warunki muszą być stabilne. Odradzam.

Z drugiej strony.
Jeśli masz czas środki i miejsce to czemu nie.

GT-N7100 by Tapatalk2




#1281413 co zrobić gdy zaatakuje nas np4metrowy pyton tygrysi czy ???

Napisany przez Azazel na 23 grudnia 2005 - 15:22

Alkohol pomaga, ciepła woda , oraz wygięcie ogona pytona do góry ( chyba najskuteczniejsze ) - przynajmniej z moimi.
4m samic absolutnie nie obsługuj sam , jeśli jej masa sięga twojej , a atakujący wąż trafi cię w twarz zapomnij o nożach , alkoholu , czy ciepłej wodzie - to wszysko jest przydatne gdy masz swobode ruchów górnej parti ciała a z tym bywa różnie, jeśli terrarium jest niskie a z reguły jest koniecznie wyciągnij szyby - przy próbie wciągnięcia cie do terrarium w trakcie duszenie unikniesz równie niebezpiecznych ran ciętych, najlepiej stosować szyby z hartowanego szkła - podczasz generalnych porządków i tak lepiej je wyjąć.
Używaj gróbych długich rękawić chroniących całe przedramie - potężne zęby pytona potrafią przeciąć arterię żylną przedramienia wraz z uściskiem można szybko stracić dużą ilość krwi - ( testowała mnie 2m sztuka i gwarantuje że krew tryska przy uścisku błyskawicznie i bardzo szybko drętwiej dłoń.
Staraj się zawsze by był z tobą ktoś jeszcze , osoba która w sytuacji gdy dojdzie do ataku będzię mogła pomóc to najważniejsza zasada bezpieczeństwa.
4m samice ważące od 40 kg w górę to naprawdę potężne i silne zwierzęta , gdy atakują by zabić napną mięśnie do granic możliwości aż uduszą.

W USA jest tych pytonów najwięcej i najwięcej jest tam wypadków , zdarzają się w przypadku 4,5m i większych śmiertelne.

W odpowiednio dużym terrarium , w odpowiednich rękach , odpowiednio obsługiwanych z zachowaniem zawsze najwyższej ostrożności można te pytony z powodzeniem hodować. Ich spokojny temperament i nieco "apatyczny styl bycia" bywa bardzo mylny.
zdarza się iż nagle spokojny , leniwy nieruszający się wielki pyton atakuje bez najmniejszego powodu a atak wielkiego pytona do przyjemnych nie należy.


#729138 Indonezyjska wizyta Siergieja Prochorczyka cz.1

Napisany przez Azazel na 29 czerwca 2008 - 00:54

Oto co Siergiej przywiózł z Indonezji:
1.1 Morelia viridis
Location: Kofiau
Dodany obrazek
1.1 Morelia viridis
Location: Merauke
Dodany obrazek
1.1 Morelia viridis
Location: Lereh
Dodany obrazek
Dodany obrazek
fotki kilku osobników z hodowli Siergieja
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
oraz zdjęcia z pobytu w Indonezji
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Wkrótce reszta.
Życzę wszystkim miłego oglądania.


#713413 Anakonda żółta - trudna w hodowli?

Napisany przez Azazel na 26 lipca 2008 - 16:25

Szkoda wielka, iż tak bardzo wciąż stereotypowo postrzegana. Bardzo tajemnicza, skryta, nieśmiała, humorzasta z charkterem. Raczej nie przepada na dotykiem człowieka. Samiczki są bardziej żarłoczne jak samce i szybciej stają się potężne. Bardzo silny wąż mimo iż do gigantów nie należy. Gorąco polecam.
Terrarium niekoniecznie musi byc szklane - mogą to by plastikowe zbiorniki takie jak : Animals Plastic, Herptek, Vision cage.


#577156 Kajman Karzełkowaty

Napisany przez Azazel na 24 marca 2009 - 21:28

To chyba żart.
Na docelowy zbiornik konieczne będzie lokum o wymiarach 400x200. Część wodna 180x200, na lądową zostanie 220x200.

Taki zbiornik generuje spore koszty związane z ogrzaniem powietrza i wody. Wymaga także sporo pracy przy zabiegach sanitarnych.

Dobrze się zastanów nad zakupem.


#473176 Karmienie "do oporu"/power feeding itp...

Napisany przez Azazel na 16 października 2009 - 00:11


Na całe szczęście rzeczywistość ma się nijak do tego co Ty słyszałeś, lub czego nie słyszałeś.

Mowie caly czas o US rynku. To ze w EU jest inaczej mnie nie interesuje bo to w US jest najwiecej hodowcow tych zwierzat i to oni zajmuja sie tym dziesiatki lat od poczatku i z pewnoscia maja wieksze doswiadczenie niz ci z EU z ktorych podejrzewam bierzecie przyklad. Poza tym tak ja kktos zauwazyl - NALEZALOBY rozdzielic ten temat na rozne grupy wezy typu : (group 1: Retic, Conda, Burm, Afrock, Scurb), (group 2: Ball, Constrictor, Rainbow, Tree Boas\Pythons) etc etc. Bo gdy pierwsza grupa przy stosowaniu PF rosnie na dlugosc to druga grupa przybiera na wadze z nieznacznym przyrostem na dlugosc.



Świadectwem amerykańskiej terrarystyki jest między innymi sytuacja pytona tygrysiego w Everglades.
Ja nie biorę przykładu z kraju, którego historia liczy mniej lat aniżeli polskich miast. Kiedy w Europie miasta budowano, w ameryce indianie ganiali bizony.
Na świecie Cie nie było gdy w Europie gady ludzie hodowali.
To w Usa giną ludzie duszeni przez wielkie dusiciele, w Europie nie.

Pozatym skoro taką wiedzę, doświadczenie i historię przypisujesz amerykanom co robisz na polskim forum ? Przecież my w EU nie wiemy tyle co Wy za wielką wodą.


#468782 Rozmnażanie, a waga węży...

Napisany przez Azazel na 22 października 2009 - 20:15

Bibliografia jest ogromna, internet także - nic prostrzego by takie dane zebrać, skondensować - przeprowadzić weryfikacje merytoryczną z hodowcami i zamieścić dla potrzeb ogółu. Macie pomysł - więc go zrealizujcie.


#458980 Karmienie i wielkosc terrarium a rozwoj miesni u wezy

Napisany przez Azazel na 14 listopada 2009 - 21:50

Ogólnie jest wiadome, że węże dziko żyjące (czyt. zabijające swoją karmę i poruszające się po nieograniczonej przestrzeni) są większe, masywniejsze i przede wszystkim silniejsze. I nie dotyczy się to tylko węży, ale wszystkich zwierząt trzymanych i karmionych przez człowieka, a tych które z człowiekiem nie mają styczności.
No chyba że tego człowieka konsumują ;) :P hehehe


Witam... Niestety Thonny ale nie zgodzę się z Twoim poglądem iż węże zamieszkujące swoje naturalne środowisko z założenia są większe, masywniejsze i silniejsze. Często jest odwrotnie. Jeśli porównywalibyśmy osobniki tego samego gatunku w tym samym wieku to częściej te trzymane w "niewoli" będą cięższe, dłuższe. Słowo "silniejsze" zmieniłbym na "agresywniejsze" i z tym bym się zgodził. Pozdrawiam REGIUS88


Niemożna dokonać takiego porównania wprost - gdyż w wąż w naturze jada bardzo nieregularnie, oraz nigdy nie w takiej ilości jak w hodowlach prywatnych.

Znane są przypadki bardzo młodych dziko żyjących dusicieli o imponujących rozmiarach - cechą wspólną wszystkich było zamieszkiwanie bardzo bliskiego otoczenia ludzi i bogaty dostęp do ptactwa, bydła domowego, co dowodzi, iż główną i dominującą determinantą wzrostu węży jest pożywienie, a dokładniej rzecz ujmując jego zjadana ilość.
W naturze średnio przeżywa w przypadku dużych dusicieli 1/1000 urodzonych młodych. Przetrwają najsilniejsze osobniki. W hodowli niejadki karmimy przymusowo, zainfekowane leczymy farmakologicznie - analogicznie w naturze by padły, najsilniejsze geny przekazane będą potomstwu. W ten sposób natura zapewnia przetrwanie gadom od milionów lat.
Z natury rzeczy wynika zatem, iż nasze hodowlane gady obarczone są pewnymi ułomnościami genetycznymi, na które nie cierpią dorosłe osobniki z natury.
Problem ten został już dostrzeżony wiele wiele lat temu, stąd starania dużych zamożnych hodowli o możliwość odławiania świeżej krwi ( dorosłych, dojrzałych węży), jak i rosnąca popularność czystych form terytorialnych o lepszym genotypie.
Owe czyste odmiany np. boa constrictor constrictor "surinam/guyana", "peru", "brazil" czy amarali - rosną, dojrzewają znacznie wolniej, mnożą się znacznie ciężej. ( tendencja ta tyczy się właściwie większości czystych odmian terytorialnych, wszelkich dusicieli o wysokiej izolacji ).
Chów wsobny , jak i łączenie osobników z różnych środowisk eliminują tą, nazwijmy to przypadłość ( naturalna równowaga ), ale coś za coś.


Moje boa są trzymane od urodzenie w racku.
Wszystkie karmione tylko i wyłącznie mrożonymi szczurami i myszami.
Są zdrowe i silne, moim zdaniem trzymanie węży w racku nie zakłóca ich wzrostu i nie osłabia kondycji(jak jest naprawdę przekonamy się w przyszłości jeżeli ktoś przeprowadzi badania na ten temat)...


Fizjologii i fizyczności oszukać się nie da.
Rak nie zakłóci wzrostu twoje bosa bo o tym decyduje ilość zjadanego pokarmu a nie wysokość i rozmiar zbiornika, natomiast kondycja jego mięśni już z pewnością ucierpi jeśli rozmiar jego nie będzie adekwatny do rozmiarów lokatora. Powszechnie przyjęło się twierdzić, iż jednym z najmniej aktywnych dusicieli jest regius, nic bardziej mylnego - wystarczy zaopatrzyć się w czerwoną żarówkę, obszerny zbiornik i zarwać noc by dostrzec ile to stworzenie wypełza centymetrów przez wielogodzinne nocne wędrówki.
Anatomicznie i mechanicznie wąż nie jest tak skomplikowany jak człowiek posiadający kończyny, ruchome stawy i mnogość grup mięśniowych wprawiających je w ruch. Nie trudno zauważyć, iż kulturysta ma lepiej rozwinięte grupy mięśniowe jak statystyczny kowalski. Nie używane mięśnie zanikają i nie podlega to dyskusji.
Nie ma badań dających odpowiedzi na pytania czy ciasne pudełko, w którym dusiciel nie może się swobodnie poruszać , wspinać działa negatywnie - natomiast z czysto logicznego pkt widzenia odpowiedź jest nader oczywista by poddać w wątpliwość w ogóle sens przeprowadzenia takich badań. Nauka bada życie gadów w naturalnym środowisku, wtedy i tylko wtedy daje odpowiedzi na pytania stawiane przez naukowców, rozwiewa wątpliwości, ukazuje nieznane. W kręgu zainteresowań nauki owe plastikowe pudełko nie znajdzie się nigdy.
W mojej prywatnej opinii, trzymanie dorosłych dużych, ciężkich, masywnych dusicieli w raku jest wielce niestosowne z krzywdą dla zwierząt, którym należy się swoboda ruchowa w ograniczonej przestrzeni jaką jest niewola, której to w raku po prostu nie ma. W raku, gradient temperatury ogranicza się do ciepłego spodu pudełka, pod którym jest kabel i nieco chłodniejszego gdzie go nie ma. Temp powietrza natomiast jest niemalże identyczna.
Jedynym aspektem jaki przemawia za rakiem jest jego ekonomiczny wymiar w postaci niskich kosztów, zarówno wykonania jak i ogrzewania w perspektywie czasu.
Lecz ciężko mówić o terrarystyce ( którą jest pasja, poznawczy charakter jak i przede wszystkim dobro zwierząt ), gdy ekonomia stoi ponad wszystkim.
Perspektywa skazania węża, na byt w plastikowym pudełku jest sprzeczna z moim prywatnym wyobrażeniem o tym czym jest terrarystyka.

Z drugiej strony często zarzuca się nam jako społeczności zajmującej się gadami, pająkami itp... iż hołdując jednemu życiu, zabijamy inne ( gryzonie ) lub pozwalamy by były zabijane przez naszych pupili. Póki statystycznie na 1 człowieka z pośród ponad 6 miliardów ludzi na ziemi przypada 8 szczurów , ja dylematu moralnego nie mam. Z całym szacunkiem dla miłośników gryzoni.


#378057 Październik 2014r - Sebae,Regiusy,Siatki,Tygrysy,Boa,Morelie,Żółwie

Napisany przez Azazel na 16 kwietnia 2010 - 21:14

Python reticulatus - cena 380zł szt. Dostępne samce i samica.

retic.jpg

retic2.jpg

Legwan Blue  - cena 1150zł

blu-leg.jpg

Varanus acanthurus - podrostki 520 zł szt.

acanturus.jpg

Varunus niloticus - 450zł

nilowka.jpg

Paleosuchus palpebrosus - 1750zł szt.

poleo4.jpg

paleo7.jpg

Caiman crocodillus - 650zł szt. 25-30cm.

caiman.jpg

Caiman crocodillus - podrostki około 50cm-60cm dł - 850zł

caiman.jpg

Coralus hortulanus - 300zł

hort3.jpg

Żółw jaszczurowaty - 30 cm karapaks - cena 650zł

Animal-Live-20130902_1100.jpg

Python brongersmai Albino T+ - 850zł

tplus.jpg

Regius Albino - CB 2014r - samce 950zł, samiczki 1150zł

regalbino.jpg

regalbino2.jpg

Champagne 100% het genetic striped - cena 1250zł

szmpan.jpg

Regius Pastel Enchi - samiec 650zł

pastelenchi.jpg

Regius Vanilla - 450zł

vanilia.jpg

Regius Tiger Enchi - dorosły samiec 650zł - 1230g

tiger-enchi.jpg

Regius firefly- samce i samiczki CB 2014r - cena za samce 650zł, samiczki 850zł

firefly.jpg

Regius superfly - samiec 1000zł

superfly.jpg

Pastel regius - 450zł

pastel-reg.jpg

Pastel vanilla - cena 620 zł

pastelvanilla.jpg 

Regius Cinnamon - samiec - 560zł

cinnamon.jpg

Regius mojave - 480zł szt

mojave.jpg

mojave-samiec.jpg

Samiczka cena 550 zł

mojave-samica.jpg

Dorosły samiec - 850zł, 1410g

mojave.jpg

Regius firefly - 950 zł .

firefly.jpg

Regius firefly - cena 950zł

fireflay-n.jpg

Regius phantom yellow belly - 650zł , dorosły samiec 1,25 kg

phantom-yellow-belly.jpg

Regius phantom - 350zł

phantom.jpg

Pastel yellow belly - 850zł

pastel-phantom.jpg

Regius lemonblast - 750 szt ( samce )

lemonblast.jpg

Regius lemonpastel - 360zł szt ( samiec )

lrmonpastel.jpg
Regius pinstripe - 550 zł szt ( samce )

pinstripe.jpg

Regius Pastave - cena 430 zł ( samce )

postave.jpg

Regius spider - samce 550zł

spider-1-samiec.jpg

spider-2-samiec.jpg

Samiczki - 650zł

spider-a-samica.jpg

spider-b-samica.jpg

Regius spider - samiczka - podrostek, cena 650zł

pinstripe.jpg

Spider - samiczka podrostek 850 zł - Hodowla Frank Ebner - 850g.

spider-samica.jpg

Spider - samczyk 650 zł Hodowla Frank Ebner

spider-samiec2.jpg

Regius Pastel 100% het genetic Striped - 750zł

pastel-reg.jpg

Regius pastel - 500zł

pastel-reg2.jpg

Python regius - tegoroczne maluchy - 130zł szt ( dostępne samce i samiczki ).

regi.jpg

Regius stripe - samiec 840 gram, 180zł - Rezerwacja

regstripe.jpg

Regius 100% het axantic - dorosły samiec cena 400zł

990g.

reg-axantic.jpg

1280g.

reg-axantic2.jpg

Anakony  żółte:

samiec 150 cm - 150zł

Python Sebae "Patternless"  -  CB 2013r - samiczka 1230zł ( 300 eu ),  samczyk 1150zł ( 280 eu) 
sebae-samica.jpg
sebae-samiec.jpg

Albino Labyrinth -  samce i samica  - 1000 zł samce, samica 1200zł

lab.jpg
 Albino Granit 650 zł szt. dostępne samce i samice
granit-albino.jpg
Pyton tygrysi  albino - dostępne samce i samiczki CB 2013r - cena  285zł szt.
albino.jpg

P.m.b green albino - samce i samice - 750zł szt.

green.jpg

P.m.b green albino het granit - samica - 880zł szt.

greenhetgranit.jpg

P.m.b Granit - samce i samiczki 480zł szt.

granit.jpg

P.m.b Greenit - samce i samiczki 850zł szt.

greenit.jpg

P.m.b Green 100% het Granit - 850zł

green-granit.jpg

P.m.b nominal - 180zł

triplehet.jpg

Sunglow T+ Nicaragua- 1850zł

nicaragua-T+.jpg

Eryx colubrinus loveridgei - cena - 180zł szt. - dostępny samiec.

sandy.jpg

Epicrates cenchria cenchria - dostępne samce i samiczki CB 2014r - 285 zł szt.

cenchria.jpg

CA Motley - 550zł, CB 2013 Animals Live 
motley2.jpg
motley3.jpg
Reverse Motley - CB 2013 Animals Live - cena 650zł
mrs.jpg
Salmon - samiec 450zł
salmon.jpg
DH Sunglow 450 zł - CB 2013
dh1.jpg
Boa dusiciel Classic 150zł -  Dostępne samce i samiczki
bci.jpg

B.c.i - Costa Rica - 260zł - dostępne samce i samiczki.

costarica.jpg

Geochelone carbonaria - Żółw Żabuti - 350zł

zolw.jpg
Żółw grecki -  350zł sztuka.
grecki.jpg
Żółw stepowy - 250zł szt. Obecnie wszystkie sprzedane.
stepowy.jpg
Geochelone pardalis - 300zł szt. Obecnie wszystkie sprzedane.
pardalis.jpg
Varan stepowy - dostępne tegoroczne maluchy 15-20cm, cena 170zł sztuka - obecnie wszystkie sprzedane
step.jpg

Jungel Jaguar - dorosły samiec ok 150cm dł 320zł.

junglejaguar.jpg

Caramel - CB 2013r - cena 360zł szt.

caramel.jpg
Jaguar Caramel - CB 2013r - cena 750zł szt.
jagcaramel.jpg
Super Caramel - CB 2013r - cena 650zł szt.
supercaramel.jpg
50% Jungle Caramel - CB 2013r - cena 320zł szt.
50junglecaramel.jpg

Morelia Bredli Jaguar - CB 2013r - cena 350zł szt.
bredlijaguar.jpg

Elaphe Dione - 150zł

dione.jpg

Elaphe teaniura frisey albino T+ - cena 230zł

elaphe.jpg

Lampropeltis getulus californiae albino - 150zł

hybryda2.jpg

Lampropeltis getulus californiae - cena 130zł

lampro.jpg

Lampropeltis getulus californiae - cena 140zł

lampro2.jpg

Elaphe emorei albino - 150zł

hybryda3.jpg

Jungle Corn ( hybryda Sina x Corn ) - 150zł

hybryda4.jpg

Lampropeltis triangulum nelsoni albino - 150zł samce i samice dostępne

nelsoni.jpg

 
 
 
 
 
Kontakt:
pod tel. 601-308-767.
Gadu-Gadu - 897621
Wszystkie zwierzęta są własnością Animals Live Witka Plucika oraz posiadają wymagane prawem dokumenty.


Animals Live Witold Plucik
ul. Przemysłowa 1

41-600 Świętochłowice.

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, ma charakter czysto
informacyjny.









© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.