Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Martini_Rampholeon

Użytkownik od 23 lut 2009
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny kwi 21 2009 10:13

Moje tematy

Chore oko u kameleona karłowatego

05 kwietnia 2009 - 18:13

Witam,
mój kameleon ma problem z jednym okiem. Co jakiś czas drapie się w oko o gałęzie, czasem strasznie je wybałusza i pociera o co się da, często trzyma przymknięte. Oblizuje je też językiem od wewnątrz (co wygląda dość przerażająco). Dziś nawet pazurkami się drapał w to oko i boję się, że zrobi sobie krzywdę.
Nie wiem co mu jest i czy to normalne.
W sumie te objawy miał już z miesiąc temu, kiedy go kupiłam, ale to były jednorazowe wypadki, a dziś trwa to dłużej i bardziej intensywnie.
Czy ktoś z Was miał takie objawy u swojego kamka?

W terrarium ma od 25 do 32 stopni (w zależności od miejsca), światło UVB, spryskuję kilka razy dziennie, świerszcze obtaczam w reptivicie.

Na temacie o jemenach czytałam o przecieraniu rumiankiem. Czy dla karłowatego to też dobra metoda? Czy jak mu się taki rumianek dostanie do oka to nic mu się nie stanie?
Czy warto go zabierać do weterynarza? On jest taki malutki, że boję się że bardziej mu to zaszkodzi niż pomoże.

BARDZO PROSZĘ O RADY!

grzanie a utrzymanie wilgotności u kameleona karłowatego

15 marca 2009 - 17:50

Witam, mam pewien problem.

W terra mojego kameleona posiadam grzanie odgórne (żarówka) i strasznie mi spada wilgotność niedługo po spryskiwaniu. Na dnie leży dość gruba warstwa torfu kokosowego i jest mokra, ale nie emituje pary wodnej do powietrza (proste prawa fizyki). Myślę więc o macie grzewczej, żeby podłoże podgrzewało się i woda z niego parowała do całej objętości terra.

Proszę jednak o podpowiedź. Jak to jest z tymi matami grzewczymi? Czy można je zamontować pod torfem, gdzie jest mokro, czy tylko na zewnątrz terra, pod spodem?
I czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć na czym polega różnica międzie matami Exo terra Desert i Rainforest. Wydaje mi się, że obie po prostu grzeją, więc nie wiem skąd różnica w zastosowaniu do poszczególnych typów terrariów. A przy okazji, nie wiadomo dlaczego, Rainforest są sporo droższe... Czy mają one jakieś dodatkowe zabezpieczenia przed wilgocią, których nie mają Desert? (na stronie producenta nie znalazłam takich informacji)

A może lepiej kupić kabel?! Czy polecacie albo odradzacie jakiegoś producenta, bo o którymś słyszałam, że jest kiepski i palą się kable?

Będę wdzięczna za Wasze zdanie.

chory kameleon karłowaty

28 lutego 2009 - 13:06

Czy ktoś może mi coś poradzić?
Mój kameleon, którego mam zaledwie tydzień, dziś siedział w terra bez ruchu i obgryzały go świerszcze. Na początku w ogóle myślałam, że nie żyje, bo nie reagował na nic i nie ruszał oczami, ale teraz zaczął chodzić - bardzo powoli i spazmicznie.
Ma na ciele jakieś białe plamy. Boję się, że to grzyb.
Czy można go jakoś wyleczyć?
CO ROBIĆ????Dodany obrazekkameleon karłowaty - plamy na grzbiecie

Rampholeon kerstenii - karmienie - prośba o wskazówkę

23 lutego 2009 - 23:41

Witam,
od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką kameleona karłowatego.
Chciałam spytać bardziej doświadczonych hodowców, czy należy mu jakoś ograniczać ilość dostępnych świerszczy, czy pozwolić mu jeść, ile chce.
Zauważyłam, że ma spory apetyt i zastanawiam się czy się nie przeje za bardzo i czy sobie w ten sposób jakoś nie zaszkodzi.
Na razie włożyłam mu do terrarium otwarte pudełko z niewielkimi świerszczami (część z nich zresztą chodzi już swobodnie po terrarium). Kameleon zjada więc ile chce i kiedy chce.
Jak Wy robicie, drodzy bardziej doświadczeni koledzy i koleżanki? Proszę o Wasze zdanie na ten temat.
Jeśli macie jeszcze jakieś inne dobre rady co do hodowli Rampholeonów, chętnie przeczytam.
Z góry bardzo dziękuję.






© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.