Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


ekneller

Użytkownik od 21 gru 2008
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny wrz 18 2022 19:40

Moje tematy

Yellow fungus disease u biczogona

25 czerwca 2022 - 13:34

2 tygodnie temu na giełdzie w Hamm/ DE kupiłam 6 miesięcznego (jeśli wierzyć sprzedawcy) biczogona oczkowanego. Zaraz po zakupie zauważyłam dwie małe ranki: jedną na brzegu szczęki górnej a drugą większą na nasadzie ogona- tam brakowało kolców. Ponieważ ranki były suche pomyślałam, że pewnie to zwykłe otarcia lub powstały na skutek ataku większego osobnika u wcześniejszego posiadacza lub... zdarcia wylinki, żeby piękniej się prezentował przy sprzedaży ...
Zwierzę, mimo iż urodzone i hodowane w niewoli, od początku jest bardzo strachliwe. Poza tym zachowuje się normalnie, biega, wspina się, je i ma prawidłowy stolec. Wczoraj wieczorem zauważyłam, to co na zdjęciach i się przeraziłam ... Dziś rano byłam u jedynego weterynarza z ostrym dyżurem. On ma średnie doświadczenie z gadami, ale go obejrzał i oczyścił wszystkie chorobowo zmienione plamy i dał lek przeciwgrzybiczy Enilconazol do nacierania zmian. Lekarka lecząca gady będzie dopiero w poniedziałek i się do niej na 100% wybieram po zastrzyki. Dziś pan doktor pobrał zeskrobiny na posiew grzybów i bakterii. 
Ma ktoś z Was doświadczenia z yellow fungus disease ? Może to być jednak co innego ? Jakie rokowanie obecnie jest przy takiej chorobie ? 

Zapoznam osoby hodujące BICZOGONY

24 czerwca 2022 - 09:02

Kochani, proszę o kontakt na priv osoby mające doświadczenie z biczogonami (odmiana obojętna).

Dla mnie ten gatunek jest nowy i mam milion pytań a niestety dotychczasowe informacje na Forum są w tej kwestii ... mizerne. W dziale wiedzowym są podstawowe informacje. 

 

Chciałabym znaleźć parę doświadczonych kolegów / koleżanek, do których mogłabym w szczegółowych pytaniach napisać na priv. Byłoby super założyć takie kółko samopomocy i wymiany informacji :) Szkoda, że nie ma osobnego działu dla biczogonów. To są naprawdę niesamowite, ciekawe zwierzęta i jest ich tyle odmian.

 

Jeśli znacie dobre linki z informacjami lub inne fora (po polsku, niemiecku, angielsku), zapodajcie w komentarzu. 

Ja do tej pory posiłkowałam się informacjami anglojęzycznymi.

 

Z góry dzięki ! 


Biczogon wiek

23 czerwca 2022 - 16:10

Hej,

 

czy biczogon oczkowany 7-8 cm (długość całego ciała wraz z ogonem) może mieć 6 miesięcy ?

 

Kupiłam biczogona na giełdzie w Hamm. W takich miejscach jako nabywca czuję się bezpiecznie i ufam, że hodowcy są znani i sprawdzeni. Jednak mam jakieś wrażenie, że sprzedawca coś kręci. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

 

Zakup był szybki, bo dokładnie wiedziałam co chcę kupić i gorąc był w hali taki, że ze mnie kapało, pomijając już fakt tysiąca ludzi bez maseczek. Sprzedawca Black Reptile dał mi dokument zakupu (patrz załącznik). Nie bardzo mi udzielił odpowiedzi na pytanie w jakim wieku jest zwierzę (był z Węgier). A w dokumencie stoi tylko 2022. Gatunek ten należy do CITES II, więc zameldowałam go w urzędzie (w Niemczech), wysyłając otrzymany dokument. Urzędnik powiedział, że nie jest to świadectwo pochodzenia i jeśli takiego nie przedłożę, to będzie to nielegalne posiadanie. Znalazłam sprzedawcę na facebooku i tam napisałam wiele wiadomości. Odpowiedział dopiero po tygodniu, gdy napisałam do niego w formie komentarza pod jednym ze zdjęć, że proszę o natychmiastowy kontakt. Wysłał mi mailem to świadectwo z datą 10.6 a giełda i zakup były 11.6. Na prośbę poprawienia tego, powiedział, że to "wszystko jedno"... Więc w jednym mam 11.6 a w drugim 10.6.

 

Poza tym napisane jest, że mały wykluł się 22.1.22 a z porównania zdjęć osobników półrocznych w internecie wydaje mi się, że mój jest o wiele młodszy. Zdjęcia swojego nie mogę zrobić, bo zwierzę przy każdym kontakcie ze mną jest w panice i nie mogę go jeszcze brać na ręce. Mniej więcej zmierzyłam długość ciała.

 

Prosiłam sprzedawcę o wysłanie mi oryginału dokumentu na mój koszt, bo zapewne będę go potrzebowała do przewozu np. w samolocie. To powiedział, że "mam na kartce grupę CITES, to mi wystarczy"... 

 

Czy taki zdawkowy kontakt ze sprzedawcą i podane przez niego informacje są normalne/ prawdziwe ?


Oswajanie biczogona Uromastyx- jak ?

12 czerwca 2022 - 08:44

Hej, 

wczoraj zakupiłam na giełdzie w Hamm biczogona oczkowanego. To moja pierwsza przygoda z biczogonami. Długo się przygotowywałam do przyjęcia nowego malucha, ale mimo wszystko sytuacja mnie nieco zaskakuje. Zwierzę jest maksymalnie płochliwe. Na jakąkolwiek, nawet cichą i ostrożna interakcje z mojej strony reaguje ucieczką, chowa się, a jeśli nie może, to się wiję na podłożu lub nieruchomieje. Raz nawet mnie ugryzł tym małym pyszczkiem ...

 

Malec ma kilka tygodni. Płci, jak mi powiedział właściciel Black Reptile z Węgier, jeszcze nie da się określić. Wygląda zdrowo, grubasek, jest energiczny, ale jest bardzo ciemny i zestresowany. Na razie nic nie zjadł. Kupkę widziałam w pojemniczku na giełdzie, była zdrowiutka.

 

Z tego co czytałam, to maluchy wyklute w niewoli są ciekawskie i przyjazne i ponoć bardzo łatwo je oswoić. Ten natomiast zachowuje się, jakby był z łapanki. Właściciel mówił, że to jego własna hodowla i że zwierzę jest zdrowe.

 

Nigdy nie miałam problemów z oswajaniem gadów, zawsze dlatego kupuję maluchy.

Macie jakieś zdanie na temat tego zachowania ? Czy jest powód do zmartwień ?

Czy to normalne ? Jeśli tak, to podrzućcie mi jakieś rady, jak długo mam być cierpliwa, jak postępować.

Czy może odwrotnie, brać go na ręce jak najczęściej ?

 

W załączniku zdjęcie zaraz po zakupie. © 2001-2022 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.