Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Bakq

Użytkownik od 23 wrz 2008
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny mar 16 2019 23:09

Moje posty

W temacie:Hodowla Krab Halloween

05 luty 2018 - 19:26

Halloween to lądowy krab który musi mieć jedynie miseczki z wodą (słodka i słona, przynajmniej tak słyszałem i tak swojego trzymam). Nie musi mieć basenu z wodą jak tęczowy, bo wylinkę przechodzi w wilgotnej norze w ziemi a nie w wodzie. Co do UVB - ten krab jest wyłącznie nocny, bardzo płochliwy i póki nie jest ciemno właściwie nie wychodzi z nory, więc nawet jeśli jest zainstalowane to nie będzie się pod nim wylegiwał ani nic. W Niemczech gdzie hodowla krabów jest bardziej rozwinięta niż u nas nie stosują tego typu oświetlenia, i na podstawie w/w obserwacji widać dlaczego. Podłożem może być włókno kokosowe, musi być stale wilgotne, to ważne bo w niższej wilgotności nie przejdzie wylinki. Co do zagospodarowania - przede wszystkim dużo ziemi by mógł wykopać norę, u mnie miejscowo jest ok 20 cm (młody krab 4.5 cm szerokości ciała). Do tego tuby korkowe, sztuczne roślinki. Próbowałem zasadzić trzykrotkę ale zniszczył :D Swojego dogrzewam żarówką grzewczą. 

Trzeba podkreślić że są naprawdę bardzo płochliwe. Swojego mam 5 miesięcy i jego aktywność jest na takim etapie, że wciąż nie wychodzi z nory gdy jestem w pobliżu (w całości widziałem go przez ten czas kilka razy)., Za to już gdy siedzi przy wejściu do nory, to jak podejdę to nie ucieka w panice jak na początku. Raz nawet zjadł z pęsety krewetkę. 


W temacie:Uciekanie z akwarium - krab tęczowy

28 styczeń 2018 - 16:04

Swojego teczaka trzymam na włóknie kokosowym, woda jest w duzym plastikowym pojemniku. Nie mam go długo, jakieś 2 miesiące. Trochę ziemi się dostaje do wody i opada na dno, ale mimo to jest ok. Pewnie piasek by tu się lepiej sprawdzał pod kątem brudzenia wody, ale wolałem dać mu tropikalny wystrój ;) Co do karmienia to nadal eksperymentuje, ale nie je zbyt dużo, podejrzewam wylinkę niedługo. Lubi jabłko, od biedy zje banana, suszonych rybek i krewetek nie lubi, żywe karaczany zjada o ile nie uciekną i nie schowaja się.
Inna sprawa że mój mając możliwość kopania nor stał sie mało aktywny, no ale ważne żeby się czuł dobrze :D

W temacie:Uciekanie z akwarium - krab tęczowy

27 styczeń 2018 - 22:57

Brakuje mu lądu, te kraby w naturze żyją na brzegu tzn na ziemi. Kopią norki które sięgają poniżej lustra wody, na dnie mają kałuże w której przechodzą wylinkę. W niewoli ciężko coś takiego odwzorowac stąd podział na część lądową i wodną (by mogły linieć). I tak musi być, to nie jest krab wodny! Mój większość czasu spedza poza wodą, przeważnie chowa się pod ziemią lub w korzeniach.

W temacie:H. Petersii

27 grudzień 2017 - 22:44

Nic się nie stanie, ale go to stresuje więc lepiej unikać 


W temacie:Pierwsze akwarium - kraby, raki ? proszę o pomoc.

21 listopad 2017 - 21:04

Jeśli chodzi o kraby to większość potrzebuje części lądowej (mniejszej/większej ale jednak). Ew. krab pantera z tego co wiem jest całkowicie wodny. Raki z kolei bardziej by się nadawały bo nie potrzebują lądu, ale co do gatunku to ciężko mi doradzić bo nie miałem tych zwierząt.  Ogólnie te popularne gatunki nie są jakoś bardzo wymagające, przy tej wielkości akwa odrzuciłbym jedynie największe jak Cherax quadricarinatus. Co do polowania na rybki, jedni piszą że nie ma strat inni piszą że jednak czasem coś złapie. Myślę że o ile może nie będzie aktywnie polować, to jak coś się napatoczy to chętnie zje.  


© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).