Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


karelmankookson

Użytkownik od 15 wrz 2007
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny lis 02 2014 19:16

Moje posty

W temacie:Aksolotl-jak najlepiej karmić??

10 marca 2010 - 21:50

PS. nie pisze się "aksole" tylko aksolotle..używaj poprawnej nazwy zwierząt ;)


To ja mam propozycję - zmień sobie nicka na "aksolotl", bo nie pisze się "aksik" - używaj poprawnej nazwy zwierząt.

A ZTCW to krewetki są dopuszczalne, chociaż są słonowodne. Sam kiedyś karmiłem mrożonymi (tylko broń boże marynowanymi czy w inszej zalewie ;>), takimi najmniejszymi koktajlowymi bez skorupek.

Dieta na ubarwienie będzie raczej miała wpływ znikomy, choć podobno osobniki albinotyczne z wiekiem nabierają odcienia żółtego wskutek akumulacji w organizmie pochodzącej z pożywienia ryboflawiny (witaminy B2). Domyślam się więc, że pokarmy bogate w tę substancję spowodują intensywniejszą zmianę barwy.

W temacie:Aksolotl czarna narośl

11 marca 2010 - 17:09

i jak to teraz wyglada? czy pojawiaja sie nowe zmiany tego rodzaju?

znalazlem watek o podobnym przypadku na forum caudata.org:

http://www.caudata.org/forum/f46-beginner-newt-salamander-axolotl-help-topics/f48-axolotls-ambystoma-mexicanum/f58-sick-axolotl/42894-help-rex-has-strange-lump-his-tail-perhaps-clot.html

pojawia sie tam informacja, ze moze to byc melanophoroma - nowotwór komórek barwnikowych. niestety w internecie nie ma za wiele informacji na ten temat, wiec chyba sensowna rada jest w takiej sytuacji udanie sie do weterynarza, ktory sie zna dobrze na plazach i moglby to zdiagnozowac (ew. pobrac wycinek z tej zmiany i zrobic badania histologiczne).

W temacie:Pomoc chorym aksolotlom

09 kwietnia 2010 - 10:45

Bardzo proszę o pomoc.

https://www.terrarium.pl/forum/viewtopic.php?t=442763

W temacie:Coś mi zżera młode

09 kwietnia 2010 - 16:26

Dzięki za odpowiedź!

U dorosłych podmieniam rzadziej i nigdy nie miałem podobnych problemów z nimi. Ale u tych malych to ta woda strasznie szybko się brudzi i to widać. Woda w 3 zbiornikach jest napowietrzana, ale nie ma nadmiernego ruchu. Zresztą te, które nie wykazują objawów w takich samych warunkach maja b. dobrze rozwinięte skrzela.

W tym preparacie, który zacząłem stosować aktywną substancją jest nifurpirinol i w wielu miejscach można znaleźć informacje, że jest on bezpieczny. Tylko, że on działa raczej na bakterie. Znalazłem w międzyczasie artykuł o skutecznym leczeniu zakażeń grzybiczych u aksolotli i innych płazów itrakonazolem (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18817004). Jest on dostępny w Polsce, ale tylko jako lek "ludzki" (pod nazwami Orungal, Intramerck, Trioxal). Niestety weterynarz odmówił przepisania ("zaostrzyły się przepisy, bo weterynarze robili przekręty...").

Karmy żywe w większości sklepów są z jednego źródła (IchtyoTrophic z Sanoka). Próbowałem podawać granulki dla jesiotrów Tetra, ale nie chcą ich jeść. Jedzą za to pokruszone pałeczki dla ryb mięsożernych Hikari (którymi czasem karmię dorosłe), tylko że one bardzo brudzą wodę.

W temacie:Coś mi zżera młode

09 kwietnia 2010 - 17:29

Poniżej zamieszczam zdjęcia, jak to mniejwięcej wygląda. Przepraszam za słabą jakość.

Dodany obrazekAksolotl meksykański (Ambystoma mexicanum)

Dodany obrazekAksolotl meksykański (Ambystoma mexicanum)






© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.