Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


camelo

Użytkownik od 22 maj 2006
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny maj 29 2006 13:55

Moje tematy

Jaki akt prawny zakazuje hodowli jadowitych?

24 maja 2006 - 14:19

Jaki akt prawny zakazuje hodowli jadowitych kręgowców?
Potrzebuję konkretną ustawę lub rozporządzenie, które mówi, że grzechotnika czy żmiji w sklepie nie dostanę.


USTAWA z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. Dziennik Ustaw z dnia 30 kwietnia 2004 r., Nr 92, Poz. 880. - mówi tylko o zwierzętach, które chcę przewieźć przez granicę, oraz dotyczy zwierząt niebezpieczych i jadowitych, ale:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 23 sierpnia 2005 r. w sprawie gatunków lub grup gatunków zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi. Dziennik Ustaw z dnia 9 września 2005 r., Nr 175, Poz. 1455. - wchodzi w życie dopiero w 2007.

Gdzie jest napisane, że nie moge hodować owego grzechotnika? Zabrania tego prawo o ochronie gatunkowej z kraju pochodzenia? Przykładowo: Vipera berus w PL jest chroniona, więc handlować nią nie można.

Kruszczyca traci stopki

22 maja 2006 - 09:43

Nieładne i osłabiające owada: kruszczyca traci końcówki odnóży. W pierwszej kolejności cierpi przednia para nóg, potem reszta. Czułki, skrzydła bez zmian. Pokrywy skrzydeł upaprane, gdyż tak okaleczony owad z trudnością się porusza.

Skąd to się bierze? Odgryzają sobie nawzajem?? (larwy i imagines razem)
To jakaś choroba?
Jak temu przeciwdziałać?

Dodany obrazek






© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.