Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


StefanTheAgama

Użytkownik od 09 kwi 2019
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny mar 13 2021 17:33

Moje tematy

Problem z wylinką

12 sierpnia 2020 - 16:53

Od marca posiadam pytona dywanowego, ma aktualnie około 90cm. Dotychczas nie było z nim problemów, ale trochę ponad tydzień temu (3 sierpnia) zauważyłem, że będzie mieć wylinkę, kolory odzyskała ale, nie znalazłem w terrarium skóry, obejrzałem ją dobrze i zauważyłem że przy oczach dalej jest stara skóra. Oczywiście wilgotność większa niż zwykle, a więc nie wiem co się dzieje poprzednie wylinki przechodziła bardzo szybko, nie było problemów. Dodatkowo jest mało aktywna zazwyczaj wychodziła kilka minut przed wyłączeniem świateł i czekała gdzieś w pobliżu swoich ulubionych miejsc do wspinaczki, teraz wychodzi tylko późno w nocy kiedy nikogo nie ma w pokoju, wiem że wychodzi ponieważ z rana znajduje po przewracane rośliny i korzenie. Przy okazji czy terrarium 90x90x45 było by dobre dla dorosłego pytona dywanowego, terrarium będę kupował może za 1,5 roku, ale chciałem już wiedzieć.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

 

 

Edit: Zrzuciła już skórę, bałem się bo poprzednio nie zajmowało to tyle czasu.


Gekon lamparci

29 czerwca 2020 - 11:14

Od 2 lat mam trzy gekony lamparcie, dwie samice i jednego samca. Od grudnia miałem małe problemy z karmieniem ich, nie chciały jeść, już tak miałem a więc zignorowałem to myśląc że za miesiąc lub dwa zaczną jeść. Samice rzeczywiście zaczęły, jedzą mniej niż zwykle, ale nie zauważyłem spadku wagi. Jednak z samcem nie jest dobrze je za mało przed grudniem miał ponad 55 gramów, nigdy nie był zbyt duży, aktualnie ma mniej niż 40 gramów. Mam również problem z podawaniem mu witamin i wapnia przez co rozwinęło się u niego MBD - metaboliczna choroba kości, jego kości są bardzo słabe, dziś rano zauważyłem że jego łapa jest bardzo dziwnie wygięta, odseparowałem go od reszty gekonów ponieważ wiem że gekony lubią po sobie nawzajem chodzić i samice w ten sposób mogły by uszkodzić czaszkę czy kręgosłup. Nie mogę jechać z nim do weterynarza w najbliższym czasie najwcześniej za miesiąc lub dwa, do najbliższego weterynarza który by się tym zajął mam 100 km. Czy macie dla mnie jakieś porady jak zmusić go do przyjmowania wapnia i witamin, jeżeli nic nie pomoże, a on dalej nie będzie przyjmował wapnia i witamin będę musiał oddać go komuś bardziej doświadczonemu kto będzie umiał coś z tym zrobić i będzie miał czas aby jechać z nim do weterynarza.
Wiem że ludzie będą się o to pytać, a więc, nie ma pasożytów nie miał styczności z jakimkolwiek zwierzakiem od którego mógłby je dostać i jest moim jedynym zwierzakiem który ma problem z jedzeniem oraz nie mam zdjęć ponieważ boje się, że zrobię mu krzywdę, jego kości są bardzo słabe mógłbym je przez przypadek powyginać i połamać.

Edit: Zdecydowałem się go oddać, prawdopodobnie jutro lub pojutrze napisze ogłoszenie w kategorii oddaj.
Edit 2: Może jednak jest szansa, jeden z weterynarzy w mojej okolicy zdecydował się pomóc. Jest szansa, uratował kiedyś mojego żółwia, mimo iż nie ma doświadczenia z gadami może mu się uda.
Edit 3: Udało się, dostał zastrzyki za tydzień kolejna wizyta.

Zwierze do terra 40x30x30

03 kwietnia 2020 - 20:00

Witam

Już od dłuższego czasu ma wolne terrarium szklane 40x30x30 (dł. x wys. x szer.), zastanawiam się co mógłbym w nim trzymać, zastanawiałem się nad gekonem płaczącym, ale wentylacja w tym terrarium jest bardzo słaba, a więc mogła by się pojawić pleśń. Chciałbym gada, ale może być też płaz, ewentualnie jeżeli nie znajdę nic co mi odpowiada spróbuję przerobić terrarium.

Z góry dziękuję za pomoc.


Odmiany barwne.

19 sierpnia 2019 - 19:31

Witam, chciałem nauczyć się mniej więcej jak rozróżniać odmiany barwne gekonów lamparcich, nigdzie na internecie nie mogę znaleźć żadnych informacji, może napisać ktoś czym wyróżniają się dane odmiany (przynajmniej pare).© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.