Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Emcet

Użytkownik od 27 lut 2019
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny kwi 13 2024 12:12

#1886573 Lasiodora parahybana czy Chromatopelma cyaneopubescens?

Napisany przez Emcet na 15 września 2019 - 20:37

Chromka i Paraśka nie są wcale takie podobne :D

 

Chromka jest ciekawiej ubarwiona, pajęczynuje. Parahybana za to jest potężnym bykiem, mniej kolorowa lecz wygląda bardziej "creepy" oraz lubi kopać. Obie natomiast potrafią się stawiać i wyczesywać. Intensywność wyczesywania i przybierania form defensywnych to cecha osobnicza, a nie gatunkowa. Mam pahybany gryzące i totalne ciotki, niektóre się czeszą, a inne nie. Moje Chromki mają tak samo zróżnicowane usposobienie. Mam oba gatunki, oba bardzo lubię, ale na początek poleciłbym chyba chromkę, wydaje mi się bardziej ciesząca oko (zwłaszcza jako maluch).

 

Z innych gatunków polecę. A geniculata, P. sazimai, N. chromatus (tylko za młodu to totalne pasztety), Avicularia spp., Caribena Spp, N. incei (ładnie ubarwione również za młodu)




#1886290 Pierwszy agresor

Napisany przez Emcet na 11 września 2019 - 14:54

Podobnie do Avicularia, więc również należą do teoretycznie wrażliwszych na zaniedbania warunków, ale bez przesady. Wyrośnięte easy, młodym byle w miarę rzetelnie dbać o wilgotność, przestrzeń i brak patogenów jak pleśnie i grzyby, a żadna się kopytami do góry nie wywinie :)




#1886267 Pierwszy agresor

Napisany przez Emcet na 11 września 2019 - 07:45

+1 dla Chilo :)

Mam już zgromadzoną całkiem szeroką gamę gatunków z tego rodzaju. Jak wspomnieli przedmówcy, są naprawdę satysfakcjonujące w hodowli. Poza Chilobrachys spp, Poecilotheria spp, do puli fajnych old worldów mogę dorzucić od siebie Cyriopagopus (ex. Haplopelma) spp. posiadające cudne ubarwienie (np. lividus, hati hati). Ciekawymi i ładnymi ptasznikami są również Monocentropus balfouri, ale moim zdaniem to najłagodniejsze z ptaszników starego świata. Nadają się do hodowli grupowej, a widok takowej złożonej z kilkudziesięciu podrośniętych osobników wśród podwieszonych w terrarium pajęczynowych korytarzy to ziszczenie najgorszych koszmarów przeciętej osoby brzydzącej się pająków  :E




#1886248 Pierwszy agresor

Napisany przez Emcet na 10 września 2019 - 21:10

Poe nie są agresywne, no może dla kogoś kto hoduje Brachypelme to będą wyglądały na demony. Jednak w praktyce są to ptaszniki płochliwe, które przeważnie wolą uciec do gniazda, a do defensywy przechodzą dopiero tam (i to nie zawsze). Wbrew pozorom nie trudno trafić bardziej narwaną Gieńkę czy Praraśkę, Poe usposobieniem przypominają Psalmopoeusy. Na pierwszego agresora bierz cokolwiek, skoro jesteś już gotowy na wariata, to ogarniesz każdego.




#1885583 Ptasznik, który zjada surowe mięso

Napisany przez Emcet na 30 sierpnia 2019 - 21:34

Najbardziej spełniającym te wymogi z pośród ptaszników jest pies. W skrócie, niezgodne z naturą, niewykonalne.




#1878224 Avicularia Minatrix dziwny paraliż?

Napisany przez Emcet na 13 maja 2019 - 10:13

Warunki wydają się być dobre. Jeśli nie ma tam pleśni to w terrarium nie widzę nic co mogłoby zaszkodzić pająkowi. Avicularia są dość podatne na wahania warunków, więc jeśli te podane przez Ciebie nie są utrzymywane regularnie to to mogło spowodować "awarię" pająka. Jeśli jednak warunki są stałe, a pająk wytraca aktywność i nie okaże się to powiązane z wylinką to może po prostu trafił się słaby genetycznie osobnik i nie aspiruje do dalszego rozwoju.

Na Twoim miejscu zostawiłbym ją w spokoju i obserwował.




#1876901 Kilka informacji dla początkującego :)

Napisany przez Emcet na 22 kwietnia 2019 - 19:25

U dużej Chromy sprawdza się niemal suche podłoże i miseczka z wodą. Trzeba się tylko liczyć z tym, że przy wymianie wody będzie trzeba ją odplątywać z pajęczyny zawsze. Włókno będzie okej. Po namoczeniu mocno odciśnij kiedy będziesz wypełniał terra. Lekkie zroszenie na tydzień wystarczy u malucha, miseczki są u niego zbędne.


#1876860 Kilka informacji dla początkującego :)

Napisany przez Emcet na 22 kwietnia 2019 - 12:33

Chromki są ładne i wytrzymałe. Jakbym miał wybierać to brałbym chromę. Versi potem będzie fajna na pierwszego nadrzewniaka jeśli się wkręcisz.


#1876850 Kilka informacji dla początkującego :)

Napisany przez Emcet na 22 kwietnia 2019 - 11:35

Tylko uważaj, bo mały Versicolor najprawdopodobniej zdechnie, to gatunek bardzo padliwy i wrażliwy na jakiekolwiek zmiany warunków w początkowych stadiach. Nie wiem czy warto brać go na pierwszego jako malca, zwłaszcza że swoje kosztuje i szkoda jakby po kilku tygodniach pożegnał się z tym światem. Możesz brać, ale lepiej już nieco odhodowaną sztukę, tak ze 3DC w górę, bo po prostu nie padnie nagle z niewiadomych przyczyn. Jednak jeśli ogólnie chodzi o gatunek C. Versicolor to jest śliczny, potulny, nie nudzi jak Brachypelma. Posiada włoski parzące, ale nie widziałem jeszcze osobnika który by ich używał :). Bierz na start, ale najlepiej lekko podrośniętą.




#1876677 brachypelma albopilosum nie chce wyjść z kryjówki.

Napisany przez Emcet na 19 kwietnia 2019 - 17:33

Pająki tak mają ;) Im pająk starszy, tym dłużej aklimatyzuje się w nowym terra. U mnie rekordzistką jest P. Irminia, już drugi miesiąc zaczyna lecieć od kiedy dostała docelowe terra, a widziałem ją może z kilka razy, cały czas spędza w tubie. Dopiero ostatnio zaczyna się częściej wychylać z gniazda. L. Striatipes też bardzo długo nic u mnie nie robiła, a po kilku tygodniach zabudowała wejście do kryjówki podłożem i zrobiła je po czasie z innej strony. Także to norma, zwłaszcza u naziemnych, Braszki są mega nudnymi pająkiami. Polecane na start, bo proste w obsłudze i odporne na błędy, ale bardzo nudne niestety :/ Poza aklimatyzacją, może być też tak, że Twój pająk zbliża się do wylinki i może po prostu mieć gdzieś cały otaczający świat ;) Myślę, że nie masz się czym martwić.









© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.