Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Przmklt

Użytkownik od 03 paź 2018
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny cze 10 2020 11:06

Moje posty

W temacie:Lasiodora parahybana czy Chromatopelma cyaneopubescens?

15 września 2019 - 21:56

Chromka i Paraśka nie są wcale takie podobne :D

 

Chromka jest ciekawiej ubarwiona, pajęczynuje. Parahybana za to jest potężnym bykiem, mniej kolorowa lecz wygląda bardziej "creepy" oraz lubi kopać. Obie natomiast potrafią się stawiać i wyczesywać. Intensywność wyczesywania i przybierania form defensywnych to cecha osobnicza, a nie gatunkowa. Mam pahybany gryzące i totalne ciotki, niektóre się czeszą, a inne nie. Moje Chromki mają tak samo zróżnicowane usposobienie. Mam oba gatunki, oba bardzo lubię, ale na początek poleciłbym chyba chromkę, wydaje mi się bardziej ciesząca oko (zwłaszcza jako maluch).

 

Z innych gatunków polecę. A geniculata, P. sazimai, N. chromatus (tylko za młodu to totalne pasztety), Avicularia spp., Caribena Spp, N. incei (ładnie ubarwione również za młodu)

 

 

 

Witaj,

 

dzięki za odpowiedź! W sumie nie wpadł bym na to że bezkręgowce a w tym pająki mogą posiadać swoją.. osobowość, zatem dzięki za cenną informację ;p

Nie wpadł bym na to ze względu na fakt iż moje C.Elegans są zasadniczo jak dwaj duplikanci - totalnie skryte i bez osobowości ;p

 

Powiedz mi proszę, z racji że posiadasz oba gatunki które mnie interesują, w którym przypadku łatwiej jest zapewnić należyte warunki hodowlane? Wiem że Chromka musi mieć raczej sucho, natomiast chciałbym wiedzieć czy wystarczy jak wrzucę jej torf który będzie nieco bardziej suchy i jak rzadziej będę podlewał jej terrarium? Muszę mieszać to podłoże z jakimś piachem i wrzucać jakieś suche elementy typu korzenie albo włókno palmowe (w sensie te takie suche "włosy" palmowe) i inne elementy jak jakieś suche gałęzie itp?

 

Na ten moment dysponuję jedynie włóknem kokosowym, mchem oraz maleńkimi tubami korkowymi i chciałbym dowiedzieć się czy takie, można by rzec, elementy przeznaczone do wilgotnego mikroklimatu spiszą się również w bardziej suchym pojemniku natomiast z inteligentnym dozowaniem wilgoci?

 

Wiem że np. Ptaszniki Zająca (którego namiętnie oglądam:p) stosuje jakieś miseczki z wodą i inne wynalazki, natomiast ja moim maluszkom zraszam terra przez co mogą one spijać wilgoć z elementów wystroju (w moim przypadku są to gładkie kamienie na których osadzają się krople wody, szyby albo mech i torf [bo zakładam że zeń również mogą spijać wodę]).

 

W przypadku Lasio wydaje mi się że nie ma tego problemu ponieważ jest ona raczej wilgociolubna.

 

Masz może jakieś foto Twojego terra dla Braszki? Jakby chciało Ci się bardziej rozpisać w tym temacie byłbym wielce urządzony ;p


W temacie:Do jakiego rozmiaru tak naprawdę dorasta C.Elegans?

09 września 2019 - 22:45

Cześć!

 

przyznam szczerze, że jestem w ciężkim szoku..

 

Mije pająki mają o wiele wiele mniejsze pojemniki, a tak naprawdę ciężko jest zauważyć że coś w nich mieszka (mimo iż są nieco większe od Twojego robaczka... to nie brzmi dobrze :P). Jedyne co, to pod kawałkiem korka który dostały są wyrąbane górki wykopalin spod niego. Nie ma mowy o tak odjechanej pajęczynie jak u Ciebie...

 

Zastanawiam się, co może być tego powodem, ponieważ mam takie pająki dwa, i aż ciężko uwieżyć żeby akurat mnie trafiły się takie mruki które nie wyłażą z norek. Po głębszej chwili zastanowienia, podejrzewam że powodem tego mogę być... ja oraz moje zbyt częste gmeranie w pojemnikach oraz fakt iż przynajmniej raz-dwa dziennie zdarza mi się je podnosić i przyglądać się im itp.

 

Pandora, bądź tak dobra i zechciej odpowiedzieć na kilka pytań, bo patrząc na to co reprezentuje Twój pojemnik, wychodzę z założenia że Twój przepis na życie dla tego gatunku jest bardziej ogarnięty.

 

  • Powiedz mi proszę jak często karmisz robala, otwierasz pojemnik albo ogólnie "wprawiasz go w ruch"?
  • W jakim miejscu orientacyjnie znajduje się pojemnik z pająkiem? W moim przypadku jest on pod oknem dachowym dzięki czemu nie świeci na niego słońce. Problem jest taki że w związku z ostatnim ochłodzeniem (14-19 C) jest nieco zimnawo i zastanawiam się czy pająk na tym nie cierpi..
  • Jak często zraszasz/nawadniasz pojemnik i w jaki sposób?

Jak Ci się chce, to opisz jakoś ogólnie jak wygląda Twoja hodowla i Twoje poczynania względem pupilka.. będę wdzięczny ;p


W temacie:Pomoc w identyfikacji skakuna z Chorwacji

29 sierpnia 2019 - 21:39

Pająk wygląda na juwenilnego, co jeszcze bardziej utrudnia ID. Ostrożnie obstawiałabym Macaroeris nidicolens.

Cześć,  pająk zdecydowanie przypomina zaproponowany przez Ciebie gatunek. Jutro wrócę z Chorwacji i przysiade do kompa to wrzucę jego zdjęcia po wylince. 

 

Korzystając z okazji, co to znaczy że pająk jest juwenilny? 


W temacie:Pomoc w identyfikacji skakuna z Chorwacji

28 sierpnia 2019 - 18:31

Nie uwierzycie, ale złapałem tego skakuna do moczboxa a on dosłownie po 20 minutach wyliniał :o szok


W temacie:Czy pająk może zjeść całego mącznika?

30 maja 2019 - 21:22

Cześć!

 

Pająk znowu siedział w miejscu i wgl nie wyłaził ze swojej kryjówki dlatego... Przesypałem część mchu dla robala do kliszówki (wcześniej miał braplasta 5x5x4,7h) i wsadziłem go tam. Przez kilka godzin się fortyfikował (z czego wyszedł nawet fajny timelaps :) a później kiedy zrobił sobie kryjówkę (swoją drogą super sprawa bo ma kryjówkę w taki sposób urządzoną że część zachodzi o ściankę pojemnika przez co cały czas widzę co u niego) zrobiłem test i wrzuciłem mu mącznika na noc. Rano przed wyjściem do pracy widziałem że zaciągnął truchło do swojej norki i zabrał się za konsumpcję. Kiedy wróciłem z pracy, wrzuciłem mu jeszcze jednego mącznika i tym razem chwycił go po jakichś 10 minutach i dalej go wcina :)

 

Podsumowując, niepotrzebnie wsadzałem go do takiego wielkiego pojemnika, wydaje mi się że robal nie umiał się w nim odnaleźć i dlatego siedział cały czas zabunkrowany w jamce.

 

Pozdrawiam

P







© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.