Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Hiperwitaminoza A??

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Rockgirl_Madzik

Rockgirl_Madzik
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5078 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin

Napisany 26 październik 2005 - 21:05

Witajcie. Otóż mój żółw czerwonolicy miał opuchnięte oczy i problemy z ich otwarciem,więc poszłam z nim do weta,choć podejrzewałam hipowitaminozę A. Dostał krople do oczu ATECORTIN i witaminę A w płynie. Stosowanie kropli do oczu dobiegło już końca (można je stosować tylko przez 7 dni). Witaminę A też już od wczoraj przestałam podawać,bo zauważyłam niepokojące objawy. Otóż żółwik wokół oczek ma różową skórę,chyba znowu mu troszkę napuchły,na gałkę oczną zaczęło nachodzić coś czerwonego - dosłownie malutki punkcik(jakiś krwiak?!).Martwię się bardzo i podejrzewam,że chyba znowu będę musiała udać się do weta.

Podobne tematy: Hiperwitaminoza A??     x

#2 izowita

izowita
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5267 dni
  • Polska / Śląskie / Zawiercie

Napisany 27 październik 2005 - 08:11

ojej - przykro mi - mie mam pojecia co to moze byc
ale mysle ze wizyta u weta ponownie jest niezbedna

#3 Rockgirl_Madzik

Rockgirl_Madzik
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5078 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin

Napisany 27 październik 2005 - 17:25

Byłam dziś z moim żółwikiem u weta i powiedział,że to się po prostu w ten sposób goi i,że i tak jest ładnie. Stwierdził,że nie da się tego tak szybko wyleczyć. Uspokoił mnie więc bardzo. Mam dalej podawać witaminę A+D3+E,ale dwa razy w tygodniu. I tak teraz ta różowa skórka się tak jakby złuszcza,już nie wygląda to tak strasznie jak wczoraj,więc raczej się goi czyli będzie dobrze!:)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).