Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
robak u greka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3 odpowiedzi na ten temat

#1 marzenciam

marzenciam
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5628 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 25 październik 2005 - 10:23

Witam Was serdecznie. Mam greka i do tej pory wszystko bylo z nim ok. Zolwik ma okolo 4-5 lat, u mnie jest ponad poltora roku. Ma okolo 12 cm dlugosci, jest ruchliwy, ma apetyt i ogolnie wsyztsko ok. Ale ostatnio wraz z moczem wydalil wielkiego robaka, moze ni etyle wielkiego co bardzo dluga biala glizdke.. naparwde dluga, nie zauwazylam zadnych segmentow czy cos takiego, do tej pory przygladalam sie jego odchodom ale tez nic w nich nie zauwazylam niepokojacego ale teraz ten robal... Ja wiem wiem.. pojde do lekarza, mam nadzieje ze pod koniec tygodnia juz mi praca na to pozwoli, ale zadaje pytanie z ciekawosci zanim trafie do weta... co to moze byc?????
pozdrawiam

Podobne tematy: robak u greka     x

#2 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisany 25 październik 2005 - 10:31

Glistnica.... może połączona z owsicą. Konieczne odrobaczemir (2 x w odstępie 14 dni) i gruntowne wysprzątanie terrarium z dezynfekcją). To tyle...

#3 marzenciam

marzenciam
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5628 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 25 październik 2005 - 10:33

Dziekuje!
Odrobaczenie bedzie napewno!
A jak wydezynfekowac akwarium? jakich srodkow mozna uzyc???
I czy np zaistanialo zagrozenie dla mnie ???

pozdrowionka

#4 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisany 25 październik 2005 - 10:42

Usunięcie podłoża. Zbiornik trzeba wymyć z użyciem jakiegoś detergentu (porządnie spłukać). Na okres leczenia terrarium dobrze jest wyłożyć gazetami lub ręcznikami papierowymi w dość grubej warstwie. Codziennie trzeba usuwać kał i wierzchnią warstwę papieru. Po 2 odrobaczeniu trzeba zbadać kał.
Dokładniejsze informacje przekażę telefonicznie.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).