Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Dziwny stan kameleona jemeńskiego

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 rick

rick
  • Terrarysta
  • Z nami od: 103 dni
  • Polska / Podlaskie / Białystok

Napisany 11 wrzesień 2019 - 20:27

Witam serdecznie. Mój kameleon w pewnym momencie bardzo źle sie poczuł i zrobił się praktycznie płaski jak kartka po obu stronach i jakby schudł. Jest zły, nie dopuszcza mnie do siebie, dziwnie sie zachowuje tj. jakby podciągał się w powietrzu i wracał do poprzedniej pozycji. Myślałem, że to przejściowe, ale to już drugi dzień tak mija na tym. Podejrzewam, że czymś sie zatruł, ale wydala normalnie. Tylko ten stan mnie niepokoi. Nigdy nie widziałem takiego zachowania. Prosiłbym o jakąś rade.

Podobne tematy: Dziwny stan kameleona jemeńskiego     x

#2 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1621 dni
  • Polska / Lubuskie / Nowa Sól

Napisany 12 wrzesień 2019 - 00:15

Sorry ale po samym opisie można tylko wróżyć. Jak możesz to wrzuć filmik z tym "dziwnym" zachowaniem kameleona ale najlepiej leć z nim jak najszybciej do weterynarza, Może spadł i połamał sobie  żebra, co czasami się zdarza. Oczywiście jest to tylko zgadywanie po twoim opisie.

Edytowany przez Kasperek1985, 12 wrzesień 2019 - 00:15.

#3 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2596 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 12 wrzesień 2019 - 09:24

Pędem do weta, ale znającego się na gadach. Tu na forum jest lista polecanych wetów - znajdź i jedź jak najszybciej, bo każda godz ma znaczenie. Podejrzewasz, że się zatruł - czym ? Jakie masz rośliny w jego terra ? Czy chodzi o chemię ?

#4 rick

rick
  • Terrarysta
  • Z nami od: 103 dni
  • Polska / Podlaskie / Białystok

Napisany 12 wrzesień 2019 - 22:31

Jest cały płaski, jakby powietrze z niego uszło. Czy może tak wyraża swoje niezadowolenie? Nigdy nie widziałem żeby tak wyglądał. Nie wiem czy to zdjęcie dobrze oddaje to co chce powiedzieć, ale wyobraźcie sobie, że jest dosłownie płaski po obu bokach, jak kartka papieru.

Załączone pliki

Edytowany przez rick, 12 wrzesień 2019 - 22:39.

#5 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2596 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 13 wrzesień 2019 - 10:51

Czy on nie ma zapadniętych oczu ? Jeśli tak to znaczy, że jest odwodniony. Weź go na kolana i daj pić. Napój go strzykawką ok 2 ml wody, podawaj z boku pyska ( nie na wprost, bo się zakrztusi) wolno wsączając porcję. Te 2 ml podziel na 2-3 porcje podania i tak je wstrzykuj, żeby bez problemu przełknął i dopiero podawaj następną. Połykanie ułatwi mu bardziej pionowa pozycja - musisz być cierpliwy, bo Jemeny są też w tym powolne. Ja swojego poję raz dziennie rano. Rozumiem, że również spryskujesz jego i terra, żeby ew zlizywał krople ? Mój nie pije samodzielnie, więc niestety jest na ręcznym, ale to zwierzak po przejściach.

#6 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1621 dni
  • Polska / Lubuskie / Nowa Sól

Napisany 13 wrzesień 2019 - 14:26

Niestety ze zdjęcia trudno cokolwiek mądrego podpowiedzieć. Zapadnięte oczy mogą być również objawem różnych chorób. Możliwe problemy z nerkami. Jeżeli kameleon cały czas tak wygląda to coś mu dolega na 100%, chyba że robi się taki tylko wtedy jak się do niego podchodzi, jeżeli tak to jest to sposób odstraszania. Tak jak już było pisane jedź z nim jak najszybciej do weterynarza. Prześwietlenie, badanie kału itd.

Edytowany przez Kasperek1985, 13 wrzesień 2019 - 14:31.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).